Nuo kompiuterių vaikus nuolat vejantys tėvai turėtų iš naujo permąstyti savo auklėjimo metodus. Psichologai teigia, jog bendraudami internetu paaugliai įgauna daugybę socialinių įgūdžių.

JAV Kalifornijos universiteto mokslininkė Danah Boyd teigimu, įprastos jaunimo laisvalaikio praleidimo vietos, kaip parduotuvės ar parkai, užmiršo jaunuolius ar pradėtos laikyti nesaugiomis. Psichologės manymu, tai pagrindinė priežastis, kodėl vaikai šias tradicines vietas iškeičia į bendravimą su bendraamžiais internetu.

Paskutiniu metu JAV ypač susirūpinta, kad suaugę vyrai per internetą išnaudoja paaugles mergaites jų seksualiniams poreikiams patenkinti. Bet D. Boyd tvirtina, jog jos tyrimas parodė, kad dauguma paauglių per pasaulinį tinklą daugiausia vis dėlto bendrauja tik su savo draugais iš mokyklos, vengdami nepažįstamų.

JAV vienas iš penkių internetą namuose turinčių paauglių turi savo internetinius dienoraščius (angl. blog). Tokie internetiniai dienoraščiai taip pat padeda praplėsti paauglių socialinius įgūdžius, tvirtina Evanston Šiaurės Vakarų universiteto doktorantas Davidas Huffakeris. Pasak jo, blog’ų formatas stiprina supratimą, kaip turi būti pateiktas pasakojimas. Jis priduria, kad paaugliai ypač stengiasi užmegzti ryšį su kitais internetinių dienoraščių rašytojais, todėl dažnai komentuoja kitų pasisakymus.

Views All Time
Views All Time
2748
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!