Seniai žinoma, jog darna šeimoje, net jos narių sveikatingumas priklauso nuo to, kaip savo poreikius ir norus sugeba suderinti sutuoktiniai.

Tačiau kaip renkantis gyvenimo draugą iš anksto nuspėti, koks jis bus ateityje? Pasirodo, šis klausimas rūpėjo dar antikinio pasaulio mąstytojui Aristoteliui. Filosofas nustatė šešis meilės suvokimo tipus – juos pripažįsta ir šių dienų psichologai, nes senąsias tiesas šimtus kartų patvirtina gyvenimas.

1. AGAPE – pasiaukojama meilė.

Mylintis tokia meile vyras darys viską, kad tik moteriai būtų gerai.

Kaip jis elgsis?
Tikriausiai ilgai asistuos, kol išdrįs prisipažinti mylįs. Pastebėsite, kad jis nereikalauja jokio meilės atsako, jo jausmas – visiškai nesavanaudiškas.

Ko iš jo laukti?
Tokia meilė turi daug pranašumų. Vyras, dėl jūsų aukojęs save ir savo interesus, išugdys jūsų pasitikėjimą ir pagarbą. Bet tik tiek. Gali būti, kad tokia absoliuti globa jums pradės atsibosti, ilgėsitės aistros. Deja, toks vyras renkasi mylinčio tėvelio vaidmenį. Žinoma, tai malonu, tačiau seksualinio potraukio neskatina. Kadangi vyras nereikalaus jokio meilės atsako, tik malonės, pradėsite jį vis labiau vertinti. Tiksliau sakant, toks vyras primeta moteriai savo globą, stengiasi iš anksto sužinoti jos norus, mintis ir jas kontroliuoti.

2. LIUDUS – meilė kaip žaidimas.

Šiam meilės tipui svarbiausias seksualinis potraukis.

Kaip jis elgsis?
Toks vyras savęs nevargina ilgai asistuodamas moteriai, nes mano, kad seksualinis potraukis ir yra jo meilės įrodymas. Dažniausiai jau per pirmą pasimatymą jis moteriai siūlo pasimylėti. Vyras nesistengia moters pažinti kaip asmenybės, todėl jos pageidavimas pirmiausia geriau vienas kitą pažinti gali būti priimtas net kaip įžeidimas. Kuo didesnį atstumą moteris stengsis išlaikyti, tuo labiau blės jo jausmai. Manys: „Jei moteris vyro nenori, tai jis jai neįdomus.“

Pastebėta, jog toks vyras, atkakliai asistuodamas vienai, dar susitikinėja su kitomis moterimis, nepavyduliauja, jei išrinktoji jo akivaizdoje pradeda flirtuoti su kitu. Jei toks draugas bus kur nors toli išvykęs, jūsų nesiilgės, tarytum užmirš, o grįžęs tik paskambins sužinoti, kada vėl galėsite susitikti.

Ko iš jo laukti?
Gali būti, kad pradžioje jus užlies emocijų banga, bet kai audros atslūgs, galite pajusti, kad daugiau niekas kitas su šiuo vyru ir nesiejo. Jis myli tik tada, kai moteris šalia. Išsiskyrimus lengvai ištveria. Nusprendusi su juo išsiskirti nesulauksite atsiprašymo skambučių ar naktinių apsilankymų su rožių puokštėmis, apkabinimų ar priesaikų. Trumpiau tariant, ryšiai su tokiu vyru bus tik intrigėlė, tęsis tik tiek, kiek pati norėsite su juo leisti laiką… lovoje.

3. EROS – jausminga meilė.

Pirmiausia ji grindžiama atsidavimu, tik paskui fiziniu potraukiu.

Kaip jis elgsis?
Domėsis jūsų gyvenimu ir iškylančiomis problemomis, po pirmos nakties nedings nežinia kur. Jūs turėsite apie ką kalbėtis. Jis pasakos ne tik apie save, bet domėsis ir jūsų patirtimi emocijomis, išgyvenimais, jausmais.

