Tekėti už jaunesnio vyro vis dar reikia drąsos, tačiau tokį žingsnį žengusios moterys džiaugiasi, kad pasiryžo sulaužyti stereotipus.

Praturtėję ar išgarsėję vyrai dažnai pajunta, kad jų širdyje yra vietos naujai meilei. Kad ir kaip tai pavadintume – išdavyste, vidurio amžiaus krize ar brandžiu jausmu – tokios poros nestebina. Tačiau už vyrą vyresnė žmona vis dar sukelia smalsuolių spėliones – kas, kaip ir kodėl?

Skatina mėgautis gyvenimu

LNK televizijos sekmadienio laidos “Meilės istorijos” vedėja Daiva Tamošiūnaitė iš savo asmeninės patirties žino, kad jausmų keliai nenuspėjami. Pustrečių metų dukrelę Daiva augina su dešimčia metų už ją jaunesniu Dainiumi Budriu.

“Galima sakyti, kad tai buvo meilė iš pirmojo žvilgsnio. Pirmąsyk Daivą buvau matęs prieš ketverius metus, tačiau tuomet ji nebuvo laisva. Lemtingas susitikimas įvyko keistomis aplinkybėmis. Daiva ta dieną sužinojo, kad skiriasi su vyru, o aš švenčiau gimtadienį. Ji atvažiavo į Klaipėdą pasiguosti savo geram draugui, kuris buvo ir mano geras draugas. Aš tą dieną švenčiau dvidešimt penktąjį gimtadienį ir pasistengiau, kad ji pamirštų visus rūpesčius. Amžiaus skirtumas man nerūpėjo, iškart pajutau, kad sutikau žmogų, artimą sielą”, – sako Dainius. Ir šmaikštauja, kad apie amžiaus skirtumą sužinojo tik iš jį pradėjusios aptarinėti žiniasklaidos.

“Daiva tuomet gal net nenorėjo šalia savęs matyti jokio vyro. Ji buvo įžeista ir nuliūdusi. Aš irgi buvau neseniai išsiskyręs su savo drauge. Mudviejų su Daiva bendravimas buvo labai malonus, vienas kitam skambindavome, susitikinėjome. Kai sužinojau, jog ji laukiasi kūdikio, galutinai apsisprendžiau iš Klaipėdos persikelti į Vilnių. Nors studijavau uostamiestyje ir ten pradėjau karjerą, o sostinė man buvo visai naujas miškas, neabejojau tokio žingsnio prasmingumu”, – prisimena Dainius.

“Man patinka stiprios ir žavios moterys, tokios kaip Daiva. Įdomu būti šalia tokios asmenybės, lygiaverčio partnerio, su kuriuo visuomet yra apie ką šnekėtis, norisi kurti ir siekti. Toks gyvenimas skatina pasitempti”, – sako dar trisdešimtmečio neatšventęs ekonomistas.

“Susieti savo gyvenimą su žymiai jaunesniu vyriškiu nėra paprastas žingsnis, tačiau kai elgiesi vedamas jausmo, visuomet rizikuoji. Gyvenime visko gali atsitikti. Metai dar nerodo brandos, proto, atsakomybės suvokimo. Pažįstu vyresnių už save vyrų, kurių asmenybės branda – kaip dvidešimtmečių. Jaunas vyras turi daug teigiamų pusių – jis dar nepavargęs nuo gyvenimo, vakarais nenori ilsėtis prie televizoriaus, o kviečia kur nors su juo eiti. Jis neturi gyvenimo uodegos – nusivylimų ir baimių. Moterį teigiamai veikia jaunas ir energingas vyras, kupinas gyvenimo džiaugsmo, šalia tokio ji irgi tampa jaunesnė”, – neabejoja Daiva Tamošiūnaitė.

Įtikino rimtumu

“Amžiaus skirtumas įtakos meilei nedaro. Metų skaičius neturi reikšmės bent jau mūsų šeimai. Gyvenu normaliai ir tokios problemos net nekeliu. Būna, kad žmonės paklausia, kaip čia yra. Bet jei tai jiems negerai atrodo, tai jų, o ne mano reikalas”, – sako architektas Laurynas Žakevičius, vedęs septyneriais metais vyresnę moterį.

