International News

Dieta yra veiksminga tik tada, kai norima numesti ne daugiau kaip keletą kilogramų – tokius rezultatus pateikė JAV mokslininkai.

Jei žmogus jau numetęs apie 4 procentus pradinio kūno svorio toliau tęsia dietą , liesėjimas pradeda aktyvinti smegenų veiklą (smegenyse esančius alkio receptorius), dėl to žmogus ima jaustis tarsi apsėstas valgymo aistros. Ši aistra neišnyksta tol, kol vėl nepriaugami numesti kilogramai.

Tokius rezultatus mokslininkai gavo tirdami leptiną – hormoną, reguliuojantį apetitą. Leptino vaidmuo reguliuojant mūsų alkio ir sotumo jausmą yra labai sudėtingas. Tyrimai parodė, jog, kai žmogus valgo, šio hormono organizme daugėja, taip jis pamažu slopina apetitą. Kai žmogus liaujasi valgyti, leptino kiekis atslūgsta.

Dieta sumažina leptino lygį organizme ir sukelia norą vėl susigrąžinti prarastą svorį. Mokslininkų teigimu, būtent dėl to 95 procentai žmonių, kurie numeta svorį laikydamiesi dietos, vėl jį priauga. Vašingtono Universiteto Prof.Michael Schwartz, mokslinnkų grupės, tiriančios leptiną vadovas paaiškino, jog aistra valgyti atsiranda tik tada, kai žmogus laikydamasis dietos numeta daugiau kaip 4 procentus pradinio kūno svorio.”Kuo daugiau svorio laikydamiesi dietos jūs numetate, tuo stipresnis yra grįžtamasis efektas” – teigia profesorius. Šis grįžtamasis poveikis pasireiškia nenugalimu noru valgyti.

Patarimas – laikytis dietos neilgai arba laikytis lengvos dietos. Mokslininkai padarė išvadą, jog dieta nepadės išgydyti nutukimo, ji gali būti naudojama kaip veiksminga priemonė siekiant ne numesti, bet nepriaugti .

Kadangi net 95 procentai žmonių, kurie laikėsi dietos, vėl priaugo svorio, negalima sakyti, jog taip nutiko dėl silpnos valios. Moksliniai tyrimai tik patvirtino, jog tai yra dėsningumas. Taigi žmonės neturėtų jaustis silpnavaliai ar kalti dėl to, jog numestas svoris vėl priaugo. Svarbiausia mesti svorį protingai: pamažu ir iš lėto.

Views All Time
Views All Time
2484
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!