Susiruošus slidinėti daugeliui kyla klausimas, kaip keliauti – ar savarankiškai, ar įsigyti organizuotą kelionę?

Keliaujant į artimus slidinėjimo centrus Lietuvoje, Latvijoje ar Lenkijoje, patogiausia vykti savo transportu. Kelionių agentūra gali padėti Jums užsakyti viešbutį ar suteikti informaciją apie slidinėjimo kurortus.

Keliaujant į kalnus (Tatrus, Alpes ir kt.),  patogu pasinaudoti kelionių organizatorių paslaugomis, nes ten dirbantys darbuotojai gali suteikti išsamią informaciją ir padėti išsirinkti Jums tinkamiausią slidinėjimo kurortą,

užsakyti apgyvendinimą ar suorganizuoti visą kelionę.

Organizuota turistinė kelionė autobusu – vienas iš patogiausių būdų vykstant slidinėti. Tokios kelionės metu rūpesčius, susijusius su transportu, kelionės maršrutu, apgyvendinimu, kelionės programa prisiima kelionės organizatorius. Tokios kelionės metu Jūs galite paprasčiausiai atsipalaiduoti ir smagiai leisti laiką slidininkų draugijoje, dalintis įspūdžiais ir patirtimi. Šiuolaikiniai autobusai yra patogūs, juose įrengta vaizdo ir garso aparatūra, karšto vandens aparatai, WC; bagažinės pritaikytos slidinėjimo inventoriaus gabenimui. Be to, važiavimo greitis beveik toks pat, kaip vykstant automobiliu. Kelionės metu organizatoriai pasirūpina tarpinėmis nakvynėmis, dažniausiai vaišina karštais gėrimais.

Pastaruoju metu itin populiarūs slidinėjimo safariai, kurių metu aplankoma keletas slidinėjimo kurortų ar net regionų, slidininkams atsiveria galimybė išbandyti įvairias trasas, patirti daug įspūdžių nesirūpinant pervažiavimais iš vienos vietovės į kitą. Kelionių organizatoriaus vadovai, slidinėjimo instruktoriai suteikia daug naudingos informacijos, teikia pagalbą iškilus nesklandumams.

Į kelionę išvykstama iš didžiųjų Lietuvos miestų, o susidarius didesnei slidininkų grupei, autobusas atvyksta ir į mažesnius miestus.

Vykstant į slidinėjimo kurortus lėktuvu, didžiausias privalumas – trumpesnis kelionės laikas. Alpių kurortai pasiekiami per kelias valandas. Tačiau toks keliavimo būdas yra brangesnis. Reikia įvertinti ne tik lėktuvo bilietų kainą, bet ir tai, kad daugelis aviakompanijų apmokestina bagažo transportavimą, dažnai tenka mokėti už pervežimą iš oro uosto į viešbutį ir baigiantis kelionei atgal. Svarbus aspektas – atstumas nuo oro uosto iki kurorto, kuriame planuojate apsistoti. Jei atstumas didelis, sugaištama nemažai laiko. Siekiant didesnės slidinėjimo įvairovės ar norint aplankyti daugiau slidinėjimo centrų, vertėtų išsinuomoti automobilį. Tokiu atveju reikia atsižvelgti į nuomojamo automobilio techninę būklę, galimybę važinėti siaurais ir slidžiais kalnų keliais, dydį (automobilyje turi tilpti slidinėjimo inventorius).

Kelionės savo transportu privalumas – savarankiškumas, nes galima judėti iš vienos vietos į kitą, keisti kelionės maršrutą pagal savo poreikius ir norus. Keliaujant savarankiškai, reikėtų iš anksto užsisakyti apgyvendinimą slidinėjimo kurorte ir tarpinėms nakvynėms kelionės metu. Tai padaryti galite savarankiškai arba kelionių agentūrose. Vykstant į kalnus, pasirinkite techniškai tvarkingą transporto priemonę, įvertinant galimybes transportuoti slidinėjimo inventorių. Rekomenduojama įsigyti ar išsinuomoti ant automobilio stogo montuojamą bagažinę.

Labai svarbu pasirūpinti grandinėmis ratams, kurios ne tik padės važiuojant slidžiais, snieguotais kalnų keliais, bet daugelyje kalnų regionų jas turėti privaloma.

Ekonomiškai nenaudinga vykti į  Alpių slidinėjimo kurortus savo transportu mažoms keliautojų grupėms (iki 4 asmenų). Planuojant kelionę, reikia įvertinti ne tik išlaidas kurui, bet ir daugelyje Europos šalių taikomus mokesčius už kelius, sudėtingas vairavimo sąlygas žiemos metu (ypač Lenkijoje), transporto kamščius ir pan. Vykti slidinėti savo transportu į labiau nuo Lietuvos nutolusius kurortus rekomenduojama patyrusiems slidininkams, keliaujantiems į kalnus ne pirmą kartą.

Kokį keliavimo būdą pasirinktumėte, domėkitės patyrusių slidininkų – draugų, artimųjų atsiliepimais arba kreipkitės profesionalių patarimų į kelionių agentūras.

Geros Jums kelionės ir smagaus slidinėjimo!

Views All Time
Views All Time
1617
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!