“Tai buvo laikotarpis, kai turėjau apsispręsti, ko noriu iš gyvenimo. Supratau, kad noriu teisingo žmogaus šalia. Tokio, į kurį galėčiau atsiremti. Ir man pasisekė jį sutikti. Susipažinome banaliai – kavinėje. Iš pradžių man buvo keista, nes niekuomet nedraugavau su bent mėnesiu už mane jaunesniu vyru. Prieš tai gyvenau su keliolika metų vyresniu vyriškiu ir žinojau, kad šalia jo visuomet būsiu žaviai jauna. Tekėti už žymiai jaunesnio reikia pilietinės ir moteriškos drąsos”, – prisipažįsta “Baltijos” televizijos laidos “Atvirai” autorė Ligita Žakevičienė.

Ji sako, kad amžiaus skirtumo jie su Laurynu neignoravo, ginčydavosi ta tema ir juokaudavo.

“Aš net vadindavau jį kokakolos kartos pienburniu, bet jis greitai sugebėjo įrodyti nesąs vėjavaikis. Ištekėjau už dvidešimt trejų metų vaikino. Žinojau, kad nuolat būsiu apsupta jaunesnių žmonių kompanijos ir tai sukels šiek tiek įtampos, turėsiu pati pasitempti”, – sako Ligita.

Dokumentai nerodo biologinio amžiaus

Dainininkė Birutė Petrikytė, tapusi aštuoneriais metais už ją jaunesnio jūreivio žmona, sako, kad labai ilgisi toli esančios antrosios pusės.

“Igoris iš Los Palmo sugrįš tik vasario 12-ąją. Išlydėjau jį gruodį ir dar neatsisveikinusi supratau, kad jau ilgiuosi. Skambinu jam bent kartą per savaitę, nes per tiek laiko pasiilgstu beprotiškai”, – neslepia moteris.

Ji sako, kad jų santykiuose nebuvo jokio išskaičiavimo, todėl ir apie amžiaus skirtumą jie ilgai negalvojo.

“Mes netyčia suradome vienas kitą. Abu ieškojome artimo vidumi žmogaus ir sutikome. Esu tikinti ir manau, kad tai man likimo atsiųstas žmogus. Moterys be reikalo drovisi savo metų, dabar jau yra galimybė pasitikrinti biologinį amžių.

Specialistai jį nustato pagal organų būklę. Esu jaunesnė net dvidešimt penkeriais metais, nei rodo dokumentai.

Prieš tekėdama už keturiasdešimt trejų metų Igorio, paklausiau, kaip jis reaguos, jei aš pasikeisiu, o jis vis dar bus vyras pačiame žydėjime. Jis atsakė, kad jo netrikdys mano pražilę plaukai ar naujai atsiradusios raukšlės, nes myli ne mano išorę, o vidų”, – pasakoja B.Petrikytė.

Beje, Birutės brolis dainininkas Rolandas Petrikis, vedęs ne keliolika metų jaunesnę, o šiek tiek vyresnę moterį, jau aštuonerius metus džiaugiasi savo laime. Jam, tebežvelgiančiam į savąją Janiną švelniu žvilgsniu, net nekyla mintis dairytis į jaunutes manekenes. Jaunatviškos energijos perteklių pora išlieja kelis kartus per savaitę skubėdama į tautinių šokių ansamblio repeticijas.

“Ne kartą gyvenime turėjau jaunesnių gerbėjų. Ilgai trunkanti meilė tarp skirtingo amžiaus žmonių manęs nestebina. Mano tėvus Agotą ir Juozą Bobinus skiria 11 metų. Mama vyresnė už tėtį, šiemet jai bus 77 metai, jiedu susilaukė aštuonių vaikų ir iki šiol gerai sutaria”, – sako Janina.

