120 imtynininkų suvažiavo į tarptautinį Hermano Kares graikų-romėnų imtynių turnyrą, kuris vyko Suomijoje. Devynių šalių atletai galynėjosi Kouvalos sporto halėje, kur prieš penketą metų įvyko Europos čempionatas.

Vėl itin sėkmingai ėmėsi Lietuvos olimpinės rinktinės narys, trenerių Edmundo Skricko ir Vido Paleckio auklėtinis Mindaugas Ezerskis. Mūsų olimpietis taip galingai ėmėsi svorio kategorijoje iki 96 kilogramų, jog jo priešininkai broliai iš Latvijos ir Estijos nerizikavo ir atsisakė kovos su lietuviu. Finale Mindaugas susitiko su ukrainiečiu Michailu Nikolajevu ir įtikinančiai jį nugalėjo rezultatu 6-1. Mūsų komandos treneris Ruslanas Vartanovas pažymėjo, jog Ežerskio rezultatas dėsningas – jis jau nepralaimi ketvirto turnyro paeiliui. Stabilus rezultatas – meistriškumo rodiklis.

Elitinėje svorio kategorijoje iki 120 kilogramų po reabilitacijos sėkmingai sugrįžo ant kilimo Mindaugas Mizgaitis. Pakeliui į finalą kaunietis įveikė estą ir suomį, tačiau lemiamoje kovoje teko pripažinti Suomijos rinktinės lyderio Juhos Ahokos pranašumą.

Toliau stebina jaunieji Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtiniai. Svorio kategorijoje iki 55 kilogramų antrą vietą užėmė Svajūnas Adomaitis. Iškovojęs tris pergales bendru rezultatu 19-2, Svajūnas finale susitiko su pajėgiu Ukrainos rinktinės nariu Vitalijumi Grycenko. Jaunatviškas jaudulys ir skuboti veiksmai padarė meškos paslaugą Svajūnui. Labiau patyręs ukrainietis išnaudojo dvi lietuvio klaidas ir laimėjo lemiamą kovą minimalia persvara.

Žiurovus ir specialistus ypač sužavėjo jauniausias turnyro dalyvis šešiolikametis Laimutis Adomaitis. Svorio kategorijoje iki 74 kilogramų Laimutis imtyniavo lyg parodomojoj programoj – vienas Suomijos atletas buvo įveiktas per pusantros minutės, kitas priešinosi 40 sekundžių. Kovoje dėl išėjimo į finalą Adomaitis susitiko su Tuomu Mantyla. Likus 35 sekundėm iki finalinės sirenos, rezultatas buvo lygus. Tačiau vėliau Laimutis pražiopsojo suomio ataką ir pralaimėjo rezultatu 2-5. Mažajame finale dėl trečios vietos lietuvis kovojo su Jukha Salminenu, kurį palaikė ne tik pora tūkstančių imtynių gerbėjų, bet ir pakankamai šališkai teisėjavęs kilimo arbitras. Bet visos šeimininkų pastangos buvo bevaisės – tikrasis kilimo šeimininkas buvo LOSC auklėtinis, kuris nugalėjo žymiai vyresnį priešininką rezultatu 5-3 ir iškovojo bronzos medalį.

Valdas Šidlauskas ėmėsi neįprastoje sau-96 kilogramų svorio kategorijoje. Per Kalėdines atostogas sportininkas ilsėjosi tikrąja to žodžio prasme ir jo svoris padidėjo septyniais kilogramais. Rinktinės treneris Ruslanas Vartanovas nusprendė patausoti jaunąjį sportininką ir nealinti Valdo nemalonia procedūra – svorio metimu. Šiame turnyre Šidlauskas įveikė estą, bet pralaimėjo komandos draugui Ežerskiui ir užėmė aštuntą vietą.

Kiek nepalankūs burtai buvo Aleksejui Djakonovui (60 kilogramų). Jau pirmoje dvikovoje jam teko susitikti su Pasaulio čempionato 8-vietos laimėtoju Ionu Gaimeriu iš Moldovos. Stebuklas neįvyko -nugalėjo moldavas. Ir nors kitame susitikime Djakonovas rezultatu 11-0 įveikė turnyro šeimininką į kitą etapą pateko moldavas Gaimeris. Galutinėje įskaitoje lietuvis liko devintas.

Suskaičiavus komandinius rezultatus, Lietuvos rinktinė užėmė antrąją vietą. Ją keliais taškais aplenkė ukrainiečiai, kurie į turnyrą atvežė po du imtynininkus kiekvienai svorio kategorijai.

2003.1.31

Views All Time
Views All Time
1909
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!