Nušalinus prezidentą Rolandą Paksą Seimas per dešimt dienų turi priimti sprendimą dėl pirmalaikių šalies vadovo rinkimų datos paskelbimo. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas LŽ sakė manąs, kad parlamentarai to nespręs anksčiau kaip balandžio 13 dieną ir prezidento rinkimus derins prie rinkimų į Europos Parlamentą (EP) datos. Rinkimai į EP vyks birželio 13 dieną.

Vaigauskas teigė, kad derinant pirmalaikius prezidento rinkimus su rinkimais į EP teks keisti Prezidento rinkimų įstatymą. “Dabartinis įstatymas pritaikytas trijų mėnesių prezidento rinkimų ciklui, o reikia – dviejų mėnesių, gal net trumpesnio laikotarpio”, – sakė Vaigauskas.

Paklaustas, kiek galėtų kainuoti naujieji prezidento rinkimai, VRK pirmininkas prognozavo, kad rengiant juos kartu su EP rinkimais pavyktų sutaupyti apie 10 milijonų litų. “Tada papildomai turėtume prašyti tik penkių milijonų”, – svarstė Vaigauskas. Jis priminė, kad pastarieji prezidento rinkimai, kurie vyko kartu su savivaldybių tarybų rinkimais, kainavo apie 14 milijonų litų.

Vakar posėdžiavusi VRK sukvietė rinkimų į EP komisijų pirmininkus iš visos Lietuvos. “Pasakėme jiems, kad pirmalaikiams prezidento rinkimams naujų pirmininkų neieškosime, kitų komisijų nesudarysime”, – pabrėžė VRK pirmininkas.

Marijus GIRŠA

Views All Time
Views All Time
1750
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!