Vyro ir Moters Pareigos Šeimoje Vedų Kultūroje
| | | | | | | | |

Vyro ir Moters Pareigos Šeimoje Vedų Kultūroje

Vedose aprašytos 6 Vyro pareigos Žmonai: 1. Aprūpinti ir išlaikyti; 2. Dovanoti/pirkti rūbus ir papuošalus ir mokėti juos tinkamai pateikti, t.y. suteikti visas galimybes Žmonai visuomet būti patraukliai; 3. Ginti ir saugoti; 4. Mokyti savo Žmoną, teikti jai dvasines žinias; 5. Nuolat apdovanoti ją pasitikėjimu, Meile ir švelniais žodžiais; 6. Niekada jos neliūdinti ir neskriausti….

Šiuolaikinio kario ginklai
| | | | |

Šiuolaikinio kario ginklai

1. Informacijos valdymas ir sklaida. Šiuolaikiniame Pasaulyje vis daugiau reikšmės įgyja, kas valdo informacijos srautus ir kaip sugeba ja naudotis ir disponuoti. Niekam ne paslaptis, jog dabartiniu metu vyksta nuožmus informacinis karas už savo ideologijų primetimą kitiems geopolitiniams subjektams, taip primetant savo Valią. Tad, tas, kuris valdo informacijos srautus, įgyja didelę galią. Labai svarbu, kokia…

Būti vieniša mama – privalumas?
|

Būti vieniša mama – privalumas?

Turbūt ne vienas pažįstame šeimų, kur vyras ir moteris gyvena kartu ir augina vaikus – kartais net ne po vieną. Gyventi neregistruojant civilinės partnerystės ar be bažnytinės santuokos jau tapo norma. Ilgus metus kartu gyvenančios ir vaikų susilaukusios poros praktiškai yra šeimos. Tačiau teoriškai, ir tai yra vieša paslaptis, nemažai taip gyvenančių moterų oficialiai save vadina vienišomis motinomis. Tokie „praktiškai šeimų, teoriškai – ne“ dariniai gana dažni tarp Anglijoje gyvenančių jaunesnės kartos žmonių. Ne išimtis ir lietuvių poros. Kodėl taip yra? Ar dėl to, kad santuoka šiuolaikiniame pasaulyje nebeteko prasmės? Ar visgi priežastys daug paprastesnės – tai lengvatos ir pašalpos, kurios vienišoms mamoms gerokai didesnės, negu toms, kurios gyvena santuokoje ar su gyvenimo partneriu? Gal kai kas dar atsimena Antano Vienuolio apsakymą „Paskenduolė“ apie nėščią merginą, kuri išvaryta iš darbo, likusi be jokio pragyvenimo šaltinio, pasmerkta tėvo ir neištvėrusi kaimo patyčių, nusiskandina. Dabar ši istorija skamba kaip neįtikėtina seniena. Šiandien būti vieniša mama, ypač tokioje šalyje kaip JK, yra ne tik priimtina moraline prasme, bet kai kam ir finansiškai patraukli galimybė.

Vieniša mama ir darželio lengvatos
|

Vieniša mama ir darželio lengvatos

„Mamyčių klubo“ forume, skyrelyje „Klausk teisininko“ viena mamytė klausia: “Viena auginu 2 metų vaiką. Gimimo liudijime tėvas įrašytas, bet jis vaiko nei mato, nei lanko. Per teismą prisiteisiau alimentus, bet jis jų nemoka, tad perduotas antstoliams. Iš vaikų išlaikymo fondo gaunu 195 lt. Ar man priklausytų kokia lengvata už vaikučio darželio mokestį? O gal aš formaliai nesu vieniša mama?“ Konsultuoja teisininkas Aurimas Petrauskis: Remiantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. rugpjūčio 31 d. nutarimu Nr.1170 užmokestis už vaikų išlaikymą ikimokyklinėse įstaigose (išskyrus nevalstybines) mažinamas 50 procentų, jeigu: vaikas (vaikai) turi tik vieną iš tėvų; šeima augina tris ir daugiau vaikų; tėvas atlieka tikrąją karinę tarnybą; vaikas auga moksleivių ar studentų šeimoje, kurioje vienas iš tėvų mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje.

