Kartais sprendimo priėmimas, pakviesti kandidatą į pokalbį, ar atmesti jo kandidatūrą, užtrunka mažiau nei minutę. Todėl labai svarbu mokėti pabrėžti tam tikrus sugebėjimus, patirtį, kurie kristų į akį, skaitant gyvenimo aprašymą.

Vokietijoje buvo apklausti beveik 250 personalo vadovų ar žmogiškųjų išteklių specialistų, iš kurių net ketvirtadalis patvirtino, kad į vieną darbo vietą gauna apie 40 kandidatūrų.

Dažniausiai gyvenimo aprašymus peržiūri žmogiškųjų išteklių specialistai, kurie sugeba pamatyti, ar verta susitikti su kandidatu ir leistis į tolimesnes kalbas, ar ieškoti labiau tinkančių žmonių, užimti siūlomas pareigas.

Beveik puse apklaustų specialistų teigia, kad apsispręsti, ar kandidatas jiems yra priimtinas, užtrunka vos 60 sekundžių arba dar mažiau. Tai priklauso nuo to, ar gyvenimo aprašyme kandidatas akcentavo tam tikrus „kodinius“ žodžius, t.y. savybes, kurių dažniausiai reikia darbe.

Portalas CareerBuilder.de atliko apklausą, kuri padėjo išsiaiškinti, į ką labiausiai atkreipia dėmesį personalo specialistai ir ką reikėtų išryškinti, rašant gyvenimo aprašymą:

1. Komandinis darbas 46%
2. Gebėjimas bendrauti žodžiu ir raštu 44%
3. Sugebėjimas spręsti problemas 31%
4. Noras dirbti, produktyvumas 31%
5. Technologijų išmanymas 24%
6. Kelių užsienio kalbų mokėjimas 23%
7. Geri santykiai su klientais 18%
8. Vadovavimo gyslelės turėjimas 16%

Views All Time
Views All Time
3715
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!