Psichologai sako, kad kava tau suveiks geriau! Prieš metus teko matyti eksperimentą, kurio dalyviai vyko liftu į darbo susitikimą,o valytojas atsitiktinai prašydavo palaikyti karštos arba šaltos kavos puodelį. Stebėtina tai, kad šiltus puodelius laikę žmonės vėliau geriau atsiliepė apie darbdavį nei tie, kurie laikė šaltus. Įdomu, tiesa?

NYtimes rašo, kad psichologai Lawrence Williams ir John Bargh vėl atliko panašų eksperimentą, kurio rezultatai patvirtina teoriją. Tyrimas dar kartą įrodė, kad fizinė ir psichologinė šiluma turi kažką bendro, o posakis “šiltas žmogus” nėra iš piršto laužtas. Jeigu eini į pasimatymą – geriau (o gal naudingiau?) pavaišinti kavos arba arbatos puodeliu, nei alumi ar sultimis.

Galime tai susieti ir su mano ir tavo vaikyste, kai dar lovytėse gėrėme pieną iš buteliuko: šiluma, mama, saugumas, maistas. Visi šie dalykai mums psichologiškai yra svarbūs, todėl tikėtina, kad šilumos psichologija turi kažką bendro ir su darželių laikais.

It appears that the effect of physical temperature is not just on how we see others, it affects our own behavior as well. Physical warmth can make us see others as warmer people, but also cause us to be warmer – more generous and trusting – as well.”  – John Bargh

Jeigu sako, kad veikia – reikia tikėt. Nuo šiandienos visi darbo pokalbiuose duokit arbatos, verslo susitikimuose užsakykit klientui Airiškos kavos, o pasimatymus darykit Coffee Inn’e, Double Coffee arba šalia Lietuvos Spaudos kioskelio! 🙂

Views All Time
Views All Time
1892
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!