Tikėjimo mokymo kongregacija tirs Medjugorje fenomeną

Vatikano spaudos salė oficialiu komunikatu praneša, jog Tikėjimo mokymo kongregacijoje buvo įkurta tarptautinė komisija, kurios tikslas – ištirti ir įvertinti Medjugorje fenomeną. Komisijos vadovu paskirtas buvęs Popiežiaus vikaras Romos miestui kardinolas Camillo Ruini. Komisijai priklausantys kardinolai, vyskupai, įvairių sričių ekspertai, dirbs konfidencialiai ir savo išvadas pateiks tik Kongregacijai.

Medjugorje, dabartinės Bosnijoje teritorijoje, jau beveik tris dešimtmečius garsėja kaip maldininkų kelionių tikslas ir Bažnyčios nepatvirtintų Mergelės Marijos apsireiškimų vieta.

Spėjami Švenčiausiosios Mergelės Marijos apsireiškimai keletui vietos vaikų prasidėjo 1981 metais. Tuometinės Jugoslavijos vyskupai atliko keletą metų trukusį tyrimą ir jo išvadas pateikė Šventojo Sosto Tikėjimo mokymo kongregacijai, kuri 1991 metais paskelbė, jog Medjugorje neįžvelgta nieko antgamtiška.

Straipsniai 1 reklama

Tačiau Kongregacija rekomendavo pasirūpinti į Medjugorje vis tiek keliaujančių maldininkų sielovada.

Pirmasis Romos Bažnyčios kardinolas aplankęs Medjugorje buvo Vienos arkivyskupas Christoph Schoenborn, kuris, beje, yra ir Tikėjimo mokymo kongregacijos narys. Maldininkų gausiai lankomoje vietoje kardinolas lankėsi pačioje praėjusių metų pabaigoje ir ten sutiko naujuosius metus, aukojo Mišias kartu su šimtu tuo pat metu iš įvairių šalių atvykusių kunigų.

Nors vizitą labai kritiškai vertino vietinis Bosnijos Mostaro vyskupas, kurio kanoninėje jurisdikcijoje yra Medjugorje, kardinolas reiškė nuomonę, kad negalima nematyti daugybės dvasinių vaisių, kuriuose davė toje vietoje tariamai vykę, nepatvirtinti Marijos apsireiškimai. Matydami vaisius, – sakė kardinolas Schoenbornas, – norime susipažinti ir su medžiu, kuris tuos gausius vaisius duoda.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *