Liepos 6-oji – Tarptautinė bučinių diena (World Kiss Day)
| |

Liepos 6-oji – Tarptautinė bučinių diena (World Kiss Day)

Liepos 6-oji – ne tik Valstybės diena. Šiandien visas pasaulis švenčia ir bučiuojasi. Bučiuojasi, nes liepos 6-oji ir tarptautinė bučinių diena. Liepos 6 d. Jungtinės Tautos paskelbė – Tarptautine bučinių diena (World Kiss Day). Nėra žinoma, kada tiksliai atsirado bučinys. Nėra jo išradėjo. Tačiau aišku, kad dabar bučinys yra kultūros reiškinys. Besibučiuojančius žmones matome filmuose, gatvėje. Taip formuojasi stereotipas, kad tam tikru metu turime bučiuotis. Meilę galima išreikšti anaiptol nebūtinai bučiniu, bet kitomis glamonėmis, tačiau mūsų visuomenėje šį jausmą, visų pirma, reiškia bučinys. Bučinys gali reikšti ir pagarbą. Pavyzdžiui, kai bučiuojama ranka. Be to, bučinys – taip pat ir palankumo, dėkingumo, draugiškumo ženklas. Jais apdovanojame mylimus žmones, kai juos sveikiname, susitinkame, išlydime ir t.t. Bučinys į kaktą reiškia rūpestį, į skruostą – svetingumą. Kojos bučiuojamos, rodant paklusnumą (šis paprotys gajus tarp įvairių tikėjimų išpažinėjų). Bučiuojant į lūpas išreiškiama meilė. Tiesa, kai kurios tautos bučiuojasi kiek kitaip nei likęs pasaulis: eskimai ir lapiai pasitrina nosimis nei suglaudžia lūpas. Psichologai vienu balsu tvirtina, kad bučiniai – vienas svarbiausių elementų poros gyvenime. Išnykę bučiniai – pirmasis pavojaus signalas, rodantis, kad santykius užpuolė problemos. Amerikiečių mokslininkė Sheril Kirshenbaum nustatė labiausiai įsimenamą įvykį šiuolaikinio žmogaus gyvenime. Tai – pirmasis pasibučiavimas su mylimu žmogumi, teigia BBC.

Pirmojo bučinio saldumas
| |

Pirmojo bučinio saldumas

Liaudies išmintis byloja, kad pirmasis blynas visada prisvilęs. Tai pirmasis bučinys irgi toks – nevykęs? Taigi nusprendėme pasidomėti, koks tas pirmasis, vaikiškas bučinys ir kokius įspūdžius bei emocijas jis žadina dabar jau studentams, nebe vaikams. Sioma, VDU – II k.: Tai įvyko darželyje, kai man buvo 6 metukai. Jos vardas buvo Simona. Mūsų lovos buvo šalia, todėl mes dažnai plepėdavom. Aš ją pabučiavau netikėtai, ji išraudo, bet tikiuosi jai buvo taip pat malonu kaip ir man. Kai bandžiau ją pabučiuoti antrą kartą mus pamatė auklėtoja ir paguldė toliau vieną nuo kito. Jolita, KMU – IV k. (22 m.): Tai buvo kažkas nauja ir nepatirta, todėl labai malonu. Vaikinas pabučiavo mane per diskoteką mokykloje. Tą akimirką man lyg sparnai išdygo, pasijutau lyg skrisčiau. Kornelijus, VU, KHF – IV k.: Prisimenu, kad buvo drėgna. Man buvo 10m. ir pasibučiavau todėl, kad mergina buvo prižadėjusi saldainių popierėlių. Man tai patiko. Kristina, VDU – III k.: Mano pirmas bučinys buvo tamsioje spintoje. Jam buvo 6 m., o man – 7 m. Mes žaidėme šeimą ir tai buvo šeimyninis bučinys. Mes bučiavomės stovėdami ir susikibę už rankučių. Labai bijojome, kad neužkluptų suaugusieji.

