Archives for Elektronika
Sėkmingas „Elektronika.lt“ startas
Šių metų pradžioje atnaujintas „“ portalas apibendrina pirmojo ketvirčio rezultatus. Mėgėjiškas studentų tinklalapis rimtu specializuotos, mokslinės informacijos portalu tapo tik prieš trejetą mėnesių, tačiau pirmojo ketvirčio rezultatai gerokai nustebino ir pradžiugino. Tinklalapyje „“ įdiegta lankytojų apskaitos sistema rodo, jog šis…
Mažytis organinis tranzistorius
Bello laboratorijų mokslininkai sukūrė mikroskopišką veikiantį tranzistorių, milijoną kartų mažesnį negu smėlio smiltelė. Nebus sunku pagaminti ir didelį tokių komponentų kiekį, kadangi jie sugeba susiformuoti patys. Tiesa, iki tol, kol jie taps sudėtine komercinių gaminių ar kompiuterių dalimi, dar turės…
Termobranduolinių reaktorių kūrimo laimėjimas
Pasak anglų mokslininkų, valdoma termobranduolinė reakcija yra netolimos ateities reikalas. Termobranduolinė reakcija suteikia energiją žvaigždėms. Nors ji ir yra kur kas pranašesnė už atominėse elektrinėse naudojamą branduolių skilimo reakciją, techniškai valdomos termobranduolinės reakcijos iki šiol nebuvo pavykę realizuoti niekam. Pasirodo,…
Galio nitridas ant silicio padėklų
Su puslaidininkiais, turinčiais didelį draustinės energijų juostos tarpą, siejami dideli lūkesčiai. Gali būti, kad daugeliu atvejų jis pakeis silicį. Siemens gamina ir parduoda diodus iš silicio karbido, SiC, kurie padidina DC/DC keitiklių efektyvumą, o Cree gamina iš SiC aukštadažnius galios…
Silicio rezervai dar neišsemti
Pasak Jameso Meindlo, Qiango Cheno ir Jeffrey Daviso iš Džordžijos technologinio instituto, puslaidininkinis silicis, iš kurio dabar gaminami beveik visi integriniai grandynai, turi pakankamai rezervų ir iki 2011 m. gali sutalpinti tūkstantį kartų daugiau tranzistorių nei šiuo metu. Tokiuose lustuose…
Į kramtomąją gumą panaši keramika
Medžiagotyroje jau seniai žinomas superplastiškumu vadinamas toks reiškinys, kai pakaitinus iki tol labai trapią keramiką, ji staiga tampa labai elastinga medžiaga, kurią galima ištempti nebijant sutraukyti. Žurnale „Nature" glaustai pranešama apie Japonijoje vykdomus šios srities tyrimus. Pasakojama apie cirkonio oksido…
Mažiau ir mažiau
Elektronika žengė dar vieną žingsnį į nanopasaulį. Trys mokslininkų grupės pranešė sukūrusios molekulės dydžio tranzistorius - pagrindinius mikroschemų komponentus. Kuo mažesni yra mikroschemą sudarantys komponentai, tuo tankiau juos galima sudėti vieną šalia kito ir tuo greičiau jie rišasi tarpusavyje. Taip…
Ar pakeis deimantinė mikroturbina akumuliatorius?
Upsalos universiteto Angstremo laboratorijoje (Švedija) sukurta miniatiūrinė turbina iš deimanto. Turbiną sudaro smagratis ir korpusas. Ją bus galima naudoti ateities maitinimo sistemose, naudojančiose vandens skilimo produktus: vandenilį ir deguonį, deginamus turbinos deginimo kameroje. Degant išsiskiriantys vandens garai suks turbiną, kuri…