Šiandien startavęs pirmasis mobilus ūkininkų turgelis, kuriame buvo prekiaujama išimtinai ekologiškais produktais, susilaukė nemažo žmonių dėmesio. Prie prekybininkų, prekiaujančių išimtinai ekologiniais produktais, nusidriekė vilniečių eilės.

Ankščiau savivaldybė pranešė apie tai, kad Vilniuje nuo trečiadienio startuoja bendras savivaldybės ir ūkininkų projektas, kuriame bus realizuota pačių ūkininkų pasiūlyta idėja – mobilūs ekologiškų produktų turgeliai. Šiuose mobiliuose turgeliuose bus prekiaujama išimtinai ekologiškai išaugintomis daržovėmis ir iš ekologiškai užaugintų gėrybių pagamintais produktais.

Gera pradžia – pusė darbo

Šiandien prasidėjęs projektas maloniai stebino ne tik savivaldybės vadovus, tačiau ir paprastus žmonės. Tiek savivaldybės vadovai, tiek į renginį susirinkę žurnalistai stebėjosi šio turgelio sėkme. Prie specialiai prekybai pritaikytų automobilių susidarė eilės.

Tarp pirkėjų buvo įvairių žmonių – tiek jaunuolių, tiek vyresnio amžiaus žmonių, kurie ekologiškų produktų gerbėjų argumentams dažniausiai yra kurti. Tačiau, matyt, šiuos į turgelį atviliojo ne ekologinių produktų toleravimas, o tiesiog galimybė įsigyti vaisių, daržovių ir kitų ekologinių prekių pigiau nei prekybos centruose.

„Geriau mūsų pinigėlius pasiima tie, kurie patys lieja prakaitą, triūsia, augina produktus, nei juos paliksime prekybos centruose už perpardavinėjimą”, – sakė viena pirkėja.

Prekeiviai neslėpė to, kad tokie turgeliai yra reali parama ūkininkams.

Ekologiški produktai vis labiau populiarėja pasaulyje

Nors ekologiški produktai yra itin populiarus užsienio šalyse, Lietuvoje šie produktai tiek daug dėmesio nesulaukia. Daugelis specialistų teigia, kad ekologiški produktai, tai gerai begyvenančių šalių gyventojų užgaida. Tačiau, regis, Vilniuje didelio populiarumo sulaukęs mobilus turgelis paneigia šią teoriją.

Kita vertus, produktai mobiliajam turgelyje buvo parduodami gana pigiai. Kainos, lyginant su didžiųjų prekybos centrų kainomis, buvo panašios, o kartais net mažesnės. Tuo tarpu prekybos centruose ekologiški produktai dažniausiai parduodami kur kas didesnėmis nei įprasta kainomis.

Views All Time
Views All Time
3185
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!