Rusų melsvosios – žavinga, grakščių neįprastos plauko spalvos ir faktūros kačių ryškiai žaliomis akymis veislė. Rusų melsvosios mėgsta ramų gyvenimą ir labai prisiriša prie aplinkinių.

Kūnas. Kūnas palyginti ilgas. Jis neturi būti nei per daug kresnas, nei per daug liaunas. Katė daro grakštaus ir dailaus gyvulėlio įspūdį. Ilgos kojos palyginti smulkių kaulų, letenėlės mažos ir ovalios. Ilga smaili rusų melsvųjų uodega pašaknėje nestora.Galva plati, kiek pleištiška, trumpa. Ausys aukštai ant viršugalvio, plačios ties pagrindu, gana didelės ir smailios. Ausų viduje plaukelių bemaž nėra. Nosis tiesi ir į plokščią kaukolę pereina be įlinkio. Didelės migdolų pavidalo akys toli viena nuo kitos. Smakras tvirtas, ūsų pagalvėlės ryškios. Kaklas ilgas ir storas.

Kailis. Rusų melsvosios katės trumpas plaukas su poplaukiu švelnus, pliušo faktūros. Kailiukasitin minkštutis, plaukas kiek papuręs, kad pabrėžtų pliušo faktūrą. Jis neturi būti per daug lygus ar prigludęs. Šios katės kailio faktūra nepanaši į jokios kitos veislės. Palyginti neseniai išvestas ilgaplaukis rusų melsvųjų variantas: tai atskira veislė, vadinama nybelungais.

Spalvos. Rusų melsvųjų kačių kailiukas būna trijų skirtingų spalvų. Seniausia, geriausiai žinoma ir populiariausia spalva melsvai pilka, bet vis daugiau gimsta uodų arba baltų šios veislės kačių, nors ne visos kačių augintojų draugijos jas pripažįsta. Melsvas kailis turi būti melsvai pilkas, kuo vienodesnės ir grynesnės spalvos, švelnaus sidabrinio žvilgesio. Dryžių pėdsakai arba balti kailio plaukai parodoje laikomi trūkumais. Nosis ir letenų pagalvėlių oda irgi melsvai pilka, akys sodriai žalios. Gelsvas atspalvis laikomas trūkumu, bet vaiski žalia akių spalva gali formuotis keletą metų.

Temperamentas

Galbūt pamanėte, jog rusų melsvosios, sukryžmintos su Siamo katėmis, kad veislė neišnyktų, iš rytietiškų giminaičių paveldėjo nemažai būdo bruožų. Nieko panašaus. Rusų melsvosios būdas skiriasi nuo visų kitų kačių. Nors kartais jos mėgsta žaisti iki pat senatvės, paprastai tai ramios katės. Rusų melsvosios mėgsta patogumus ir ilgas valandas laimingos gulės vienoje vietoje, geriausia jums ar kitam šeimos nariui ant kelių. Dauguma rusų melsvųjų nemėgsta triukšmo ir sambrūzdžio, namuose su mažais vaikais joms labai nesmagu. Rusų melsvosios bijo nepažįstamų žmonių. Atėjus svečiams, jos paprastai slepiasi ir piktinasi, kai pašalaičiai jas glosto ar ima ant rankų. Jos nesidasko, nes yra per daug romaus būdo, bet kad nesužavėtos tokio elgesio, tikrai parodys. Šios katės paprastai gražiai sutaria su kitomis katėmis ir šunimis. Jų balsas malonus ir tylus; net rujojančios katės paprastai nekelia didelio triukšmo.

Views All Time
Views All Time
4210
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!