Daugiau nei 90 proc. žmonių bučiuojasi, taip rodydami, kad ši sena meilės jausmo ekspresija, yra naudinga mūsų kūnui ir sielai, rašo telegraph.co.uk. Mums patinka bučiuotis, nes apima malonus jausmas, jaučiamės arčiau savo partnerio, tačiau tai dar ne viskas – bučinys mus paveikia kur kas giliau nei galite paalvoti.

Kai kurios moterys sako, kad gali pajausti kaip klostysis santykiai su vyru vos po pirmojo bučinio, tvirtina Michaelis Cane‘s, knygos „Bučiavimosi menas“ autorius. Ir tai tik vienas iš dalykų, kodėl verta daugiau bučiuotis.

Bučiniai:

* Mažina stresą. Naujausias Lafayette koledžo mokslininkų tyrimas parodė, kad bučiavimasis sumažina kortisolio, streso hormono, kiekį.

* Primena meditaciją. Bučiavimasis leidžia užmiršti rūpesčius ir tą akimirką ramybės neduodančias mintis. Jis suteikia labai panašų psichologinį efektą į meditaciją.

* Vyrams sukelia prisirišimo jausmą. Bučiavimasis padidina oksitocino kiekį, kuris vyrui sukelia prisirišimo jausmą. Mokslininkai iš Lafayette koledžo nustatė, kad bučiavimasis skatina vyrus įsipareigoti.

* Leidžia išsaugoti sveikesnius dantis. Papildomas kiekis seilių padeda nuplauti nuo dantų bakterijas.

* Didina imunitetą. Nors ši teorija nėra moksliškai įrodyta, tačiau kai kurie mokslininkai mano, kad dalinantis mikrobais su kitu žmogumi, mes stipriname savo imuninę sistemą.

* Treniruoja veido raumenis. Prancūziškas bučinys verčia judėti ne tik liežuvį, bet ir 29 veido raumenis skruostuose ir žandikaulyje. Tokie „pratimai“ padeda ilgiau išaugoti jaunatvišką išvaizdą.

* Degina kalorijas. Aistringas bučinys sudegina dvi kalorijas per minutę, o tai yra dvigubai daugiau nei sudegina medžiagų apykaita.

* Stimuliuoja jūsų smegenis. Bučiuojantis didelė mūsų smegenų dalis tampa aktyvi, tai sukelia euforijos jausmą, skatina troškimą mylėtis. 

Bučinio galia

Įdomu, kad jei geras ir malonus bučinys mums atneša naudos, blogas rodo, kad žmogus netinka būti gyvenimo partneriu. Bučinys leidžia mums įvertinti žmogų, kaip potencialų gyvenimo partnerį, teigia mokslininkai. Jie mano, kad bučiavimasis aktyvina cheminių medžiagų išsiskyrimą smegenyse, kurios skirtos poravimuisi ir reprodukcijai:

* Troškimas mylėtis. Jį skatina testosteronas, kurio yra seilėse. Be to, pastebėta, kad vyrams patinka aistringas bučiavimasis, ypatingai atvertomis burnomis.

* Romantiška arba aistringa meilė. Motyvuoja žmonės susikoncentruoti į partnerį.

* Prisirišimas. Padeda porai būti kartu ir skatina susilaukti bei auginti vaikus.

Views All Time
Views All Time
3349
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!