Ekologija ir ekologiškas gyvenimo būdas – dažna pokalbių, žiniasklaidos ir mėgėjų gvildenama tema. Daugelis kaltina ekologija susirūpinusius žmones mados vaikymusi ir tame dalis tiesos yra. Tačiau apie tai kas svarbu, turi būti kalbama. Privalu didinti visuomenės supratimą ir vesti ją prie teisingo kelio. Prie mūsų planetos, mūsų visų namų išsaugojimo.

Tekstas internete dažnam gali pasirodyti nuobodi ir sausa informacija. Tačiau už jos slypi labai svarbūs ir esmingi dalykai. Ekologija, atliekų rūšiavimas, ekologiniai ūkiai, ekologiškas maistas, ekologinė kosmetika tai žodžiai. Daugeliui jie gali pasirodyti paprasčiausiu snobizmu, bet akivaizdu, kad tai kas yra kilę iš gamtos yra svarbu, sveika visiems. Daugiau, už šių sąvokų slepiasi tai, kas yra būtina mūsų planetai.

Užsienyje praktiškai žino ir turi savo požiūrį į ekologiją. Jie gali pritarti šioms idėjoms arba ne, bet apie tai jie turi labai daug informacijos. Lietuvoje, nors yra šaltinių rašančių apie ekologines idėjas, tačiau jų nėra pakankamai, dėl ko ekologinės lietuviškos informacijos pasiekiamumas žmonėms tampa gana ribotu. O tai yra labai blogai, nes kiekvienas prarastas žmogus, kiekviena prarasta diena kenkia mūsų žemei.

Neturėdami pakankamai informacijos, lietuviai ir toliau niokoja gamtą, darydami žalą žemei, savo tautiečiams, kaimynams ir sau. Ir tai jie daro ne specialiai, o dėl savo nežinojimo. Negalima dėl jų elgesio kaltinti tik šių žmonių. Dalį atsakomybės turime prisiimti ir mes, tie kuriems šios idėjos yra labai svarbios.

Mes, besirūpinantis gamta, stengiamės gyventi ekologiškai. Stengiamės gyventi pagal gamtos principus, tačiau juk tuo mūsų veikla apsiriboti negali. Mes turime šias idėjas perteikti ir kitiems. Tai mūsų, planetos gelbėtojų, misijos dalis.

Todėl noriu paskatinti visus susidomėjusius ne tik gyventi ekologiškai, bet ir skatinti „žaliąsias” idėjas. Žinoma, ne visi gali kurti svetaines apie ekologija, rašyti ilgus straipsnius ekologinėmis temomis. Tačiau, visi mes galime kalbėti ir skatinti savo draugus, pažystamus, bendradarbius pradėti gyventi „žaliai”.

Kalbėkime, apie tai, kas mums svarbu. Burkimės į ekologiškai gyvenančių žmonių bendruomenes ir skleiskime savo idėjas. Informacijos apie teisingą gyvenimo kelią niekada nebus per daug.

Views All Time
Views All Time
3663
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!