Penkios meilės kalbos

love heart 1 Straipsniai.lt

“Jūsų ir sutuoktinio meilės kalba gali skirtis kaip kinų kalba nuo anglų. Jeigu sutuoktinis supranta tik kinų kalbą, kad ir kaip stengsitės postringauti apie meilę angliškai, niekada nesuprasite vienas kito. Sakydamas savo žmonai, kad ji graži ir jis didžiuojasi būdamas jos vyru, mano bendrakeleivis kalbėjo jai palaikymo žodžių kalba. Jis sakė nuoširdžius meilės žodžius, bet žmona jų nesuprato. Galbūt ji laukė, kad meilę jis išreikštų veiksmais. Neužtenka būti nuoširdžiam. Turime norėti išmokti sutuoktinio meilės kalbą, jei norime suprantamai perteikti meilę.

Dvidešimt metų konsultuodamas žmonės santuokos klausimais, padariau išvadą, kad penkios pagrindinės emocinės meilės kalbos – penki būdai, kaip žmonės išsako ir supranta meilę. Lingvistikoje kalba gali turėti daug dialektų ir tarimų. Lygiai taip ir su penkiomis pagrindinėmis meilės kalbomis – yra daugybė jų dialektų. Tai patvirtina žurnalų antraštės: “20 būdų, kaip išlaikyti vyrą namuose” arba “365 sutuoktinių meilės išraiškos formos”. Nėra 10, 20 ar 365 pagrindinių meilės kalbų. Mano galva, jos yra tik penkios. Tačiau gali būti daugybė jų dialektų. Būdų, kaip išreikšti meilę tam tikra jos kalba, skaičių apriboja žmogaus vaizduotė. Svarbiau yra štai kas – kalbėti sutuoktinio meilės kalba.” (psl. 13)

“Retai vyras ir žmona kalba ta pačia pagrindinė emocine meilės kalba. Mums lengviausia bendrauti savo meilės kalba, todėl sutrinkame, kai sutuoktinis jos nesupranta. Mes jam rodome savo meilę, bet tai jo nepasiekia, nes kalbame su juo kalba, kuri jam yra kaip užsienio, svetima. Čia ir slypi pagrindinė problema, taigi šios knygos tikslas – pasiūlyti sprendimą.” (psl. 14)

Straipsniai 1 reklama

“Pagrindinis troškimas gyvenant santuokoje yra būti mylimam sutuoktinio.” (psl. 19)

“Ar gali būti, kad kenčiančių sutuoktinių viduje yra nematomas meilės rezervuaras, o prietaisai rodo, kad jis – tuščias? Ar galėtų būti, kad dėl to tuščio meilės rezervuaro tapo nepakenčiamas partnerio elgesys, atšalo tarpusavio santykiai, nuolat skamba šiurkštūs žodžiai ir atsirado kritiška dvasia? Ar galima būtų santuoką atgaivinti, jeigu rastume būdą, kaip tą rezervuarą pripildyti? Ar turėdoms pilną rezervuarą sutuoktinių poros gebėtų sukurti emocinį klimatą, kuriame įmanoma išsiaiškinti skirtumus ir išspręsti konfliktus? Ar gali būti, kad rezervuaras ir yra tai, kas palaiko santuoką?” (psl. 20-21)

“Įspėjimas: suprantant penkias meilės kalbas ir bendraujant pagrindine sutuoktinio meilės kalba galima paveikti jo elgesį. Žmonės ima elgtis kitaip, kai jų emocijų rezervuaras pilnas meilės.” (psl. 21)

“Meilės kalba Nr.1 – palaikymo žodžiai

Vienas iš būdų, kaip išreikšti meilę emociniame lygmenyje, yra kalbėti pakylėjančius žodžius.” “Daugelis porų dar nesuvokė kokią milžinišką galią turi vienas kito palaikymas žodžiais.” “Komplimentai arba įvertinimo žodžiai puikiai perteikia meilę. Geriausia juos jungti į paprastus sakinius, kaip antai: “Su šiuo kostiumu tu atrodai nuostabiai”, “Oho, vilkėdama šią suknelę tu visada atrodai gražiai”, “Esi geriausias pasaulio virėjas.” (psl. 34-35)

“Meilės kalba Nr. 2 – laiko leidimas kartu

Sakydamas “leisti laiką kartu” aš turiu galvoje: skirti visą savo dėmesį kitam žmogui. Nekalbu apie sėdėjimą ant sofos ir televizoriaus žiūrėjimą kartu. Šitaip leidžiant laiką jūsų dėmesio sulaukia įvairūs televizijos kanalai, o ne sutuoktinis. Turiu galvoje štai ką – įsitaisyti ant sofos, išjungti televizorių ir kalbėtis žiūrint kitam į akis ir skiriant visą savo dėmesį. Tai gali būti ir pasivaikščiojimas – dviese – arba pietavimas restorane, šnekučiuojantis ir nevengiant savo mylimojo akių.(psl. 50) “Prasmingai leisti laiką nereiškia, kad turime nuolatos žiūrėti vienas kitam į akis. Tai reiškia, kad drauge kažką veikiame ir visą dėmesį skiriame kitam žmogui. Veikla, į kurią abu įsitraukiame, nesvarbi. Emociniu atžvilgiu svarbu yra tai, kad leidžiame laiką, skirtą vienas kitam.”(psl. 55)