Poros ateitį gali nulemti pirmasis bučinys, nustatė mokslininkai
| |

Poros ateitį gali nulemti pirmasis bučinys, nustatė mokslininkai

Pirmasis bučinys – išskirtinai jaudinanti kiekvieno ir kiekvienos romantiškų tarpusavio santykių akimirka. O dabar mokslininkų dėka sužinojome, kad jis ko gero yra svarbesnis, nei buvo manyta. Jei vyrams bučinys gali būti „tik bučinys“, tai moterims jis yra lemiamas suderinamumo arba nesuderinamumo su partneriu kriterijus, teigia dienraštis. Mokslininkai tvirtina, kad moterys jį naudoja išsamiai ir visapusiškai cheminių ir jausminių indikatorių, kuriais partneriai apsikeičia liesdami vienas kitą lūpomis, analizei. „Geras bučinys“ įtikins ją, kad dėl šio partnerio verta pakovoti, tuo tarpu blogai besibučiuojantis vyras vargu ar gali tikėtis bent pakvietimo kavos puodeliui. Pasak mokslininkų, ilgalaikėje perspektyvoje moteris naudoja bučinį kaip priemonę ryšiui užmegzti bei įsitikinti, kad partneris jai ištikimas ir suinteresuotas tolimesniais santykiais. Kur kas mažiau bučinys svarbus vyrams. Kai kuriais atvejais jis gali būti pasitelktas apsikeitimui „hormonine informacija“, bet paprastai jis vertinamas kaip sekso preliudija. Tyrėjų teigimu geras bučinys vyrams – toks bučinys, per kurį jis naudoja savo liežuvį, priversdamas partnerę dejuoti iš malonumo.

Pirmojo bučinio ypatumai
| |

Pirmojo bučinio ypatumai

Visiems aišku, kad pirmasis poros bučinys turi didelę reikšmę tolimesniems santykiams. Jis gali turėti tiek teigiamos, tiek neigiamos įtakos. Visos moterys trokšta vyro, kuris moka gerai ir aistringai bučiuotis. Mes pateiksime jums keletą patarimų kaip per pasimatymą pirmą kartą pabučiuoti patinkančią merginą. Taipogi pateiksime ir dažniausiai pasitaikančių šios srities klaidų, taigi sėkmės nesusimaunant. Kaip visada, būkite vyriškas, tačiau parodykite šiek tiek susivaržymo, kai ruošitės pirmam bučiniui. Jokia panelė nenori bučiuotis su žvėrimi–maniaku. Netgi galite leisti jai parodyti kažkiek iniciatyvos, jeigu tik įmanoma. Dažnai yra sudėtinga įvertinti situaciją ir nuspėti, ar mergina yra pasiruošusi iki ryto trunkančioms glamonėms, taigi, jeigu pernelyg abejojate, geriau bučinį atidėkite kitam pasimatymui. Būtinai pasakykite jai, kad šauniai kartu su ja praleidote vakarą. Tokiu būdu sužavėsite merginą (kažkodėl gero berniuko įvaizdis tokioje situacijose pasiteisina) ir tikėtina, jog ji pati jus pabučiuos. Taip pat turite būti atsargus ir nesugadinti visko vaizduodamas per daug abejingą. Negalite parodyti, jog jums visiškai nerūpi, kaip viskas klostysis toliau – tai geriausiai pasiteisinantis atvejis, kai norite sugadinti visą reikalą. Turite parodyti susidomėjimą, tačiau subtiliai.

Analizuojant bučinį
| |

Analizuojant bučinį

Kai apima aistra, bučinys tarsi panardina du žmones į kvapų, skonių, paslapčių ir emocijų keitimosi būseną. Bučiuojamės paslapčia, geidulingai, švelniai, nedrąsiai arba aistringai. Bučiuojamės šviesią dieną ir tamsią naktį. Bučinys būna apeiginis, meilus, oro ir atsisveikinimo, pagaliau pasakiškas arba tik pakštelėjimas, kuris atgaivina princeses. Pirmiausia lūpos atsirado maistui, tik vėliau prisitaikė kalbai, bet bučiuojantis jos patenkina įvairius troškimus. Bučinys sužadina ištisą seką neuroninių pranešimų ir cheminių preparatų. Ilgainiui bučinys tapo gamtos sukurtu pokštu kalbai sustabdyti, kai žodžiai yra nereikalingi. Ne visi pranešimai yra vidiniai. Bučiavimasis yra dviejų žmonių bendras reikalas. Susijungdami du kūnai siunčia vienas kitam galingus pranešimus. Bučinys gali perduoti svarbią informaciją apie partnerio statusą ir ryšių ateitį. Blogas pirmasis bučinys gali staigiai sugriauti poros ateitį. Bučiavimosi paslaptis tyrinėja net mokslininkai. Kai kurie mano, kad bučiniai draugų pasirinkimo evoliucijos procesui yra esminis dalykas. Niujorko universiteto psichologas Gordonas Gallupas „Scientific American“ šių metų vasario numeryje rašo, kad bučiavimasis apima labai sudėtingą pasikeitimą informacija – uoslės, lytėjimo ir prisitaikymo, tai gali paleisti esminius nesąmoningus mechanizmus, įgalinančius žmones daryti tokius sprendimus, kuriems jie genetiškai nesuderinami.

