Turkija pranešė apie naują paukščių gripo proveržį vištų fermoje, nors praėjo mažiau nei mėnuo po to, kai buvo paskelbta, jog šalyje paukščių gripo virusas įveiktas. Turkija nedelsdama ėmėsi prevencinių priemonių ir sunaikino 359 paukščius.

Žemės ūkio ministerija paskelbė karantiną Igdyro rajone, šalia rytinės Turkijos sienos su Armėnija.

Vištoms nustatytas H5 viruso tipas, tačiau tyrimai atliekami toliau, siekiant išsiaiškinti, ar tai tas pats mirtinai pavojingas H5N1 virusas, nuo kurio Azijoje mirė per 70 žmonių ir dėl kurio likviduoti milijonai naminių paukščių.

Mėginiai išsiųsti į Pasaulio sveikatos organizacijos ir į Europos Sąjungos laboratorijas tolimesniems tyrimams.

“Imtasi visų būtinų priemonių koordinuojant veiklą tarp centrinių ir vietos tarnybų”, – skelbiama ministerijos pranešime.

Igdyras yra atoki kaimo vietovė, kur pagrindinis pragyvenimo šaltinis – žemės ūkis, tačiau naminius paukščius žmonės daugiausia augina savo pačių reikmėms.

Kilus paukščių gripui spalį tankiai apgyventoje šiaurės vakarinėje Turkijos dalyje buvo likviduota per 10 tūkst. paukščių. Šio protrūkio metu buvo nustatytas mirtinas H5N1 virusas.

Dauguma Europos šalių uždraudė Turkijos gyvų paukščių importą, vėliau draudimas buvo sušvelnintas.

Gruodžio 9 dieną Turkijos žemės ūkio ministerija paskelbė sėkmingai įveikusi paukščių gripą Vakarų Turkijoje.

Tačiau ekspertų nuomone, Turkija ir toliau išliks pažeidžiama šios ligos protrūkiams, nes pro ją driekiasi migruojančių paukščių, kurie greičiausiai perneša mirtiną virusą, maršrutai.

Ministerijos spėjimais, į Igdyrą migruojantys paukščiai virusą atnešė iš Kaukazo regiono.

Views All Time
Views All Time
1856
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!