Vieniša motinystė Anglijoje. Praktiniai patarimai
|

Vieniša motinystė Anglijoje. Praktiniai patarimai

Netyčia atradau labai šaunios mamos palaikymo žodžius ir surašytus vertingus praktinius patarimus kitai, būsimai vienišai mamai, kuri šiuo metu yra šviežiai kepta emigrantė Anglijoje. Ką reikia daryti, kur kreiptis ir apskritai kaip galima palengvinti vienišos motinystės naštą, kad ir vaikeliui, ir pačiai mamai būtų gerai. Gal kam pravers. Kalba netaisyta: Šiek tiek praktinių patarimų: jums, kaip vienišai mamytei priklauso išmokos, lengvatos ir nuolaidos visokiausios. Šiuo metu jau galit kreiptis del working tax benefit’u, nes kaip minėjot dirbat fabrike, alga galbūt standartinis minimumas. Nėštumo ir gimdymo atostogų stenkitės išeiti kuo vėliau, jei įmanoma – turėsit daugiau laiko paauginti vaikelį jam gimus. Darbe darbo sunkaus duoti negali :nestuke tad temkit kuo ilgiau. Dėl būsto – jau dabar galit kreiptis dėl house benefit’u – dengs nuoma, kartais ir beveik visu šimtu procentų. Gimus vaikiukui, galit toliau gaut nuomos paramą, arba imti council būstą, bet jūsų vietoj labiau rinkčiaus nuomos paramą, nes būstai socialiniai nelabai kokie būna, na lietuviški bendrabučiai… nebent būtų koks naujos statybos namukas. Tik tiek, kad tas butukas jau būtų kaip ir jūsų (nebent ženkliai išaugtų pajamos) – daugiau laisvių tvarkytis kaip norisi ir didėjant pajamom, jo nuoma liktų ta pati, kai tuo tarpu house benefitai didėjant pajamoms mažina ir kompensuojamą sumą. Kreipkitės dėl vienkartinės išmokos 500 svarų ir nebežinau, bet tikiuos nepanaikino ir tos 200 svarų išmokos kiekvienai nėštukei (čia jau midwife duos formą).

Vieniša dirbanti mama
|

Vieniša dirbanti mama

January Jones nelengva – ji viena augina naujagimį ir intensyviai filmuojasi populiariame seriale. Tačiau aktorės figūra vėl nuostabi, o darbas padeda būti geresne motina. „Reklamos vilkų“ („Mad Men“) žvaigždė January Jones neslepia, kad būti vieniša mama – sunku. Tačiau 34 metų aktorė jau atgavo ankstesnes formas, o savo pribloškiamą figūrą po gimdymo aiškina tuo, kad rūpinantis pusės metų sūnumi Xanderu Dane’u darbotvarkė labai įtempta.

Padėkite paaugliui geriau išsimiegoti
|

Padėkite paaugliui geriau išsimiegoti

Didelę dalį paauglių nuvargina ilgas važiavimas į mokyklą, ankstyvas pamokų laikas. Artėjantys egzaminai dar daugiau atima poilsio laiko, be to, jie per daug geria kolos, kavos, rūko. Paauglių poilsio būdas dar labiau padidina nervinę įtampą: garsi muzika, televizijos serialai, kompiuteris, draugų rengiami vakarėliai… Pagaliau tai amžius, kai bet koks nemalonus įvykis tampa milžinišku: ginčas su geriausiu draugu, nusivylimas meile, susikirtimas su mokytoju. Todėl nieko nuostabaus, jog vienas iš dviejų paauglių paprastai tampa nemigos auka. Dalis jaunimo vartoja vaistus nuo nemigos, kurie labai kenkia jaunam organizmui. Tarp labiausiai vartojamų raminamieji nusigriebia liūto dalį. Ši situacija pavojinga dar ir dėl to, jog prie jų greitai priprantama. Jei nuovargis pajuntamas apie 11val. ryto, tai dažniausiai todėl, kad pusryčiai nebuvo pakankamai sotūs. Daugelis paauglių, o ypač merginos, visiškai nevalgo pusryčių. Pusryčiai turėtų susidėti iš grūdinių kultūrų, vaisių sulčių ir pieno produktų. Maiste turėtų būti daug baltymų, lėtai pasisavinamų angliavandenių ir skaidulinio pluošto. Vietoj desertų ir saldainių pasiūlykime jiems truputį duonos ir šokolado. Šokolade yra daug magnio, o tai tarsi botago pliaukštelėjimas, suteikiantis energijos. Jei nuovargis pajuntamas apie 17 val., tai normalu, nes tai nuovargis po aktyvios dienos. Norint šį nuovargį sumažinti, reikia pakeisti užsiėmimų ritmą.