Invazija į erogeninę zoną
| |

Invazija į erogeninę zoną

Šiemet Amerikoje buvo oficialiai pripažinta nauja mokslo disciplina – filematologija (lot. philema – bučinys). Mokslininkai nusprendė pasigilinti į fundamentinius bučinio fiziologinius, psichologinius ir kitokius ypatumus bei jo įtaką sveikatai. Beje, ir be oficialaus pripažinimo romantiški bučiniai jau seniai domina antropologus, psichologus, sociologus ir įvairių specialybių gydytojus. Šios srities tyrinėtojus iš esmės jaudina trys klausimai: kada žmonės pradėjo bučiuotis, kodėl tai daro ir ar šis užsiėmimas duoda kokios nors realios naudos. Tvirtinama, kad rašytiniuose šaltiniuose bučinys pirmąkart paminėtas sanskrito tekstuose 1500 metų prieš mūsų erą, ir ten kalbama apie įsimylėjėlius, “glaudžiančius burną prie burnos”. Nors galima ginčytis, kada įsimylėjėliai iš tikrųjų pradėjo bučiuotis. Vieni tyrinėtojai bučinį laiko įgimta žmogaus savybe. Pasak Zigmundo Froido (Sigmund Freud), bučinys – tai žmogaus instinktas, kuriam pradžią davė naujagimio potraukis prie motinos krūties. 1960 m. britų zoologas ir etologas Desmondas Morisas (Desmond Morris) iškėlė prielaidą, kad bučinys atsirado iš primatų patelių įpročio pirma sugromuliuoti jaunikliams skirtą maistą ir tik tada įdėti jį mažyliams į burną atkišus širdele sudėtas lūpas. Net neturėdamos maisto motinos elgdavosi lygiai taip pat, stengdamosi nuraminti mažylius. Pasak Moriso, motiniški bučiniai ilgainiui evoliucionavo į romantiškus.

20 tiesų apie bučinius
| |

20 tiesų apie bučinius

Psichologų teigimu, bučinio kilmės istorija daugiausiai siejama su motinišku instinktu, todėl, manoma, jog bučinys gimė, paukščiams pradėjus maitinti paukščiukus, o žmonėms – mėgdžioti jų susilietimą snapeliais. Papuasams bučiavimasis sukelia isterišką juoką. Jie kitaip reiškia savo meilę, todėl bučinys kelia asociacijas su utelių knibinėjimu. Daugelyje Afrikos tautų nesibučiuojama, nes manoma, kad taip bus užteršta siela, kurią vėliau gali ir prarasti. Aistringai bučiuojantis dirba 29 – ios veido raumenų grupės, todėl išsilygina ir tampa stangresnė veido oda, pagerėja kraujo apykaita. Todėl bučiuotis ypač aktualu turėtų būti moterims. Kiekvienas aistringas bučinys sudegina apie 12 kilokalorijų. Mokslininkai paskaičiavo, kad per dieną bučiuojantis tik tris kartus po 20 sekundžių, galima numesti net kilogramą. Bučiuojantis išsiskiria endorfinai, sukeliantys ne tik džiaugsmą, bet ir slopinantys skausmą. Net 10 proc. žmonijos nežino, kas tai yra bučinys. Vidutiniškai moterys pasibučiuoja su 7-9 vyrais, prieš tapdama kurio nors žmona.

