Skudurinukės taip vadinamo todėl, kad šeimininkui ant rankų suglemba it skudurinės lėlės. Tvirtinama, kad šios katės nemoka gintis, nevengia iškilusio pavojaus ir nuolankiai susitaiko su likimu. Dar sakoma, kad jos puikiai pakelia skausmą. Deja, kvailių, tikinčių šiomis nesąmonėmis, labia daug. Skudurinukės jaučia skausmą kaip visos katės; tiesiog jos labia romaus, taikaus būdo ir nepaprastai atsparios stresams. Ir be galo meilios. Šios katės kantriai nukenčia skriaudas ir visiškai atsipalaiduoja, paimtos ant rankų, ne dėl kokių nors genetinių veiksnių, o tiesiog iš didžiulio pasitikėjimo žmogumi.

Kūnas. Skudurinukė – didelė, raumeninga, bet labia grakšti ilgo kūno, trumpo galingo kaklo ir plačios krūtinės katė. Pleištiška galva vidutinio dydžio, žandai stambūs, smakras storas. Vidutinio dydžio ausys gana toil viena nuo kitos, jų galiukai apskriti. Nosis vos vos įgaubta, didžiulės akys elipsės formos, visada mėlynos. Kuomėlynesnės akys, tuo geriau katei seksisparodoje.

Kailis. Šilkinis plaukas vidutinio ilgumo, uodegos ir apie kaklą ilgesnis, lygus, nepapuręs. Vasarą skudurinukės smarkiai šeriasi.

Spalvos. Pripažinti trys skirtingi skudurinukių variantai, ir visi trys būna su rudomis, melsvomis, šokolado spalvos ir alyvų spalvos žymėmis.

Katės su žymėmis. Skudurinukių su žymėmis kūnas kreminis, o snukutis, ausys, kojos ir uodega tamsesni. Krūtinė paprastai šviesesnė už kitas kūno dalis. Kačių su tamsiai rudomis ir su melsvomis žymėmis kūno spalva tamsesnė negu kačių su šokolado spalvos ir alyvųspalvos žymėmis. Skudurinukė su žymėmis negali turėti baltų lopų.

Katės su kojinaitėmis. Skudurinukių su kojinaitėmis kūnas kreminis, snukutis, ausys, kojos ir uodega tamsesni. Nuo kačių su žymėmis jos skiriasi baltomis kojinaitėmis ant priekinių ir užpakalinių letenėlių ( kojinaitės ant užpakalinių siekia kulną ). Apatinės kūno dalys ( smakro apačia, krūtinė, pilvas ir uodegos apačia ) irgi turi būti baltos.

Dvispalvės katės. Dvispalvių kačių smakras,krūtinė, apatinės kūno dalys bei letenėlės baltos. Labai svarbus bruožas – apverstos V formos laukymė. Puiku, jei spalvotas lopas nuo kaktos vidurio driekiasi iki smakro apačios, aplenkdamas akis. Dvispalvės skudurinukės gali turėti baltų lopų ant nugaros. Kaip ir kitų dviejų variantų, kūnas kreminės spalvos.

Temperamentas

Labiausiai stebina švelnus, romus ir nuolankus skudurinukės būdas bei begalinis pasitikėjimas žmonėmis ir kitais gyvūnais. Neleiskite skudurinukei laisvai klaidžioti lauke, nes šią katę gali nusinešti bet kuris meiliai ją paglostęs žmogus beje, jos jaučiasi visiškai laimingos, ir nekeldamos kojos iš namų.

Views All Time
Views All Time
5183
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!