Ar žinojai, kad fotoaparatas nėra pagrindinis įrankis norint gauti puikias nuotraukas? Viskas prasideda nuo tavo idėjos ir įsivaizdavimo kaip galima ją perteikti, o fotoaparatas – tai tik būdas įgyvendinti.

Vis dėlto, prieš pradedant siekti tapti geru fotografu, derėtų susipažinti su pagrindinėmis fotoaparato techninėmis savybėmis ir bent šiek tiek pasidomėti teorine medžiaga.

Dažnas naujokas, susidomėjęs fotografijos menu ir nusipirkęs brangios foto įrangos, iš karto tikisi gerų rezultatų. Tačiau pirmąsias geras nuotraukas galima gauti ir su paprastu fotoaparatu, liaudyje vadinamu „muiline” ir tik vėliau, atsižvelgus į atsiradusius poreikius, rekomenduojame atnaujinti savo fotografavimo technikos arsenalą.

Nuo ko pradėti? Visu pirma reikėtų susipažinti ir su pagrindiniais darbo įrankio, šiuo atveju fotoaparato ir pagalbinės įrangos, kontroliavimo parametrais: išlaikymu, diafragma, matricos/juostelės jautrumu (ISO) ir kt.

Suprantant kaip valdomas fotoaparatas ir ką reiškia jo režimo nustatymai, fotografavimas tampa šiek tiek sudėtingesnis, tačiau daug lankstesnis ir tuo pačiu suteikia daugiau galimybių pagauti dėmesio vertus kadrus.

Svarbu eksperimentuoti ir nebijoti keisti fotoaparato nustatymų, ypač jei fotografuojama skaitmeniniu fotoaparatu. Nuotraukas skaitmeniniu formatu nesunku apdoroti bei pašalinti fotografavimo metu įsivėlusius defektus.

Susipažinus su fotoaparato galimybėmis, derėtų pasidomėti pagrindinėmis vaizdo komponavimo taisyklėmis: perspektyvos, trijų ketvirčių taisyklė ir k.t. Fotografuojant taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tokius dalykus kaip fotoaparato aukštis, atstumas iki objekto, pašaliniai objektai patenkantys į kadrą.

Techninių ir teorinių aspektų žinojimas yra visada naudingas, tačiau dar kartą primename – norint pagauti puikų kadrą, svarbu idėja, idėja ir dar kartą idėja. Apmąstyk, koks objektas ar mintis bus kadro herojai ir stenkis būtent tai įamžint.

Svarbiausias patarimas: visada turėk fotoaparatą po ranka, eksperimentuok ir tobulėk. Sėkmės gaudant auksinį kadrą!

Views All Time
Views All Time
2293
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!