Gera iniciatyva atėjo į laikraštį: konkursas “Idėja Kaunui”. Nuolat gausu įdomybių, siūlomų pačių miesto gyventojų.

Ir paskaityt pravartu, ir pats gali prisijungti su savo “negatyvais” ir “pozityvais” (komentaruose reikalaujantys miestą aprašinėti vien pozityviai, nepagalvoja, jog taip jis amžinai ir liktų šiandieninio pozityvumo, todėl kritika konstruktyvesnė nei pagyros).

Neteko girdėti, kad tokie konkursai būtų skelbiami Vilniuje, panašu, kad ten idėjas miestui sėkmingiau įgyvendina tie, kuriems tai ir priklauso, tad nėra poreikio kreiptis į visuomenę pagalbos. Bet tegu ir visuomenė pagalvoja, pilietiškumo bus daugiau, kaip ir idėjų, gal neliksiančių dūlėti ant popieriaus.

Visokių idėjų Kaune pamatysi. Nuo medinės skrybėlės Kazimiero mugėje, iki pasiūlymų pirkti gatvių duobes. Gal tom skrybėlėm tas duobes uždenkim, kad gražiau atrodytų? Bet ką čia grožis, greit imsim viską deginti, net dzūkai grybų likučius čia veš, o suvalkiečiai vyšnių kauliukus. Idėja, kad bus sukūrentas visas Lapių sąvartynas, atrodo labai ambicingai, tik pats jo pergabenimas užmena mįslių. Be to, vargu ar Kaunas nesiplės šiukšliakrosnės kryptimi, jau ir taip iki pat tos vietos išsiplėtęs.

Kai papūs vėjas iš ten “Urmo” bazės link, visi užuosim, kokio pobūdžio šiukšlės liepsnoja. Tikriausiai tai nebus savivaldybės posėdžių protokolai, net ir tie, kuriuose patvirtinamas Kauno šiukšlių kelias į Kauno dangų.

Pati savivaldybė vėl dairosi pastato, į kurį galėtų susibėgti iš dabar užimamų pakampių. Ir štai iš visų pasiūlymų liko du. Į “Pramprojekto” pastatą jai visai nebūtina, viskas ten sutvarkyta ir be jos, be to – nėr kur dėt automobilius.

Tūkstančių valdžiažmogių pasirodymas tikrai sugadintų tą aikštę. O “Respublikos” viešbučio griaučiai – puikiai tinka. Sutvarkys patį pastatą, teritoriją aplinkui, ir su pasididžiavimu galės pro kabinetų langus žvelgti į savų urbanizacijos teorijų išsipildymą: Arena, “Akropolis”, daugiaaukščiai garažai… Beveik Honkongas.

Tiktai kas sėdės toje totaliojoje savivaldybėje, kas žvelgs pro jos tonuotus stiklus? Mūsiškis meras pasigenda didesnių įgaliojimų, tuomet, anot jo, pasiteisintų ir tiesioginiai merų rinkimai, nes dabartiniai įgaliojimai tesuteikia teisę atvažiuoti į darbą dviračiu. Tačiau gali būti, kad dviračio nebeprireiks, kitas meras ims ir pradės į darbą jachta plaukioti.

Galimybė, kad Kauno mero kėdę užims Abonentas, gana netikėta, tačiau visai reali. Jo retorika, kalbant apie miestą, taip pat energinga ir kryptinga. Abonentas nieko nedaro tuščiai. Dvejopa situacija. Viena vertus, A.Zuokas yra energingas žmogus ir idėjų jis turi. Jo vadovavimas Vilniuje buvo labai aktyvus visom prasmėm.

Nors tramvajaus ten neatsirado, o nemokami dviračiai buvo net kirviais kapojami, atsirado ir investicijų, ir zuokoraižiai išdygo. Tačiau įvairios Abonento įstorijos verčia pažvelgti ir į moralinę pusę. Jei ne ji, Kaunui dabar galėtų vadovauti kad ir Drąsius Kedys. Taigi Zuokas būtų gerai, bet Abonentas – ne. Abonentas – brangus malonumas. Gal už jį balsuosiantys tegu jam moka kokį abonentinį mokestį? Kad nereikėtų prisidurt iš šalies. Tada neprieštaraučiau.

Views All Time
Views All Time
963
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!