Įtakingas Didžiosios Britanijos laikraštis “Financial Times” rašo, kad antradienį tikriausiai baigsis Lietuvos prezidento Rolando Pakso apkaltos procesas, aptemdęs Lietuvos priėmimą į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją (NATO) ir būsimą įstojimą į Europos Sąjungą (ES). Apkalta R.Paksui, šiais duomenimis, būtų precedento Europoje neturintis įvykis.

Nors 47 metų R.Paksas penkis mėnesius gynėsi nuo kaltinimų ryšiais su Rusijos organizuotu nusikalstamumu ir Rusijos slaptosiomis tarnybomis, praėjusią savaitę, atrodo, mirtiną smūgį jo politinei karjerai sudavė Lietuvos Konstitucinis Teismas, pripažinęs jį kaltu trimis kaltinimais dėl korupcijos ir nustatęs, kad jis, suteikdamas Lietuvos pilietybę jo rinkimų kampaniją dosniai finansavusiam rusų verslininkui Jurijui Borisovui, “šiurkščiai pažeidė Konstituciją”. Lietuvos prezidentas taip pat kaltinamas prasitaręs J. Borisovui apie tai, kad policija tiria jo veiklą.

R. Paksas visus kaltinimus neigia ir tvirtina tapęs elito sąmokslo auka.

Lietuvos parlamento pirmininkas Artūras Paulauskas sako esąs tikras, kad už prezidento apkaltą balsuos reikiamas deputatų skaičius.

Prezidento atstovas Antanas Martusevičius savo ruožtu sako, kad R. Paksas nesirengia atsistatydinti ir, jeigu jam bus pareikšta apkalta bei leis įstatymai, vėl dalyvaus rinkimuose.

Kaip laikraščiui “Financial Times” pažymėjo Švedijos užsienio reikalų instituto tyrimų skyriaus vedėjas Olavas Knudsenas, pastarieji įvykiai yra “labai nemalonūs Lietuvai”, nors jos politinės struktūros yra pakankamai brandžios, kad susidorotų su sunkumais.

Tuo tarpu dienraščio “Financial Times” keistenybių komentarų skiltyje “Stebėtojas” (“Observer”) rašoma, kad R.Paksas švenčia balandžio pirmąją, o Lietuvos parlamentas pirmadienį susirinko svarstyti prezidento apkaltos, rašoma britų

Parlamentarai kaltina R.Paksą neatsargiai parinkus patarėjus. Prezidentas atmeta menkiausią užuominą, jog vienas ar du jo paskirti žmonės per neapsižiūrėjimą galėjo būti naudingi rusų organizuotiems nusikaltėliams. Tačiau per 15 mėnesių buvusio aukštojo pilotažo lakūno ir dukart buvusio premjero R.Pakso valdžios palaikymas parlamente labai sumažėjo.

Praėjusią savaitę prezidentūroje R.Paksas surengė balandžio pirmosios šventę savo patarėjams bei žurnalistams ir sudegino ožį, neva atpirkimo simbolį. “Ko gero, buvo paleisti dūmais ir jo šansai kitą mėnesį atvesti šalį į Europos Sąjungą”, – baigia “Financial Times”.

Views All Time
Views All Time
2429
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!