„Buvo daugybė bandymų atsikratyti 18 nereikalingų kilogramų, deja, kiekviena dieta baigdavosi persivalgymu,“ – prisimena paauglystę Laura Čepukaitė, 27 –erių grupės „Laura and the Lovers” vokalistė. Nuo keturiolikos metų Laura kamavosi dėl antsvorio, kol pačios nuostabai atrado lieknėjimo receptą.

Laura: penki atsikratyti kilogramai nepadarys jus laimingesnės ir gražesnės, o vyras gal ir nepastebės pokyčio. Ar padėjo bent viena dieta atsikratyti svorio?

Dieta – tai laikinas efektas. Kol jos laikydavausi, svoris krisdavo, tačiau negalėjau atsisakyti mėgstamų patiekalų ir svorio vėl priaugdavau. Bandžiau atsisakyti saldumynų, padažų, bandžiau nevalgyti mėsos, deja, organizmas ir psichika priešinosi. Pamenu, kad 10 dienų gėriau tik vandenį ir nieko nevalgiau. Dešimtą dieną vos nenualpau. Galvoje sukosi mintys apie maistą, galop pradėjo važiuoti stogas. Puoliau prie šaldytuvo ir prisikirtau maisto kiek telpa. Nebesvarbu buvo ką valgau ir kiek kilogramų priaugsiu. Tuomet nesibaiminau, kad eksperimentuodama su savo sveikata galiu susirgti. Būdavo gėda valgyti svetimų žmonių akivaizdoje. „Stambi ir dar kemša“: įsivaizduodavau juos galvojant.

Kaip išsisukai iš užburto dietų rato?

Baigusi vidurinę mokyklą Utenoje atvažiavau studijuoti į Vilnių ir visiškai pakeičiau mitybos įpročius. Mūsų šeimoje nebuvo tradicijos valgyti pusryčius, dažniausiai prikimšdavau skrandį vakare. Tačiau draugė, su kuria tuomet gyvenau Vilniuje, pripratino mane pusryčiauti. Prisikirsdavau sočiai tik per pietus, o vakare rinkdavausi lengvą maistą. Po kelių mėnesių pajutau, kad svoris krenta – drabužiai sukasi aplink juosmenį. Tuomet pradėjau gana griežtai laikytis netyčia atrasto lieknėjimo recepto – valgyti tris kartus per dieną dvigubai mažesnes porcijas nei anksčiau. Per pusmetį numečiau 10 kilogramų ir antsvoris daugiau nebeaugo. Kilogramai šiaip sau neauga. Jei daug valgai, mažai judi, organizmas nespėja išeikvoti kalorijų.

Reikėjo nemažai laiko įsisąmoninti, kad nebesu stora. Buvo sunku patikėti, kad po daugelio nesėkmingų eksperimentų pasiekiau tai, ko norėjau.

Ir dabar laikaisi to paties lieknėjimo recepto?

Žinoma, tik jau nebeturiu tokio žvėriško apetito kaip anksčiau. Jeigu esu alkana, svajoju ne apie cepeliną, bet apie sausainį. Galiu pasisotinti saldumynais, nes labai skanu ir svoris man neauga. Pagrindinė mitybos taisyklė – nepersivalgyk. Būna, kartais nespėju papusryčiauti, tačiau darbe būtinai suvalgau bandelę ir nebandau skrandžio apgauti nepietaudama.

Ar lankaisi sporto klube?

Kartą gavau dovanų abonementą į sporto klubą. Pasinaudojau tik pirtimi ir baseinu, o treniruoklių salę apėjau ratu pagirdama modernią įrangą. Pasirinkau muziką, bet ne sportą, nors paauglystėje galėjau užsiimti lengvąja atletika. Sportas salėje turi teikti malonumą. Man patinka judėti gamtoje. Atostogų metu kopiu į Tatrus ar Alpes, važinėju dviračiu, su draugais plaukiame baidarėmis. Manęs neveikia jokios dietos ar pseudo jogų mados. Draugės ne vieną mėnesį tįsia į sporto klubą. Pažadėjau joms, kad eisiu nuo sausio, bet dabar jau vasaris (juokiasi). Neketinu pildyti pažado, nes nėra poreikio kilnoti svarmenis.