Pasimokykite bučiuotis
| |

Pasimokykite bučiuotis

Judu jau šiek tiek pavargote nuo to, kad visi meilės žaidimai prasideda Jums abiems įprastais signalais ir tais pačiais, jau įgrisusiais judesiais? Niekaip negalite partnerio „apšildyti”? Tad pasimokykit… bučiuotis! Net jei Jums atrodo, kad tai — paauglių žaidimai, atraskite bučiavimąsi iš naujo ir suprasite, kad klydote. Dažnai atsitinka taip, kad po kelerių santuokos metų sutuoktiniai apskritai nustoja bučiuotis, arba bučiuojasi labai retai. Tai gali būti signalas apie blėstančią aistrą. Bučiniai — nepaprastai svarbi preliudijos į meilės žaidimus dalis, nes bučiuojantis sužadinami itin malonūs pojūčiai, galintys padėti paversti meilės žaidimus labai smagiais. Spalvingiausi ir yra erotiniai bučiniai. Senovės indai teigia, kad nėra vietų, kurių nederėtų bučiuoti — kiekviena mylimojo kūno vietelė tiesiog laukia, kol bus Jūsų pabučiuota. Moteris patirs ypač daug malonumo,jei bučiuosite jai krūtis, kaklą, pečius, ausų kaušelius, bambą, pilvo apačią, ypač intymiąją zoną. Vyrams ypač patinka, kai trumpais bučinukais nusėjamas jo veidas ir lūpos, ypač viršutinė lūpa (viršutinės lūpos centrą lyžtelėkite liežuviu ar švelniai įkąskite), bet didžiausią geismą sukelsite, jei bučiniais apibersite jo lytinius organus — ne kiekvienas vyras drįsta prisipažinti, kaip labai jam tai patinka. Vertėtų pasimokyti iš rytiečių — jie neįsivaizduoja lytinio akto be bučinių. O kinams jie tokie pat svarbūs kaip ir pats seksas. Jie tiki, kad bučiavimasis atkuria in ir jan harmoniją.

Ar mokate bučiuotis?
| |

Ar mokate bučiuotis?

Greičiausiai iš jūsų niekas neatkreipė dėmesio į tai, kad eame pripratę bučiuotis gal net keletą kartų per dieną. Nuo pat ankstyvos vaikystės iki gyvenimo pabaigos. Bučiavo mus, bučiuojame savo tėvus, kitus artimus žmones, net gyvūnus. Juk bučiniu galima išreikšti savo meilę, aistrą, prisirišimą, švelnumą, dėkingumą, susitaikymą. Tačiau šį kartą pakalbėsime apie suaugusių žmonių bučinius. Sutikite, dažnai norisi pasirodyti savo partneriui tik iš pačios geriausios pusės. Parodyti, ką sugebi, net nustebinti. Net jei ir patyręs Kazanova, pasitaikius menkiausiai progai, mėgo pagilinti savo meistriškumą, tai ką jau kalbėti apie mus, eilinius mirtinguosius, nuolat trokštančius švelnumo ir glamonių. Juk žmonės bučiuojasi dėl to, kad suteiktų ne tik sau malonumą, bet ir kitam žmogui. Poreikis prisiliesti prie to, kas brangu ir artima, nugrimzti mylimo žmogaus glėbyje lygiai toks pats, kaip ir poreikis pavalgyti, gerti, mylėti ir būti mylimiems. Neseniai atliktas tyrimas suteikė galimybę mokslininkams išsiaiškinti kai kuriuos įdomius faktus apie bučinius ir besibučiuojančių įpročius. Paaiškėjo, kad daug žmonių bučiuojasi du kartus per dieną. O štai 10 proc. žmonių apskritai nesibučiuoja. Be to, dauguma prisiminė savo aistringiausią bučinį, kai jiems buvo 17 metų. O kas trečias įsitikinęs, kad bučinys geriau už seksą.

Ar mokate bučiuotis?
| |

Ar mokate bučiuotis?

Taip, taip, neseilioti partnerio lūpų, ausų ir visa kita, nepalikti mėlynių, nesikandžioti, nekalenti dantimis į dantis, bet bučiuotis?Jei ne, jūsų laukia kelios pamokėlės. Vakuuminis bučinys. Įsisiurbiama į partnerės lūpas, lyg bandytum ištraukti ne tik sielą, bet ir visus vidurius. Toks bučinukas neturi trukti ilgai. Neatitrauk savo lūpų staiga, antraip atrodys, kad netoliese iššovė šampano butelis. Drugelis. Prikišk savo blakstienas prie mylimosios skruosto, paskui lėtai užsimerk ir atsimerk, kad blakstienos vos vos paliestų jos odą. Jei viską darysi teisingai, jos širdelė plaks į taktą tavo blakstienų virpčiojimui, jei ne, ją apims jausmas, kad persekioja įkyri musė. Ausies spenelio glamonėjimas. Gana rizikingas eksperimentas. Ausis – ne tik erogeninė zona, ji dar ir puikiai gaudo visokius garsus. Taigi netinkamai elgiantis ji gali išgirsti ne rojaus muziką, kurią, kaip manai, skleidi, bet kažką panašaus į vandens gurgėjimą tualete. Šnekamasis bučinys. Jis buvo itin populiarus valdant Prancūzijos karaliui Liudvikui XV. Įsimylėjėliai prisispausdavo vienas prie kito lūpomis ir kuždėdavo komplimentus, eilėraščius, madrigalus.