Didžiausia rizika vartojant opijatus – mirtis nuo perdozavimo. Opijatai slopina kvėpavimą. Perdozavus greitai vystosi kvėpavimo raumenų paralyžius. Narkomanas pirmiausia patiria komą, o paskui miršta – pasitaiko, kad per 5 ar 10 minučių. Jei narkomaną ištinka koma, reikalinga skubi gydytojų pagalba. Intoksikaciją gali neutralizuoti opijatų antagonistai – medikamentai, blokuojantys narkotikų poveikį.

Morfijaus ar heroino perdozavimo rizika ypač didelė, kai narkotikas švirkščiamas į veną, nes narkomanas, susišvirkštęs per didelę dozę ir pajutęs per stiprų poveikį, jau nieko negali padaryti. Svarbus rizikos veiksnys – tai, kad narkotikus vartojantys asmenys retai žino gautos dozės stiprumą ir kiek narkotiko tą dieną jie gali pakelti. Rizika perdozuoti yra mažesnė rūkant, nes narkotikus vartojantys asmenys gali reguliuoti dozę pagal narkotiko poveikį, tačiau yra žinoma faktų, kai perdozuojama ir rūkant heroiną.

Opijatų vartojimas sukelia impotenciją, išnyksta lytinis potraukis. Taip pat būdingi požymiai – vidurių užkietėjimas, apetito praradimas, prakaitavimas, galvos svaigimas ir tulžies spazmai. Kai kurie opijatai, pavyzdžiui, kodeinas ir ketobemidonas, vartojami ilgą laiką, gali sukelti niežulį, pykinimą, vidurių užkietėjimą ir odos bėrimą.

Imuninė sistema dažnai yra nusilpusi, jie serga infekcijomis, pavyzdžiui, virusiniais hepatitais ar bakterinėmis infekcijomis. Dalydamiesi adatomis ir švirkštais narkotikus vartojantys asmenys gali užsikrėsti žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV), sukeliančiu AIDS. Daugelyje šalių heroino vartotojai – viena iš didžiausiu ŽIV infekcija užsikrėtusių intraveninių narkomanų grupių.
Mirtingumas tarp heroino vartotojų yra maždaug 10-15 kartų didesnis, palyginti su to paties amžiaus narkotikų nevartojančiais asmenimis. Dažniausia mirties priežastis – perdozavimas, kraujo užkrėtimas bei jo komplikacijos, nelaimingas atsitikimas ir prievarta.

Heroino vartojimas dažnai siejamas su dideliu nusikalstamumu. Paprastai heroiną vartojantiems narkomanams atsiranda stipri priklausomybė ir jie įsitraukia į nusikalstamą veiką.

Views All Time
Views All Time
2238
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!