7 patarimai, kaip keliauti pigiau
|

7 patarimai, kaip keliauti pigiau

Artėja atostogų sezonas, tad laikas pagalvoti, kaip pailsėti taip, kad prie darbų grįžtumėte gausiai pasisėmę įspūdžių, tačiau ne pernelyg palengvėjusia pinigine. Štai keletas patarimų. Planuokite ir reaguokite lanksčiai – keliones rinkitės ne sezono metu. Pavyzdžiui, balandį–gegužę ir rugsėjį–spalį keliones galima užsisakyti gerokai pigiau nei vasaros atostogų sezoną. Pasidomėkite, kokios oro sąlygos ir kainos ne sezono metu aplankyti egzotiškus kraštus. Išvykai rinkitės ne piko metą, išvykite antradienį arba trečiadienį, o grįžkite šeštadienį. Apsistokite trumpam nuomojamose vilose ar butuose. Taip pigiau nei viešbučiuose, ypač jei keliaujate ne vienas. Jei užsakote viešbutį, vietoj prabangių rinkitės 3–4 žvaigždučių naujesnius viešbučius. Neseniai atsidarę viešbučiai yra pigesni, bet aukšto aptarnavimo lygio. Vietoje „viskas įskaičiuota“ tipo maitinimo viešbutyje rinktis tik pusryčius ir vakarienę. Pasidomėkite nuolaidomis – kartais tam, kad gautumėte papildomų nuolaidų, pakanka skambučio viešbučio administratoriui ar nuomojamo būsto savininkui. Rezervuokite kambarius tiesiogiai per viešbučio puslapį internetu – kai kurie iš jų taiko specialias kainas užsakantiems tokiu būdu ir mokantiems iš anksto. Atostogaukite netoli namų. Taip sutaupysite lėktuvo bilietams skirtus pinigus, nereikės rūpintis, kur apsistoti, o taupiausieji kas vakarą galės išsimiegoti savo lovoje.

Patarimai pradedantiems kelionę
|

Patarimai pradedantiems kelionę

Kiekvienais metais tūkstančiai Lietuvos Respublikos piliečių vyksta į užsienio valstybes. Kelionių tikslai būna įvairūs – vieni vyksta į užsienio valstybes darbo ar verslo reikalais, kiti – aplankyti draugų ar giminaičių. Dažnos ir turistinės bei pažintinės kelionės. Dažniausiai kelionės būna trumpalaikės, tačiau neretai piliečiai užsienyje gyvena keletą mėnesių ar net metų. Deja, ne visos kelionės būna sėkmingos. Būnant užsienio valstybėje, gali įvykti nelaimingas atsitikimas, kilti sveikatos problemų, atsirasti kalbinių, kultūrinių sunkumų ar teisinių nemalonumų. Dažnai tai būna nedidelės problemos, kurias keliaujantysis gali išspręsti savo jėgomis, jei į kelionę jis išvyksta tinkamai pasiruošęs. Planuokite savo kelionę ir jai tinkamai pasiruoškite, tik taip Jūs sumažinsite riziką ir išvengsite daugelio nemalonumų. Susirinkite informaciją apie šalį, į kurią vykstate. Pasaulyje yra įvairių valstybių ir regionų, kurie skiriasi savo politine, ekonomine, kultūrine aplinka. Prieš kelionę pasidomėkite šalimi, į kurią vykstate. Pirmiausia patariame aplankyti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainę. Šioje svetainėje galima rasti nuolat atnaujinamą konsulinę informaciją. Pasidomėkite valstybių, į kurias Lietuvos Respublikos piliečiams nerekomenduojama vykti, ir valstybių, į kurias vykstant Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojama imtis ypatingų saugumo priemonių, sąrašus.

Patarimai tiems, kurie nori keliauti taupiai
|

Patarimai tiems, kurie nori keliauti taupiai

Taip jau nutinka, kad kartais, net ir sąžiningai ištisus metus dedant „centą prie cento“, trokštamai kelionei pritrūksta reikiamos sumos. Tačiau turint ribotą biudžetą nebūtina atsisakyti atostogų. Nesiūlome skolintis pinigų ar eiti plėšti banko. Net ir esant nedidelėms santaupoms galima keliauti, pamatyti naujas vietas ir įdomiai leisti laiką. Pagrindinė taisyklė – kelionei ruoštis iš anksto. Pasirinkite tinkamą laiką. Prenumeruokite „paskutinės minutės“ pasiūlymus. Jau ir Lietuvoje dirbančios kelionių agentūros vis dažniau pasiūlo tikrų „paskutinės minutės“ pasiūlymų, kai kelionės kaina yra kone perpus mažesnė, negu pradinė. Deja, dažnai už patrauklaus pasiūlymo vis dar slepiasi įvairios papildomos sąlygos, tad patartina jas išsiaiškinti. Nevykite atostogauti piko metu. Venkite vykti į tam tikrą šalį, kuomet visi masiškai ten vyksta. Geriau rinkitės sezono pradžią ar pabaigą. O didžiuosius miestus galima aplankyti ir ne sezono metu: Londonas, Paryžius ar Roma yra ne ką mažiau gražūs žiemą. Pirma, pigiau kainuos lėktuvo bilietai ir nakvynė. Be to, neteks gaišti laiko eilėse į muziejus ir kitas lankytinas vietas. Vis dėlto, verta išsiaiškinti, ar visos jūsų planuojamos aplankyti vietos dirbs. Ne sezono metu kai kurie muziejai ar kiti lankytini objektai gali būti uždaryti.

Patarimai keliaujantiems: Kelionės dokumentai ir draudimas
|

Patarimai keliaujantiems: Kelionės dokumentai ir draudimas

Norėdamas išvengti nemalonumų pasienyje, pasirūpink reikiamais kelionės dokumentais, pasitikrink paso galiojimo laiką bei pasirūpink draudimu. Aviabilietai, viešbučio apmokėjimo patvirtinimai, sveikatos, gyvybės draudimai ir kiti kelionės dokumentai išduodami kelionių agentūroje. Atskirais atvejais klientas dokumentus galima pasiimti oro uoste iš anksto susitarus su kelionių agentu. Turizmo paslaugų teikimo sutartis – raštu sudarytas susitarimas, kuriuo viena šalis – turistinės kelionės organizatorius – įsipareigoja už atlyginimą kitai šaliai – turistui – užtikrinti organizuoti turistinę kelionę, o turistas įsipareigoja sumokėti už suteiktas paslaugas. Tai pagrindinis kelionės dokumentas, kuriame nusakytos visos keliautojo įsigyjamos paslaugos ir kaina. Ji sudaroma pasirašant du originalius egzempliorius, kurių vienas skirtas keliautojui, kitas – kelionių agentūrai. Kiekvienam užsakomam kambariui sudaroma atskira kelionės sutartis. Šį dokumentą būtina turėti kelionės metu bei saugoti iki jos pabaigos. Kelialapis – tai kelionių operatoriaus išduodamas dokumentas, išspausdintas ant specialaus formato firminio blanko. Keliautojui įteikiami 3 kelialapio egzemplioriai, kurių vienas skiriamas registracijai atvykus į šalį (oro uoste jį reikia pateikti kelionių operatoriaus atstovui), kitas – registracijai viešbutyje, o trečias egzempliorius skiriamas keliautojams kaip užsakymo patvirtinimas ir kelionės sutarties priedas.

Patarimai slidininkams. Renkuosi kelionę
|

Patarimai slidininkams. Renkuosi kelionę

Susiruošus slidinėti daugeliui kyla klausimas, kaip keliauti – ar savarankiškai, ar įsigyti organizuotą kelionę? Keliaujant į artimus slidinėjimo centrus Lietuvoje, Latvijoje ar Lenkijoje, patogiausia vykti savo transportu. Kelionių agentūra gali padėti Jums užsakyti viešbutį ar suteikti informaciją apie slidinėjimo kurortus. Keliaujant į kalnus (Tatrus, Alpes ir kt.), patogu pasinaudoti kelionių organizatorių paslaugomis, nes ten dirbantys darbuotojai gali suteikti išsamią informaciją ir padėti išsirinkti Jums tinkamiausią slidinėjimo kurortą,
užsakyti apgyvendinimą ar suorganizuoti visą kelionę. Organizuota turistinė kelionė autobusu – vienas iš patogiausių būdų vykstant slidinėti. Tokios kelionės metu rūpesčius, susijusius su transportu, kelionės maršrutu, apgyvendinimu, kelionės programa prisiima kelionės organizatorius. Tokios kelionės metu Jūs galite paprasčiausiai atsipalaiduoti ir smagiai leisti laiką slidininkų draugijoje, dalintis įspūdžiais ir patirtimi. Šiuolaikiniai autobusai yra patogūs, juose įrengta vaizdo ir garso aparatūra, karšto vandens aparatai, WC; bagažinės pritaikytos slidinėjimo inventoriaus gabenimui. Be to, važiavimo greitis beveik toks pat, kaip vykstant automobiliu. Kelionės metu organizatoriai pasirūpina tarpinėmis nakvynėmis, dažniausiai vaišina karštais gėrimais.

Patarimai kaip planuoti keliones?
|

Patarimai kaip planuoti keliones?

Nebūtina paprašyti kelionių agentūrų planų, galima susiplanuoti kelionę patiems. Žinoma, tam reikia daug darbo ir patirties. Čia pateikti pagrindiniai patarimai kaip planuoti kelionę. Nuo ko pradėti? Pirmiausia, atsidarykite kokią nors rašymo programą (geriausia Google Docs, nes iš bet kurio kompiuterio bus galima prieiti prie informacijos). Gerai išmokite ja naudotis. Vėliau galite užeiti ir į mūsų bendruomenės projektą Travelpedija, internetinę svetainę kelioniumanija.lt arba nusipirkite keletą žurnalų „Kelionės ir pramogos” (blogiausiu atveju galima nusipirkti kelioninių žurnalų kitomis kalbomis). Paskaitykite apie įvairias vietoves, išsirinkite kuri jums gražiausia. Informaciją apie jums gražiausias vietas nukopijuokite į jūsų Google Docs arba kitą rašymo programą. Išsisirinkę atsidarykite Google Earth programą. Ten suveskite maršrutą nuo vienos iki kitos jūsų gražios vietos. Tada Google Earth išmes kiek kilometrų ir kiek laiko reik važiuoti. Taip pat patikrinkite, ar tame maršrute nėra dar vienos jūsų išsirinktos vietos. Jei ne, žiūrėkite pagal žemėlapį arčiau kurios jūsų gražios vietos yra kita jūsų graži vieta. Tuomet vėl suveskite maršrutą į Google Earth ir t.t. Nepamirškite suvesti duomenis ir į savo rašymo programą. Kaip užsisakyti viešbučius? Viešbučius per keletą minučių galima užsisakyti svetainėse http://www.booking.com arba http://www.tripadvisor.com.

Informacija ir patarimai keliaujantiems
|

Informacija ir patarimai keliaujantiems

Į užsienį galima vykti tik turint galiojantį pasą. Pasas,kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos (gali būti reikalaujama ir 12 mėnesių galiojančio paso). Patariama tai išsiaiškinti prieš išvykstant ir, esant reikalui, pasikeisti pasą ir prasitęsti jo galiojimo laiką. Tikslesnę informaciją apie tai gali suteikti migracijos tarnybos. Lietuvos Respublikai prisijungus prie Šengeno erdvės, nuo 2008 m. kovo 30 d. buvo panaikinta oro sienų pasų kontrolė, todėl kertant Šengeno valstybių narių vidaus sienas Lietuvos piliečiams nebereikia pateikti kontrolei paso. Prie Šengeno erdvės prisijungusių valstybių sąrašą bei daugiau informacijos apie Šengeno erdvėje galiojančią tvarką galite rasti Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos svetainėje internete. Pažymėtina, kad pasų kontrolės panaikinimas jokiu būdu nereiškia, jog judėjimas Šengeno erdvėje yra prilyginamas judėjimui vienoje valstybėje narėje be kelionės ar tapatybės dokumento. Šengeno šalių teisėsaugos institucijų atstovai, vadovaudamiesi nacionalinių teisės aktų pagrindu, turi teisę savo šalies teritorijoje patikrinti asmens tapatybę, todėl keliaujantis asmuo privalo asmens dokumentą turėti su savimi. Be to, valstybės narės pasiliko sau teisę tam tikram laikui sugrąžinti kontrolės pasienyje procedūras, jeigu kiltų grėsmė jų saugumui ar viešajai tvarkai.

