Labas. Su švento Valentino diena. Linkiu žiauriai daug meilės. O ypač tiems, kurie šiandien su pavydu žvelgia į televizoriaus ekraną, rodantį meilės filmą, gatves, pilnas gėlėmis apsikrovusių ir širdelėmis nusagstytų porų, išjungia radiją, grojantį dainas, kuriose – kas antras žodis “myliu”. Prisiminkit, kad Valentino diena visų pirma yra meilės diena, o mylėti galima ne tik savo antrąją pusę, bet ir kačiuką, mamą, tėtį, sesę, brolį, kaimyną ir bet kurį žmogų pasaulyje. Todėl jei vis dar galvojate, kad jūsų niekas nemyli, galit patys sau nusišypsoti veidrodyje, nes tikrai yra kažkas, kam jūs rūpite ir kas jus myli.

O aš sutinku su kažkokiu aktoriumi, kuris drąsiai pareiškė, kad geriau tegu būna viena neapykantos diena ir 364 dienos meilės. Mylėti reikia kasdien. Apie ką aš čia? Prieš kelias dienas darbe ieškojau visų laikų geriausių meilės dainų, šį bei tą suradau, supratau, kad norėčiau kur nors sudėlioti SAVO geriausias meilės dainas. Na, šį bei tą reiškiančia man. Tai štai.

Nori nenori, niekaip negalėčiau sau leisti į šitą sarašą neįtraukti Celine Dion – My Heart Will Go On. Taip, yra žmonių, kurie sako “šūdas tas Titanikas”, net nesusigraudinau. Tik sako tai penkissyk peržiūrėję filmą. Aš irgi, žinokit, neverkiau jau po tiek kartų. Bet daina nuostabi. Ir dabar – klausau ir norisi brangiausiam įsikniaubti į kaklo duobutę ir užsimerkus stovėti iki pasaulis nustos suktis.

Į sąrašą negaliu neįtraukti Toni Braton su “Unbreak my heart”. Sunku rasti tokių dainų, kurios sukurtos stipriai išjautus visą situaciją. Galbūt daug ką lemia mano laki vaizduotė per mirksnį nunešanti į reikiamą situaciją, bet klausant man šiurpsta visas kūnas nuo jausmo stiprumo. Gražu. Norintiems vaizdo klipo versijos, spausti čia.

O Air “All I Need” – labai romantiška ir šviesi daina. Atvirai sakant, man ji kažkodėl galvoje piešia kelią, kuriuo visu greičiu skubi pas mylimą žmogų. Tą patį, kurio nematei kelias dienas, valandas, mėnesius, metus – nesvarbu. Tiesiog keičiasi bėgantys vaizdai taip, tarsi grįžtumei iš pasaulio krašto arba skubėtumei į ten.

Dar viena man labai patikusi ir karts nuo karto netikėtai galvoje suskambanti daina – Whitney Houston “I Will Allways Love You”. Sakykit ką norit, bet išgirdus priedainio pradžią pašiurpsta rankos, nugara, o klausantis taip ir matai, kaip sukies, supies mylimo glėbyje. Be to, “Asmens sargybinyje” įspūdingų meilės scenų tikrai netrūksta…

Šiaip Leonos Lewis šiame sąraše gal ir nebūtų buvę, bet ieškodama aukščiau esančio vaizdo klipo kamputy pamačiau ir ją, atliekančią W. Houston hitą. Tada ir prisiminiau “Bleeding Love”. Kodėl šita daina sąraše? Ne vienam iš mūsų aplinkiniai, pamatę mylimą žmogų, yra sakę “netinka”, “ne tas žmogus”, “vertas geresnio”, o mes užsispyrę nepaisom nė vieno pastebėjimo ar patarimo. Ir nesvarbu, kad praktiškai 99 proc. perspėjimų būna teisingi… Va būtent dėl šito ir įtraukiu į meilės dainų sąrašą Leonos kūrinį.

Chrisas Isaakas su “Wicked Game” – nuostabi daina, vėliau perdainuota daugelio atlikėjų. Ir vis tiek originali pati geriausia. Pamenu, kaip su Astule (geriausia iš geriausių) vis klausėm ir klausėm kažkurį rudenį ir niūniavom tarp niūrių universiteto sienų.

Craig Davidas su “Unbelievable” – paprasta, gražu, romantiška, šviesu ir, sakyčiau, labai teisinga.

Robyn, galima sakyti, trupučiuką dievinu. Už balsą, šukuoseną, drąsą, ilgą buvimą scenoje ir prisitaikymą prie laikmečio. “Be mine” labai liūdna, bet tobula. Ypač piano versija.

Stevie Wonderis dainavo “I just called to say I love you”, o kas gi to nedaro, a? Nuostabi klasikinė meilės daina.

Lykke Li su “Little bit” kažkaip man primena pradinukų meilę. Na toks: trypt trypt, bijau, negaliu, trūkt už kasos, žvilgt. Ir vėl iš naujo. Labai švelnus ir nedrąsus, o vokalo ir atlikimo prasme – stiprus kūrinys.

Jazzu su Leonu Somovu “Tik pasilik”. Sakykit ką norit – man vis dar nenusibodo ir, matyt, nenusibos, nes kažkodėl primena viską, ką turiu dabar visas svajones. Ech 🙂

Dido “Thank you”. Niekada nemėgau šitos dainos, kurią mergina dainavo kartu su Eminemu. O atskirai visai patinka. Ypač patinka žodžiai. Kartais viskas taip juoda juoda aplink, o pažvelgi į mylimą ir supranti, kad, po velnių, nėra taip  jau blogai. Už tai ir ačiū.

Žinau, kad kiekvienas iš mūsų turi savo meilės dainas, kurios primena vienokius ar kitokius meilės momentus, gyvenimo etapus. Ir kad kiekvienas galite sudaryti savo meilės dainų sąrašus. Manieji nepabaigiami. Čia, kaip matot, nėra mano taip mėgiamo drum’o, nėra elektronikos ir t.t., ir t.t.

Bet, žinot, aš už tai, kad tie meilės dainų sąrašai niekada ir nesibaigtų, o kasdien savo jausmams apibūdinti bandytumėte rasti vis naują ir naują kūrinį – kad meilė niekada netaptų nuobodi, o mylimas – tik dar vienas žmogus iš 6 7 milijardų. Su meilės diena! :)*

Views All Time
Views All Time
2026
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!