“Meilės kalba Nr. 3 – dovanos gavimas

Dovanos – akivaizdus meilės ženklas.”(psl. 71)

“Dovanų būna įvairiaus dydžio, spalvų ir formų. Vienos brangios, kitos nieko nekainuoja. Žmogui, kurio pagrindinė meilės kalba yra dovanos, mažai rūpės jų kaina, nebent jos labai pranoktų jūsų galimybes.”(psl. 72)

“Nuo ko pradėti? Sudarykite sąrašą dovanų, kurias gavęs sutuoktinis džiaugėsi. Tai gali būti jūsų arba kitų šeimos narių ir draugų dovanos. Šis sąrašas pasufleruos, kokios dovanos nudžiugintų jūsų žmoną (vyrą).” “Nelaukite specialios progos. Jeigu pagrindinė jo meilės kalba yra dovanų gavimas, beveik visa, ką padovanosite, bus priimama kaip meilės išraiška. (Jeigu praeityje žmona kritikavo jūsų dovanas ir beveik nė viena iš jų nesidžiaugė, greičiausiai dovanų gavimas nėra jos pagrindinė meilės kalba.)(psl. 73)

“Meilės kalba Nr. 4 – paslaugos

Gaminti maistą, padengti stalą, suplauti indus, išsiurbti kilimus, išvalyti spintas, surinkti iš praustuvės plaukus, nuvalyti baltais taškeliais nusėtą veidrodį, nurinkti nuo mašinos priekinio stiklo sutraiškytus vabzdžius, išnešti šiukšles, pakeisti vaikui sauskelnes, padaryti kambario remontą, nuvalyti dulkes nuo knygų lentynos, prižiūrėti automobilį, apgenėti krūmus, sugrėbti lapus, išvesti šunį pasivaikščioti, pakeisti katės smėlį dėžėje ir vandenį akvariume, kur laikoma auksinė žuvelė – visa tai yra paslaugos. Tam, kad šiuos darbus atliktume, turime juos apgalvoti, planuoti, rasti laiko, įdėti pastangų ir jėgų. Atlikdami juos noriai, iš tiesų parodome meilę.(psl. 83-84)

“Meilės kalba Nr. 5 – fizinis prisilietimas

Seniai žinoma, kad fizinis prisilietimas yra vienas iš būdų perteikti meilės jausmus.”(psl. 98) ” Susikabinimas rankomis, bučiniai, apsikabinimas ir lytinis aktas – visa tai yra būdai, kaip perduoti meilės jausmus sutuoktiniui. kai kuriems žmonėms fizinis prisilietimas yra pagrindinė meilės kalba. Be jo jie jaučiasi nemylimi. Kai šitai yra, jų emocinis rezervuaras prisipildo ir jie jaučiasi saugūs sutuoktinio meilėje.”(psl. 99) “Santuokoje meilus prisilietimas gali turėti daug formų. Kadangi lytėjimo receptoriai išsidėstę visame kūne, meilus bet kurios sutuoktinio kūno vietos lietimas gali reikšti meilę.”(psl. 101)

Mylėti reikia nuspręsti

Kaip galima kalbėti vienas kito meilės kalba, jei esame pilni nuoskaudų, pykčio ir pagiežos dėl nesėkmių praeityje? Atsakymą paaiškina mūsų žmogiškosios prigimties esmė. Esame būtybės, gebančios rinktis.” “Meilė nepanaikina praeities, bet padaro ateitį kitokią. Kai nutariame aktyviai rodyti meilę pagrindine sutuoktinio meilės kalba, sukuriame tokį emocinį klimatą, kuriame įmanoma išspręsti praeities konfliktus ir nesutarimus.”(psl. 122) “Atpažįstame pagrindinę sutuoktinio meilės kalbą ir nutariame ja kalbėti – ar tai išeina natūraliai, ar ne. Darydami tai mes nelaukiame, kad apgaubtų šiltas jausmas ar jaudulys. Tiesiog darome tai kito naudai; norime patenkinti emocinį sutuoktinio poreikį kalbėdami būtent jo meilės kalba. Tokiu būdu meilės prisipildo jo emocijų rezervuaras, ir atsiranda galimybė, kad jis taip pat atsilieps mūsų meilės kalba. Tada mes išgyvename tam tikras emocijas ir mūsų meilės rezervuaras ima pilnėti. Bet kuris iš jūsų galite pradėti šį procesą jau šiandien.” (psl. 129-130)

“Kai sutuoktinio emocijų rezervuaras bus pilnas meilės ir jis jausis saugus jūsų meilėje, pasaulis nušvis kitom spalvom, o žmoguje atsivers didžiulis potencialas.” (psl. 33)

G. Chapman. Penkios meilės kalbos. Kaip suprasti ir išmokti meilės kalbą. 2008

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *