Maisto produktuose slypintys antigenai

Lėktinai gali (jei apsauginė sistema juos pripažįsta priešais) sukelti tokias pačias reakcijas kaip ir kraujo grupių antigenai. Jie provokuoja specifinių antikūnų gamybą. Šie antikūnai tikslingai stoja į kovą su įsibrovėliais ir juos neutralizuoja. Tai reiškia, kad tam tikrų lėktinų antigenų reakcija su ati-linkamais antikūnais baigiasi kraujo ląstelių sulipimu ar suirimu, taigi neigiamomis pasekmėmis mūsų organizmui. Maislo produktuose taip pat yra tam tikrų lėktinų, vienai kraujo grupei galinčių kenkti, kitai, atvirkščiai, netgi padėti; tuo ir galima paaiškinti kraujo grupės ir mitybos ryšj. Peteris d’Ada-mas teigia, o mokslo tyrimai bei praktiniai stebėjimai patvirtina, kad žmogus, rinkdamasis maisto produktus, gali maitintis sveikai arba ne.

Kenksmingųjų lėktinų poveikis

Kenksmingieji maisto produktų lėktinai gali turėti įtakos tam tikriems organizme vykstantiems procesams — nelygu kraujo grupė. Peteris d’Adamas teigia, kad organizme jie gali sukelti šiuos sutrikimus:

»skrandžio bei žarnyno gleivinės uždegimą,
» vidurių pūtimą ir viso virškinimo proceso sutrikimą,
» medžiagų apykaitos proceso sulėtėjimą; dėl to ne visos gautos kalorijos virsta energija (tai gali tapti antsvorio bei nuovargio priežastimi),
» prastą maisto medžiagų pasisavinimą organizme,
» insulino gamybos sutrikimą,
» hormonų apykaitos sutrikimus (gali sukelti skysčių kaupimąsi ar skydliaukės ligas).

ABO dietos esmė

Kaip jau minėta, kai kurie maisto produktai skirtingai veikia skirtingas kraujo grupes. Kas vienam žmogui yra vaistai, kitam gali būti nuodai ar tiesiog neutralus maisto produktas.

Maisto produktai skirstomi taip:

» rekomenduojami — gerina sveikatą,
» nepatartini vartoti — prastina sveikatą, kai kada gali veikti netgi kaip nuodai,
» neutralūs — tai toleruojami maisto produktai, reikalingi subalansuotai mitybai.

Šioje knygoje nėra pateikto atskiro neutralių maisto produktų sąrašo. Jūs galite remtis prielaida, kad nepatartinų vartoti maisto produktų sąraše neįvardyti produktai yra toleruojami. Jų galima valgyti tiek, kiek norisi.

Valgykime kaip mūsų protėviai

Praktinė kraujo grupių dietos taikymo patirtis rodo, jog maisto produktai, dar žmonijos priešaušryje buvę svarbiausiu protėvių maistu, ir šiandien geriausiai tinka jų kraujo grupių įpėdiniams. Žinoma, atsižvelgiant į laikmetį, duoklę atiduoti reikia ir pakitusiam gyvenimo būdui. Tai itin krenta į akis, stebint O ir A grupes. Nereikia stebėtis, kad abiejų grupių atstovai — mėsėdžiai ir vegetarai — turi laikytis sudėtingesnės dietos nei mišraus maisto valgytojai — B ir AB grupių atstovai. Pavyzdžiui, vadinamoji Viduržemio jūros dieta geriausiai tinka Viduržemio jūros pakrančių gyventojams, kurių daugumos kraujas yra A grupės. Tai nereiškia, kad jos ilgai laikytis gali ir O grupės atstovai, veikiau atvirkščiai. Daugelis O kraujo grupės žmonių, dėl pasaulėžiūros ar/ir sveikatos sumetimais ilgai maitinęsi vegetariškai, konstatuoja, kad vartodami ABO dietos rekomenduotus mėsos gaminius, jaučiasi daug geriau, nei valgydami vien tik augalinį maistą.

Jei nerimaujate dėl maisto produktų, kurių nėra mūsų sąrašuose, jų tinkamumą galite patikrinti padedami kineziologijos.

Views All Time
Views All Time
4444
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!