Birmingemas, vasario 27 d. Pakibus virš Europos realiai paukščių gripo grėsmei, Didžiosios Britanijos paukščių pramonė turi palaikyti silpstantį vartotojų pasitikėjimą, apsvarstydama visus galimus problemos sprendimo variantus ir pasikliaudama geriausiomis mokslo rekomendacijomis ir šaltiniais, pareiškė Nacionalinės ūkininkų sąjungos (NŪA) prezidentas Timas Benetas (Tim Benett).

“Paukštienos pramonę sužlugdys vartotojų pasitikėjimo praradimas, ne pats paukščių gripas”, – sakė T. Benetas.

Paukštienos pardavimai Didžiojoje Britanijoje, palyginti su Prancūzija ir Italija, dar ne taip smarkiai nukentėjo dėl šios ligos plitimo. Mirtinas H5N1 virusas plinta po Europą ir jau pasiekė Prancūziją, nors Didžiojoje Britanijoje jis dar neaptiktas.

Anot T. Beneto, pirmadienį jis ketina susitikti su Didžiosios Britanijos žemės ūkio ministerijos ministre Margaret Beket (Margaret Beckett) ir aptarti viruso plitimo grėsmę. Jis pastebėjo, jog paukščių augintojai pastaruosius keturis mėnesius nepraranda budrumo.

Pasak jo, sprendimas dėl paukščių skiepijimo nuo paukščių gripo turi turėti mokslinį pagrindą, pridurdamas, kad jeigu mokslininkai pasiūlys laikytis šios politikos, Didžioji Britanija turės užtikrinti, jog turi pakankamų vakcinos atsargų.

Kaimyninėse prasidėjo kai kurių paukščių vakcinacija, nors Didžiosios Britanijos mokslininkai santūriai atsiliepė apie tokių skiepų efektyvumą.

Prancūzija pradėjo daugiau nei 300 tūkst. žąsų ir ančių vakcinaciją nuo paukščių gripo pietvakariniame šalies regione, kuris yra laikomas didžiausios rizikos zona dėl migruojančių paukščių.

Prancūzija gavo leidimą iš Europos Komisijos skiepyti žąsis ir antis trijuose regionuose, tačiau du jų – Atlanto Luara ir Vandėja – vietoj vakcinacijos nusprendė paukščius laikyti uždarytus.

Prancūzija yra stambiausia paukštienos gamintoja Europoje. Šeštadienį Prancūzija patvirtino mirtino H5N1 tipo virusą fermoje šalies rytuose, kur buvo rasta šimtai negyvų kalakutų. Tai pirmasis infekcijos šiuo virusu atvejis tarp naminių paukščių Europos Sąjungoje (ES).

Nyderlandai taip pat planuoja skiepyti dalį ūkiuose auginamų naminių paukščių.

Japonija dėl paukščių gripo protrūkio uždraudė paukštienos importą iš Prancūzijos ir grasino imtis panašių veiksmų prieš Nyderlandus dėl šioje šalyje numatytos vakcinacijos programos.

Didžioji Britanija yra prieš paukščių skiepijimą, jos specialistai teigia, jog vakcina gali užmaskuoti mirtinos ligos simptomus ir leisti jai dar labiau plisti.

Views All Time
Views All Time
1718
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!