Septyni būdai, kaip atnaujinti gerus santykius su paaugliu
|

Septyni būdai, kaip atnaujinti gerus santykius su paaugliu

Filadelfijos Temple universiteto psichologai apklausė 20 000 paauglių ir nustatė, kad tie, kurie kalbasi su tėvais apie savo reikalus, geriau mokosi, nevartoja alkoholio ir narkotikų. Taigi tik žinodami, kas dedasi jų vaikams, tėvai gali padėti. Sugriauti tylos sieną, dažnai atsirandančią tarp tėvų ir paauglių, padės septyni būdai. Paaugliai dažnai nesuvokia, kad paprasčiausiai gali atsisėsti ir kalbėtis su savo tėvais. Todėl būtina sukurti “klausymo klimatą”. Norėdami šito pasiekti, kuo daugiau būkite su paaugliu: nueikite į teatrą, pabūkite su juo būrelyje, kartu papietaukite. Pietūs ypač svarbi, bet dažnai neišnaudota galimybė šeimai pabūti kartu. Tyrimų duomenimis, vienas iš penkių paauglių labai retai ar net niekada nepietauja su tėvais. O juk vien tai, kad tėvai domisi, ką paaugliai pasako per pietus, rodo, kad jie yra gerbiami. Geriausia kalbėtis su paaugliais, kai jūs ir vaikai ką nors veikiate kartu, petys petin, tačiau nepamirškite, kad tuomet svarbiau yra pokalbis, o ne veikla. Išnaudokite situaciją: žaisdami krepšinį, tenisą ar ką kita veikdami, jūs galite su paaugliu pasikalbėti apie mokytojus ar draugus… Beveik kiekvienas vaikas kartą ar daugiau mėgino supriešinti tėvus. Paaugliai šį žaidimą ypač mėgsta, jeigu mato, kad tėvai ginčijasi – nesvarbu, dėl ko.

Kaip paaugliui prižiūrėti plaukus
|

Kaip paaugliui prižiūrėti plaukus

Vidutiniška plauko gyvenimo trukmė – nuo 2 iki 4 metų. Per metus plaukai paauga 12-15 centimetrų. Trumpus plaukus reikia šukuoti nuo šaknų, ilgus – nuo galiukų. Grubiai šukuojant plaukus jie gali susivelti, trūkinėti, net susimazgyti. Kad plaukai būtų sveiki ir gražūs, juos reikia šukuoti šepečiu. Tai patikimas būdas išvalyti plaukus nuo dulkių ir purvo; šukavimas šepečiu suteikia plaukams purumo ir blizgesio. Šepetys turi būti toks tvirtas, kad šereliai šukuojantys nelinktų, ir platus. Juo reikėtų per plaukus perbraukti 80-100 kartų skirtingomis kryptimis – nuo plaukų šaknų iki galiukų. Tai daryti reikia neskubant, geriausia vasarą prie atviro lango. Šukas ir šepetį reikia plauti 1-2 kartus per savaitę su muilu karštame vandenyje. Šukuokite plaukus kuo dažniau, būtinai rytais ir vakarais – 30-50 kartų skirtingomis kryptimis. Šukų dantys neturi būti aštrūs, tačiau geriausia yra šepetys iš šerių. Jei plaukai riebūs – geriau jų trumpai nekirpti, nes tuomet jie dar labiau riebaluosis. Pagydykite juos – skalaukite parūgštintu mišiniu (vienas šaukštelis acto arba vienas šaukštas ramunėlių nuoviro į pusę litro dilgėlių lapų nuoviro). Taip pat mėnesį galima gerti mielių tabletes. Jeigu merginų plaukai labai riebaluoti – galima padaryti “lengvą” cheminį sušukavimą, tai panaikins per didelį riebalų kiekį.

Kaip išmokyti paauglį tvarkos?
|

Kaip išmokyti paauglį tvarkos?

Tai liečia ne tik jo kambarį, toli gražu – chaosas įsiviešpatauja kiekviename prieinamame buto kampelyje. O Jūsų brangiausias paauglys į savaime suprantamus ir natūralius Jūsų reikalavimus ir priekaištus atsako pykčiu (jei iš viso atsako)… Viskas yra tik dėl to, kad Jūsų vaikas paprasčiausiai neturi patyrimo: jis nežino, kaip sunku gyventi su žmogumi, netvarkingesniu už jį patį. Visa laimė, ši fazė truks ne amžinai… Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad turite numoti ranka į savo atžalos netvarkingumą: ugdykite jo meilę tvarkai! Tačiau nuo ko gi turėtumėte pradėti? O, Jūsų laukia ilgas ir varginantis darbas. Pradėkite nuo menkiausių nurodymų ir pačių paprasčiausių užduočių. Svarbiausia pajusti kad ir mažiausią pažangą. Kai apsispręsite praplėsti vaiko atsakomybės ribas, kiekvieną kartą suprantamai išaiškinkite jam, kodėl Jūs to reikalaujate, t.y. kodėl taip svarbu, kad jis perimtų tam tikrą atsakomybę. Kaip besivystanti asmenybė, natūralu, kad Jūsų paauglys labiau domėsis draugais ir laisvalaikiu, o ne Jūsų nelemta buitimi. Todėl būtina jam tiesiai išsakyti, ko iš jo norite. Kalbėkite kiek galėdama konkrečiau: sakykite “pasiklok lovą, išmesk popierius, nuvalyk nuo lentynų dulkes”, – paprasčiausias “susitvarkyk kambarį” gali būti suprastas visai ne taip, kaip to norėtumėte Jūs.