Kompanija įkurta susivienijus dviem klestinčioms farmacijos kompanijoms – “Lečiva” ir “Slovakofarma”.

“Lečiva” vystymosi istorija apima net 600 metų. Kompaniją įkūrė Prahos verslininkų Fragnerių šeima, pradėjusi vaistus gaminti pramoniniu būdu. Po Antrojo pasaulinio karo, nacionalizavus Čekoslovakijos pramonę, Fragnerių gamykla netrukus tapo pirmaujančia Čekoslovakijos farmacijos pramonės įmone. 6-ajame dešimtmetyje ji buvo reorganizuota į valstybinę įmonę “Lečiva”.

Nuo 1998 m. Čekijos vyriausybė leido privatizuoti pagrindinę šalies vaistų gamyklą ir per trejus metus įmonė buvo visiškai modernizuota. Jai vadovauti pradėjo privatūs akcininkai ir JAV investiciniai fondai, kurie daug lėšų investavo į mokslinę-tiriamąją veiklą, naujų gamybos technologijų vystymą, kokybės kontrolės sistemų įdiegimą. Kompanija įdiegė geros gamybos praktikos (GMP) standartus, kuriais vadovaujasi visuose gamybos etapuose.

Rezultatų ilgai laukti nereikėjo: 1999 m. nauji preparatai sudarė 14 proc., o 2001 m. – beveik 40 proc. kompanijos apyvartos.

Veikliųjų medžiagų pavadinimai rodo, kad kompanija specializuojasi šiuolaikiškų generinių preparatų, kurių patento galiojimo laikas baigėsi vos prieš metus ar dvejus, gamyboje.

Viena iš prioritetinių kompanijos sričių lieka urologija: kombinuotas gerybinės prostatos hiperplazijos gydymas Zoxon (doksazosinum) ir Penester (finasteridum) – vienas iš novatoriškų gydymo metodų. Jis leidžia daugeliui pacientų pagerinti gyvenimo kokybę ir išvengti operacijos.

Psichiatrijoje vienas iš pirmųjų generinių savo klasės atstovų – Rispen (risperidonas). Jo atsiradimas vaistų rinkoje leido sumažinti valstybės išlaidas psichiatrijai. Generinio amlodipino (Agen) pasirodymas Lietuvos vaistų rinkoje sudarė galimybę paciento priemoką įsigyjant šio kompensuojamojo vaisto sumažinti tris kartus. Tai labai pagerino šio vaisto ir modernaus hipertenzijos gydymo prieinamumą.

Dviejų kompanijų veiklos integracija 2003 metų pabaigoje buvo svarbus žingsnis. Tai leido išplėsti kompanijos vaistų asortimentą, pakoreguoti kompanijos struktūrą ir taip siekti geresnių rezultatų.

Mes orientuoti į tikslą, lankstūs visiems gyvenimo atvejams ir greiti – tokiu devizu pasitinkame kiekvieną išauštantį rytą. Kolektyvas draugiškas, entuziastingas, jaunas, kuriam dar daug ko reikės išmokti ir išmoktas žinias įtvirtinti kasdieninime darbe. Kompanija stengiasi atsižvelgti į kiekvieną dirbantį kolektyve, ieško naujų talentų savo gretose ir stengiasi juos motyvuoti.

“Gydymo menas” 2004 m. Nr. 7

Views All Time
Views All Time
1403
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!