Greitis – tai malonumas. Taip pasakys, mažiausiai, kas antras jaunas žmogus. Greitis svaigina ir vyresnius. Šis nesiliaujantis lėkimas tenkina laisves instinktą. Šiuo malonumu, kaip ir kitais, turime naudotis protingai. Greitis – daugelio avarijų priežastis.

Koks automobilio greitis saugiausias? Greitis pasirenkamas atsižvelgiant į eismo sąlygas ir kelių eismo taisyklių ženklus, kurie riboja greitį, bet dauguma vairuotojų to nepaiso ir viršija greitį. Iš to seka šimtai avarijų su užmuštais arba sunkiai sužalotais žmonėmis. Apie pusė labai sunkių avarijų (su mirtimis) tenka viršijantiems greitį vairuotojams. Nežabota greičio jėga. Ji bloškia vairuotoją į automobilio priekį, kai atsitrenkiama į kliūtį. Ji – sužeidimų ir mirties priežastis. Greitas važiavimas – rizikinga veikla. Ji reikalauja. įtempto dėmesio, savitvardos. Negalima atsipalaiduoti, nes tai gali sukelti didele nelaimę.

Kai pavojai akivaizdūs (vingiuotas kelias, intensyvus eismas), vairuotojas turi būti ypač budrus ir neviršyti greičio. Važiuojant šimto kilometrų per valandą greičiu, automobilio jėga bus virš 40 tonų. Per vieną sekundę jis nuvažiuos apie trisdešimt metrų. Jei tokiu greičiu važiuojantis automobilis atsitrenks į kliūtį, smūgis bus toks stiprus, kaip nukritus nuo devynių aukštų namo stogo.

Views All Time
Views All Time
1892
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!