6 patarimai Biblijos skaitytojui

Atmerk man akis,
kad galėčiau suprasti Tavo įstatymo nuostabius vaisius. (Ps 119,18)

Biblija – gyvas Dievo žodis. Kai skaitai Bibliją, melskis, kad Dievas sutiktų tave Savo Žodyje, kalbėtų tau, kaip draugas draugui, mokytų tave Savo tiesų, nustebintų tave naujomis įžvalgomis bei atradimais ir per laiką keistų, darytų tave panašų į Jėzų.

Turėk lūkesčių!

1. Pasimelsk, prieš pradėdamas skaityti

Be Šv. Dvasios apšvietimo, remiantis vien savo supratimu, sunku suprasti, ką Dievo Žodis tau nori pasakyti. Kreipdamasis į Dievą maldoje, būk nuoširdus, dalinkis su Juo viskuo, ką išgyveni ir kaip jautiesi. Dalinkis savo džiaugsmais ir rūpesčiais. Prašyk, kad Dievas kalbėtų tau į konkrečias tavo gyvenimo situacijas.

2. Skaityk Bibliją atidžiai

Atkreipk dėmesį į pažadus, kuriuos Jis duoda tau, į pamokymus, kurie tau nauji. Vėl iš naujo perskaityk tekstą. Įsigilink į tas vietas kurios tau „tikrai kalba”. Paklausk Jėzaus, kas Jis nori tau asmeniškai pasakyti, kurią gyvenimo sritį Jis nori paliesti.

3. Skaityk Bibliją reguliariai

Tavo siela kasdien trokšta maisto. Galvok apie tai, ką Jėzus pasake: “Žmogus gyvas nevien duona, bet ir kiekvienu žodžiu, kuris išeina iš Dievo lūpų”.

4. Biblijos skaitymą pradėk nuo evangelijų

Pradedantiesiems geriausiai tiktų evangelija pagal Joną. Tegul tavęs nesulaiko tai, ko tu iš pradžių nesuprasi. Dievo pažinimas auga palaipsniui, su kiekviena diena. Tu negali žinoti visko iš karto. Pažinimas pamažu veda į gylį.

5. Ieškok Jėzaus Biblijoje

Jėzus Kristus atėjo tam, kad atskleistų tiesą apie Dievą. Senojo Testamento knygos pranašauja – ateis Dievo siųstas Mesijas. Naujojo Testamento knygos patvirtina – taip, pranašystės išsipildė, Mesijas jau atėjo, tai – Jėzus Kristus.

6. Ką perskaitei – pritaikyk savo gyvenime

Peržiūrėk visą studijuotą medžiagą. Ar Dievas tau kalba? Gal čia yra pažadas, kuriuo turėčiau patikėti? Ar įsakymas, kad paklusčiau? Pavyzdys, kuriuo turėčiau sekti arba vengti? Ką praktiškai turėtum padaryti, reaguodamas į tai, ką Dievas kalbėjo?
Tik pritaikant Dievo tiesą savo gyvenimui, esi atviras perkeitimui…

Sėkmės bendraujant su Viešpačiu Jo Žodyje

Views All Time
Views All Time
3037
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!