Metamfetaminas (“meth”, spidas) – amfetamino atmaina, tačiau turi stipresnį poveikį, todėl, vartojamas kaip intoksikuojamoji medžiaga, sukelianti “aštresnius” pojūčius.

Didžiulė metamfetamino epidemija kilo šeštajame dešimtmetyje Japonijoje. Intraveniniu būdu jį vartojo 600 tūkst., o tabletes – du milijonai žmonių. Metamfetaminu piktnaudžiaujama Japonijoje, Australijoje, JAV, Europoje ir Švedijoje.

Metamfetaminas dažniausiai gaminamas baltų miltelių pavidalu, taip pat specifine kristalo forma, kuri vadinama “ledu”, “Los Andželo stiklu”, “stiklu” arba “kristalu”. Pavadinimas apibūdina narkotinės medžiagos išvaizdą. Ji paprastai būna skaidri. “Ledas” primena sudaužytą ar matinį stiklą, rupią druską arba ledą. Jis gaminamas specialiai rūkymui.

Manoma, kad “ledas” sukelia stipresnę intoksikaciją nei krekas ar amfetaminas, o jo poveikis – ilgesnis. Metamfetaminas sukelia stiprų energijos ir euforijos pojūtį. Ši būsena trunka 8-24 valandas.

“Ledas” atkreipė visuomenės dėmesį dėl labai stipraus intoksikuojamojo poveikio ir vėliau prasidedančios per stiprios smegenų stimuliacijos. Apsvaigę nuo “ledo” asmenys gali sutrikti, tapti itin agresyvūs ir pavojingi aplinkiniams.

Vartojimo būdai ir įranga

Amfetaminas, metamfetaminas ir panašios medžiagos anksčiau buvo vartojamos siekiant sulieknėti, tačiau vėliau “lieknėjimo tabletės” pripažintos netinkamomis. Dabar medicinoje amfetaminas vartojamas tik narkolepsijai (reguliarūs trumpi miego priepuoliai) gydyti.

Sintetinius CNS galima vartoti per burną, įkvėpti, švirkšti ir rūkyti.

Vartojant per burną, dozė suvyniojama į popieriaus gabalėlį ir, pakišus po liežuviu, tirpinama. Taip pat galima nuryti kaip saldainį ar sumaišyti su grogu (alkoholiniu arba nealkoholiniu) ir išgerti. Tabletes galima ryti visas arba susmulkintas ir ištirpintas vandenyje.

Norima įkvėpti narkotinė medžiaga padedama ant mažo šaukštelio arba į siaurą vamzdelį, įkišama į šnervę ir įkvepiama. Pasiruošimas vartoti panašus į kokaino – milteliai skutimosi peiliuku supjaustomi ant stiklinės plokštelės ar veidrodėlio ir padalijami į “eiles”.

Švirkščiant (beveik visada į veną) naudojamos adatos ir švirkštai.

Kai kurie sintetiniai CNS stimuliatoriai, pavyzdžiui, metamfetaminas, gali būti rūkomi, paprastai specialiomis pypkėmis.

Views All Time
Views All Time
6430
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!