Ko iš jo laukti?
Radote idealų partnerį. Toks vyras nesistengs gyventi iš jūsų. Jis vertins, gerbs abiejų jausmus, nešantažuos savo meile. Neišgirsite kai kuriems vyrams įprasto priekaišto: „Aš dėl tavęs viską darau, o tu tokia nedėkinga.“ Partneris džiaugsis, kad jums kartu gera, patiks rūpintis jumis. Tai tikra meilė.

4. MANIJA – meilės liga.

Ši meilė grindžiama aistra ir pavydu.

Kaip jis elgsis?
Tokios meilės centre – ne moteris, o vyras. Gyvenime jam įprasta tenkinti savo įgeidžius neatsižvelgiant į kitus, demonstruoti autoritetą. Norėdamas parodyti pranašumą toks vyras dažnai įžeidinėja, žemina moterį. Net jei santykiai normalūs, jis susikuria rūpesčių, ieško priežasčių kivirčytis. Pavyzdžiui, jam gali atsibosti žiūrėti, kaip jūs plaunate indus, arba pradės kibti, kad išleidžiate daug pinigų ir visai nepaisote šeimos reikmių. Toks vyras nori, kad kitas žmogus būtų nuo jo priklausomas, mano, jog moteris turi mylėti jį vien už tai, kad kartu gyvena. Jis vengia bet kokios rutinos, nuobodulio, prisirišimo, dažnai keičia draugus, darbą, gyvenamąją vietą, paprastai ir veda ne kartą.

Ko iš jo laukti?
Patologiško pavydo. Toks vyras pavydi ne todėl, kad bijo moterį prarasti, o tik todėl, kad ši gali atsikratyti jo jungo. Kuo moteris bus silpnesnė, tuo ramesnis jis jausis.

Kuo ilgiau gyvensite su tokiu vyru, kuo labiau norėsite suartėti, tuo niekingiau jis jus atstums. Ir atvirkščiai: jei pajus jūsų šaltumą, iš visų jėgų stengsis patikti iš naujo. Tačiau paskui vėl viskas kartosis. Ir tai tęsis tol, kol abiem nusibos. Žinokite, jog toks vyriškis kritiniu momentu provokuoja nutraukti santykius, kad galėtų jaustis reikšmingesnis.

5. PRAGMA – pragmatiška meilė.

Toks vyras sako, kad jam reikalinga tokia moteris, su kuria būtų patogu gyventi, o ne tokia, kurią jis mylėtų.

Kaip jis elgsis?
Vos susipažinęs stengsis sužinoti, ar mokate šeimininkauti, tvarkyti namų ūkį, ar nesergate, ar neištinka isterijos priepuoliai ir pan.

Ko iš jo laukti?
Nei aistros, nei netikėtų poelgių gyvenime nebus. Jus nuolat kankins jausmas, kad esate pasirinkta kaip prekė. Jei suteiksite vyrui, ko šis laukė – stabilumo, šeimininkiškumo, materialinės naudos, – jis jus mylės, gerbs ir vertins. Bet jei tik šis pagrindas dings, santykiai nutrūks. Toks vyras nuolat kontroliuos savo jausmus ir to reikalaus iš jūsų. Jei norite permainų, naujų pojūčių, jausmų, tokie santykiai ne jums.

6. STORGE – meilė kaip draugystė.

Kaip jis elgsis? Vyriškis pasakos apie visas savo ir netgi tolimų giminaičių problemas. Jausite, kad su juo galite pasidalyti viskuo, kuo tik norite. Niekada nepajusite svyravimų, ieškojimų, kaip jam atsiverti. Tiesiog pasakosite, ir jis supras, palaikys.

Ko iš jo laukti?
Gali būti, kad su juo gyvendama pasigesite stiprių emocijų, aistros. Jei viską vienas apie kitą žinosite, dar labiau suartėti nebus įmanoma. Jūs tiesiog tapsite vienas kitam neįdomūs – kaip perskaityta knyga. Todėl labai svarbu, jog turėtumėte nors mažą pomėgį, kad jis būtų savitas, padėtų susikurti asmeninį pasaulį, erdvę, kuri žadintų vyro smalsumą.

Views All Time
Views All Time
4682
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!