Esi valingas žmogus?

Tam tikrais momentais galiu suimti save į rankas, bet po kelių mėnesių susitariu su savimi ir pritaikau sau nuolaidų tarkime laikantis dietų. Šiuo metu sveriu 59 kilogramus, o ūgis – 175 centimetrai. Pamenu besiruošiant „Eurovizijai“ užgriuvo daugybė rūpesčių, pati nepastebėjau, kaip nukrito svoris. Pamačiau save televizijos ekrane ir loštelėjau. Atrodžiau per liesa – plonytės rankos, pilvas prilipęs prie stuburo. Įsivaizduoju veidus žmonių, kurie manęs nematė nuo mokyklos laikų. Pusė jų manęs gal būt neatpažino arba pagalvojo, kad sergu.

Ar rūpinimasis svoriu susijęs su noru išeiti į sceną?

Scena – vienas iš pagrindinių variklių dėl kurių negaliu priaugti svorio. Jei nelipčiau į sceną, būčiau atlaidesnė mitybai. Dėl vaikinų požiūrio neišgyvenu, nes jiems mielesnės putlios merginos.

Tavo mėgstami produktai?

Namuose dažniausiai troškinu vištos krūtinėlę, pagardinu ją daržovėmis, ryžiais arba makaronais. Dažnai valgau sojos mėsą, pasigardžiuodama kremtu trapius sausainius, pienišką šokoladą. Darbo stalo stalčiuje beveik visada guli keli saldainiai ar sausainiai.

Tačiau labai daug ko nevalgau – tarkime lašinių, kepenėlių, riebios kiaulienos, paštetų, vėdarų, silkės, virto liežuvio. Nemėgstu jūros gėrybių, nes jos smirda dumblu. Kartais svečiuose nepatogiai jaučiuosi – stalas lūžta nuo vaišių, bet man nėra ką valgyti. Atrodau labai išlepusi arba išsidirbinėjanti mergiotė. Pamenu svečiuose valgiau kebabą, kuris buvo pagardintas kalenda ir geltekle, prieskoniais, kurie man sukelia šleikštulį. Kai pajutau kalendros skonį burnoje, kūną išmušė karštis. Mandagiai atsiprašiau šeimininkų, kad negaliu valgyti kebabo ir šie man iškepė kitą.

Kodėl metei rūkyti?

Visada norėjau atsikratyti rūkymo, nes jis kenkia balsui. Reikėjo stimulo, todėl buvo sugalvotos lažybos – jei su grupe patenkame į „Eurovizijos“ finalą, metu rūkyti. Kadangi nepatekome, galėjau traukti dūmą toliau, bet po konkurso susirgau. Organizmas neišlaikė pusės metų įtampos. Savaitę nesikėliau iš lovos, negalėjau pagalvoti apie rūkymą. Kai pasveikau, nebenorėjau cigaretės, nors ir toliau lankiausi vakarėliuose, kuriuose gausiai rūkoma. Nepasakyčiau, kad nerūkydama sutaupau pinigų. Nebeliko erzinančių pojūčių – nemalonaus burnos kvapo, tabaku smirdančių pirštų galiukų. Svarbiausia, kad balsas pasitaisė. Anksčiau neišdainuodavau aukštų natų, o dabar – be vargo.

Ką daryti toms, kurios nori įveikti antsvorį?

Jei svoris, kenkia sveikatai, kreipkitės pas medikus. Jei norite sulieknėti dėl vyro – numesti 5 ar 7 kilogramus, garantuoju, kad jis jums nepritartų. Penki atsikratyti kilogramai nepadarys jus laimingesnės ir gražesnės, o vyras gal ir nepastebės pokyčio. Kai buvau gerokai stambesnė, netrūko vyrų dėmesio, bet aš save mačiau lyg per padidinamąjį stiklą. Nereikia savęs prievartauti dietomis, nes jos žaloja psichologiškai. Kai leidi sau pasirinkti maistą, lieknėji greičiau. Įtikink save, kad gerai jautiesi, be to, drabužiai yra stebukladariai. Jie gali pabrėžti tavo figūros privalumus.

Views All Time
Views All Time
13906
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!