Artėja atostogų sezonas, tad laikas pagalvoti, kaip pailsėti taip, kad prie darbų grįžtumėte gausiai pasisėmę įspūdžių, tačiau ne pernelyg palengvėjusia pinigine. Štai keletas patarimų.

1. Pasirinkite tinkamą laiką

Planuokite ir reaguokite lanksčiai – keliones rinkitės ne sezono metu. Pavyzdžiui, balandį–gegužę ir rugsėjį–spalį keliones galima užsisakyti gerokai pigiau nei vasaros atostogų sezoną. Pasidomėkite, kokios oro sąlygos ir kainos ne sezono metu aplankyti egzotiškus kraštus. Išvykai rinkitės ne piko metą, išvykite antradienį arba trečiadienį, o grįžkite šeštadienį.

2. Išmintingai apsistokite

Apsistokite trumpam nuomojamose vilose ar butuose. Taip pigiau nei viešbučiuose, ypač jei keliaujate ne vienas. Jei užsakote viešbutį, vietoj prabangių rinkitės 3–4 žvaigždučių naujesnius viešbučius. Neseniai atsidarę viešbučiai yra pigesni, bet aukšto aptarnavimo lygio. Vietoje „viskas įskaičiuota“ tipo maitinimo viešbutyje rinktis tik pusryčius ir vakarienę. Pasidomėkite nuolaidomis – kartais tam, kad gautumėte papildomų nuolaidų, pakanka skambučio viešbučio administratoriui ar nuomojamo būsto savininkui. Rezervuokite kambarius tiesiogiai per viešbučio puslapį internetu – kai kurie iš jų taiko specialias kainas užsakantiems tokiu būdu ir mokantiems iš anksto.

3. Išleiskite mažiau bilietams

Atostogaukite netoli namų. Taip sutaupysite lėktuvo bilietams skirtus pinigus, nereikės rūpintis, kur apsistoti, o taupiausieji kas vakarą galės išsimiegoti savo lovoje. Net ir savam mieste ar jo apylinkėse rasite vietų, kurias galbūt norėjote aplankyti, bet niekad nerasdavote laiko. Susiraskite bendraminčių ir keliaukite grupėmis. Taip galite susitarti dėl didesnių nuolaidų. Vykdami automobiliu pasidalinsite išlaidas degalams. Sekite oro bendrovių bilietų išpardavimo akcijas. Jei galite išvykti atostogų greitai, tokios akcijos – puikus būdas sutaupyti kelionėms. Pavyzdžiui, lėktuvo bilietą į Niujorką iš Varšuvos galima įsigyti už mažiau nei 1.000 Lt.
 
4. Atsižvelkite į pragyvenimo išlaidas

Poilsiui rinkitės pigaus pragyvenimo šalis. Pavyzdžiui, daugelyje Azijos šalių (Vietname, Kambodžoje, Indijoje) pragyvenimui išleisite mažiau nei per tą patį laikotarpį Europoje.

5. Įvertinkite valiutų kursus

Atostogaukite šalyse, kurių valiuta pinga euro ar lito atžvilgiu. Pavyzdžiui, silpnėjant JAV doleriui, poilsis JAV bei daugelyje Azijos ar Afrikos šalių, kurių valiutos susietos su JAV doleriu, jums kainuos pigiau.

6. Išleiskite mažiau maistui

Galite gerokai sutaupyti, jei maistą gaminsitės patys. Tokiu būdu išleisite ne daugiau nei išleidžiate apsipirkdami prekybos centruose. Su savimi imkite tik būtiniausius daiktus – oro linijų bendrovių bagažo viršsvorio mokesčiai gali gerokai palengvinti piniginę.

7. Išnaudokite kitų patirtį

Internete pasiteiraukite praktiškų patarimų iš jau keliavusiųjų bei poilsiavusiųjų jūsų nusižiūrėtoje vietovėje.

Views All Time
Views All Time
1493
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!