Nors pasienyje su Baltarusija kontrabandininkai buvo labai atsargūs ir išradingi, pergudrauti Varėnos pasieniečių jiems nepavyko.

Ketvirtadienį vakare Šalčininkų rajono Kužių kaime esančio tvenkinio ledu spalvotųjų metalų krovinį kontrabandininkai į Lietuvą per sieną gabeno prieš tai patikrinę atvirą vietovę su šunimi.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Specialiosios paskirties būrio pasieniečiai vakar čia surengė pasalą.

Keliose atokesnėse vietose prie Kužių tvenkinio įsitaisę pasieniečiai jo krantą ir apylinkes tamsoje žvalgė naktinio matymo prietaisais.

Apie 19 val. jie pastebėjo, kad tvenkinio, kurio viduriu eina valstybės siena, ledu iš Baltarusijos į Lietuvą ateina šunimi vedinas vyras.

Įvertinę situaciją pasieniečiai šio sienos pažeidėjo nusprendė iškart nesulaikyti ir toliau stebėti jo veiksmus.

Vyriškis, nenujausdamas, kad yra stebimas, perėjo tvenkinį, neskubėdamas vaikščiojo jo pakrante Lietuvos pusėje, įdėmiai žvalgėsi ir vis ragino šunį uosti orą. Šis pasaloje buvusių VSAT pareigūnų neaptiko.

Taip patikrinęs kelis šimtus metrų kranto ir jo prieigų bei įsitikinęs, kad aplink ramu, o pasieniečiai nesutrukdys kontrabandai, vyras grįžo į Baltarusijos pusę.

Netrukus iš Baltarusijos į Lietuvą tvenkiniu tamsoje pajudėjo arkliu kinkytos rogės. Šalių jų ėjo keturi vyrai, aplinkui lakstė kontrabandininkų “pėdsekys” šuo.

Tuo pat metu iš Lietuvos pusės prie tvenkinio pasieniečių stebimas su išjungtomis šviesomis privažiavo ir prie pat kranto sustojo lengvasis automobilis “Audi 100” lietuviškais valstybiniais registracijos numeriais.

Rogėms pričiuožus prie automobilio, iš jo išlipo trys vyrai. Jie kartu su atvykėliais iš Baltarusijos skubiai pradėjo į automobilį iš rogių krauti maišus ir kitus daiktus.

Tuomet pasieniečių specialiojo būrio pareigūnai nusprendė pradėti sulaikymą, tačiau jiems iš toliau artėjant, roges važnyčiojęs vyras pastebėjo pasieniečius, staigiai apsuko arklį ir spruko į Baltarusijos pusę. Tą patį pavyko padaryti dar keturiems vyrams.

Pasieniečiai tarnybiniu visureigiu užblokavo kelią dar vienam bandžiusiam į Baltarusiją bėgti vyrui, o “Audi” vairuotoją sulaikė iš kitos pasalos atskubėję pareigūnai.

Paaiškėjo, kad pastarasis yra 26 – erių metų Šalčininkų gyventojas Vitalijus Golovnia, o kitas metalo krovikas – 36 – erių metų baltarusis Benekainių kaimo gyventojas Valerijanas Fedorovičius.

Automobilio bagažinėje ir salone pasieniečiai aptiko maišų su spalvotųjų metalų laužu – iš viso apie 300 kilogramų. Apie įvykį Varėnos pasieniečiai informavo Baltarusijos Lydos būrio pareigūnus.

VSAT Varėnos rinktinės Operatyvinės veiklos skyriuje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo iškelta baudžiamoji byla.

Sulaikytieji kontrabandininkai uždaryti į Šalčininkų rajono policijos komisariato areštinę. Automobilis ir kontrabandinis krovinys saugomi Tribonių užkardoje.

VSAT Varėnos rinktinės operatyvininkų teigimu, paskutinėmis dienomis po palyginti ramaus kelių savaičių laikotarpio prieš ir po Naujųjų metų pastebima, kad pasienio ruože suaktyvėjo pareigūnų akiratyje esančių kontrabandos gabenimu linkusių užsiimti asmenų judėjimas.

Praėjusiais metais Lietuvos pasieniečiai užfiksavo 13 kontrabandos atvejų, kuomet buvo gabenami įvarūs metalo dirbiniai ar jų laužas. VSAT pareigūnai pernai sulaikė 3,7 tonos šios rūšies kontrabandos.

Dauguma atvejų – 10 – užfiksuoti pasienyje su Baltarusija, čia sulaikyta 3,5 tonos metalo kontrabandos.

Beje, Šalčininkų rajone per minėtą Kužių tvenkinį, kurio viduriu eina Lietuvos ir Baltarusijos siena, praėjusių metų rudenį Varėnos pasieniečių sulaikyta lietuvių ir baltarusių kontrabandininkų grupė bandė nutiesti spiritotiekį – daugiau kaip 500 metrų ilgio plastikinę žarną spiritui iš Baltarusijos į Lietuvą pumpuoti.

VSAT pranešimas spaudai

Views All Time
Views All Time
2551
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!