Lieknėjimas. 25 naudingi patarimai
|

Lieknėjimas. 25 naudingi patarimai

1. Užsibrėžkite realius tikslus. Svorio priaugote ne per savaitę, tad nesitikėkite, kad pavyks sulieknėti greitai.
2. Nesisverkite kasdien. Nuolatinis svorio tikrinimas sukuria nereikalingą įtampą.
3. Neskaičiuokite kalorijų kadien. Nuolatinis kalorijų skaičiavimas neleidžia pasimėgauti maistu.
4. Vartokite mažiau cukraus.
5. Venkite riebalų.
6. Nerekomenduojama visiškai atsisakyti riebalų, nes jie organizmui reikalingi.
7. Ribokite alkoholio kiekį. Alkoholis turi daug kalorijų (pvz., 0,3 l bokalas alaus turi apie 150 kalorijų). Atsiminkite, kad alkoholis skatina apetitą.
8. Valgykite kuo daugiau daržovių ir vaisių. Tačiau atsiminkite, kad džiovinti vaisiai, bananai turi nemažai kalorijų.
9. Valgykite iš mažų indų. Nors suvalgysite gerokai mažiau nei įprastai, bet jausitės sočios, nes ištuštinote pilną lėkštę.
10. Stenkitės valgyti mažiau. Kai susitrauks skrandis, jums užteks žymiai mažiau maisto.
11. Laiku numalšinkite alkį. Labai išalkus, suvalgoma gerokai daugiau. Kad taip neatsitiktų, negalėdamos laiku pavalgyti, bent truputį užkąskite.
13. Pietus pradėkite nuo sriubos. Suvalgius sriubą, norisi mažiau valgyti.
14. Valgykite lėtai, gerai kramtydamos maistą. Turi praeiti 15-20 min., kol smegenys gauna signalą, kad žmogus pasisotino.
15. Neprivalote suvalgyti visko. Jeigu esate soti, o lėkštėje liko maisto, nevalgykite jo.
16. Nevalgykite 2,5 valandos prieš miegą. Labai anksti pavakarieniavus, alkis gali trukdyti užmigti.

Naudingi patarimai renkantis rangovą
|

Naudingi patarimai renkantis rangovą

Renkantis mūrinio namo statytoją, labai svarbu atkreipti dėmesį į keletą dalykų, kad nepadaryti brangiai kainuojančios klaidos. Žmonės neturėdami patirties statybų srityje, labai dažnai padaro klaidą pasirinkdami ne tą statytoją ar statybos sistemą. Pateikiame keletą patarimų kaip teisingai pasirinkti mūrinio namo statytoją. 1. Patikrinkite ar Jūsų pasirinkta įmonė yra patikima. Paprašykite šios įmonės klientų rekomendacijų. Kiekviena padori įmonė duos Jums bent keletą rekomendacijų. 2. Aklai nesusižavėkite siūloma maža kaina. Kruopščiai patikrinkite kas įeina į pateiktą kainą. Visą komplektaciją turi butį idėtą į sutartį ir netikėkitę žodiniais pažadais. Sutartyje turi būti smulkiai nurodyta visos suderintos pozicijos. Dažnai pasitaiko, kad statybininkai sako, kad tai įeiną į pasiūlymą, o vėliau paaiškėja, kad tai sutartyje nebuvo numatytą, todėl jei turite draugų ar pažystamų statybų srityje, tai paprašykite pagalbos, kad patikrintų. 3. Mūrinio namo statytoją rinkitės bent iš trijų keturių įmonių. Apsilankę keliose įmonėse, pamatysit atskirų įmonių privalumus ir skirtumus. Palyginę patikimumo lygį ir kainas galėsite pasirinkti geriausiai Jums tinkanti pasiūlymą.

Naudingi patarimai namams
|

Naudingi patarimai namams

Kaip prižiūrėti baltus drabužius, kad ilgiau išliktų nepakitusi spalva, ką daryti, kad nutrinti batai vėl žavingai blizgėtų ir kaip atgaivinti mylimiausią verstos odos krepšį? Pateikiame jums ne vieną naudingą patarimą. Skaidriu nagų laku patepkite naujų marškinių sagų viduriukus. Tokiu būdu fiksuojami siūlai, jie neišsiskaidys. Jei užstrigo užtrauktukas, patepkite jį muilu ir užtrauktukas vėl puikiai veiks. Kad prie mėlynų džinsų ir velveto neliptų pūkai, kiekvieną kartą skalbiant į skalbyklę įpilkite pusę stiklinės acto. Jei skalbiate jautrius vasarinius drabužius, įvyniokite juos į mėlynas nosinaites ar mėlyną audinį. Tai apsaugos skalbinius nuo pageltonavimo. Šiek tiek acto vandenyje, kuriuo skalaujamos šilkinės kojinės, padidins kojinių elastiškumą ir apsaugos jas nuo akių nubėgimo. Nauji batai, kuriuos poliruoti sunku, gali būti ištrinti pusiau perpjauta citrina. Išdžiūvus batus galima poliruoti kaip įprasta, blizginant minkštu audeklu ar velveto skiautele. Nupoliravus baltus batus, patrinkite juos gabalėliu vaškinio popieriaus. Taip patrynus batus poliruoklis nepateks ant jūsų rankų ir rūbų. Tai itin veiksminga poliruojant vaikų batus.