Lazdijai, kovo 3 d. Iš Lazdijų rajono, įtarus paukščių gripą, į Nacionalinę veterinarijos laboratoriją ištirti pristatyta dešimt naminių ir laukinių paukščių. Laimei, nė vienas iš nugaišusių paukščių nesirgo gripu. Ruošiantis galimiems paukščių gripo atvejams, Lazdijų rajone rengiamas veiksmų ir priemonių planas, numatytos vietos, kur bus užkasami sunaikinti paukščiai.

Kokių priemonių imtis, jei rajone kiltų paukščių gripo plitimo pavojus, svarstė Ekstremalių situacijų valdymo centro nariai, įvairių institucijų atstovai. Lazdijų rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Auridas Marcinkus supažindino, kaip dirbtų gelbėjimo tarnybos, kaip būtų ženklinami ligos židiniai, apsaugos zonos, kokių atsargumo priemonių laikytis. Pasak A. Marcinkaus, rajone nustatytos 4 vietos (sąvartynų teritorijose), kur bus laidojami toje zonoje sunaikinti paukščiai. Dar viena laidojimo vieta parengta prie Ginto Cimakausko kalakutų fermos. Technika duobėms kasti suteiktų UAB ,,Lazdijų komunalinis ūkis“ ir ūkininkai, gyvenantys netoli židinio zonos. Jiems už paslaugas bus sumokėta.

Kaip žinia, Lietuvoje įsigaliojo draudimas laikyti naminius paukščius lauke. Kai kurie gyventojai savo sparnuočiams jau nukirto galvas, kad išvengtų grėsmingos ligos ir baudų. Tačiau ne visi paiso draudimo. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavusi ne vieną pranešimą apie kaimynų kiemuose pastebėtas neuždarytas vištas. Veterinarijos specialistai, lydimi seniūnų ar policijos pareigūnų, iki gegužės 20 dienos po keletą kartų lankysis visose rajono seniūnijose ir tikrins, kaip gyventojai vykdo nurodymą laikyti naminius paukščius patalpose.

Lazdijų rajono policijos komisariato Prevencijos skyriaus viršininkas Česlovas Paplauskas perspėjo, kad gyventojai būtų atidesni ir neįsileistų į namus apsišaukėlių. Tokių sukčių esą jau buvę kaimyniniuose rajonuose.

Č. Paplauskas pasiūlė kreiptis į parapijų ganytojus, kad šie primintų gyventojams apie būtinybę laikytis nurodymų, siekiant išvengti galimo paukščių susirgimo pavojinga liga. Ekstremalių situacijų valdymo centro nariai pritarė šiam siūlymui.

Pirminės sveikatos priežiūros centro vyr. gydytojas Romas Jurkevičius atkreipė dėmesį į tai, kad, įtarus žmogų apsikrėtus paukščių gripo virusu, nežinoma, kur jį vežti: Lazdijų ligoninėje nėra nei infekcinių ligų skyriaus, nei tos srities specialisto.

Views All Time
Views All Time
2387
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!