Amerikoje įsikūrusiai Genetic Savings & Clone kompanijai, besispecializuojančiai naminių gyvūnų klonavimo srityje, pirmąsyk pavyko realizuoti savo “produkciją”. Kaip praneša BBC, firma Teksaso gyventojai Džulijai pardavė genetinę jos mirusio katino Nikio (Nicky) kopiją. Prieš metus mirusio murkliuko, su kuriuo Džulija pragyveno 17 metų, klonas jai atsiėjo 50 tūkst. JAV dolerių.

Pirmuosius naminių kačių klonavimo bandymus Genetic Savings & Clone kompanija atliko 2001 metais. Firmos vadovybė pareiškė, kad gyvūnams atkurti naudojama unikali metodika, užtikrinanti didelę procedūros sėkmės tikimybę, tačiau klonuotos katės tėra tikslios savo “protėvio” kopijos, o jų įpročiai ir netgi išorinė išvaizda gali skirtis nuo “originalo” charakterio ir išvaizdos.

Tuo tarpu Džulija džiaugiasi, kad jos atvejis išties nusisekęs – Mažasis Nikis, kuriam neseniai suėjo devynios savaitės, visiškai identiškas ankstesniajam katinėliui – išliko net jo (šiaip jau katėms nebūdingas) potraukis turkštis vandenyje.

Iki kitų metų pabaigos Genetic Savings & Clone užsibrėžė klonuoti 50 kačių ir šiuo metu jau turi penkis tokius užsakymus, be to, gegužę pasaulį turi išvysti pirmasis klonuotas šunelis.

Aišku, kad Genetic Savings & Clone veikla sukėlė aštrią gyvūnų teisių apsaugos judėjimo šalininkų kritiką – šie tvirtina, kad augintinius klonuoti nėra etiška, nes miestų gatvėse kiekvienais metais miršta tūkstančiai benamių kačių ir šunų. O kaip manote jūs?

Views All Time
Views All Time
3412
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!