Supiršo partija

Trisdešimt ketverių metų europarlamentarė Jolanta Dičkutė, paskutinę praėjusių metų dieną ištekėjo už dvidešimt devynerių metų verslininko Mindaugo Matulionio.

Darbo partijos nariai susipažino per rinkimų agitaciją ir neslepia, kad jų santuoką paspartino būsimasis kūdikis.

Ponia Jolanta turi medicinos gydytojos, gydytojos pediatrės, medicinos mokslų daktarės, visuomenės sveikatos magistrės kvalifikacijas ir iki šiol nebuvo ištekėjusi.

“Mūsų ankstesnė veikla nesukėlė tiek susidomėjimo, kiek vedybos. Vyro aplinkoje tai išvis panašu į reklamą, todėl Mindaugas labai pyksta klausinėjamas apie mūsų santykius”, – sako moteris, savaitgaliui iš Briuselio parskridusi į Kauną.

Ji mano, kad amžiaus skirtumas jų atveju yra absoliučiai nereikšmingas.

“Keturi su puse metų būtų pastebimi, jei jam būtų aštuoniolika. Dabar labiau jaučiamas ne amžiaus, o charakterių skirtumas. Aš labai aktyvi ir karšta, o jis pasižymi pavydėtina pusiausvyra. Dabar ir aš mokausi tokia būti”, – sako Jolanta Matulionienė, kurios pagal naująją pavardę kolegos Europos Parlamente nepažintų.

Prietarai nyksta

Nepalankus požiūris į vyresnės moters ir jaunesnio vyro partnerystę išlikęs nuo laikų, kai gausios šeimos buvo reikalingos ūkiui, nebuvo ne tik plastinės chirurgijos, bet ir sporto klubų.

Dabar gyvenimas visai kitoks ir moters vaidmuo labai pasikeitė. Asmeninės savybės, intelektas bėgant metams kinta gerąja kryptimi, o išorinė jaunystė taip pat kur kas ilgaamžiškesnė.

Jaunesni vyrai ne taip retai svajoja apie vyresnes moteris ir saistosi su jomis santuokos saitais. Galinos Dauguvietytės santuoka su 11 metų jaunesniu vyriškiu tęsiasi keturis dešimtmečius.

Įnoringoji Madona neseniai atnaujino santuokos įžadus su dešimčia metų jaunesniu Gajumi Ričiu.

Gražioji 43 metų Holivudo aktorė Džiulijana Mūr komedijoje “Viliojimo menas” filmavosi su nesenstančiu Džeimsu Bondu – žaviuoju P.Brosnanu ir sukėlė devyneriais metais jaunesnio sutuoktinio, režisierius Barto Freundilcho pavydą.

Tačiau neįprastas amžiaus skirtumas aptinkamas ne tik žvaigždžių gyvenime, kartais jis šmėsteli ir kriminalinės kronikos eilutėse.

Pavyzdžiui, Klaipėdoje už nelegalią pyragėlių su mėsa gamybą sulaikyta moteris ir 12 metų jaunesnis jos vyras.

Diskusijos vyresnių už savo partnerius moterų tema gana populiarios ir interneto forumuose. Ten pašaipiai vertinama idėja, kad vyras būtinai turi būti už moterį aukštesnis ir vyresnis.

Neabejojama, kad jauni vyrai priverčia moteris jaunėti ir gražėti, pasakojama, kad Amerikoje jaunesnis vyras yra labiau norma nei išimtis.

“Tik jaunos panelės renkasi jus pagal išvaizdą ar mašinos modelį, mes žvelgiam giliau, daug giliau”, – šaiposi brandi moteris iš jauno vyruko, išreiškusio norą susipažinti su vyresne už jį dama. Esą nepakanka tokios pažinties norėti, reikia turėti, kuo brandžią moterį suvilioti.

“Myliu vyresnes nei 40 metų moteris. Jos to vertos, ypač jei nenori pačios pasenti ir per anksti savęs nenurašo”, – pastebi jaunas ar tokiu prisistatąs vyras.

Amžiaus žirklės jausmams nekenkia, brandi moteris įdomesnė už dar naivią panelę, jos aistra sodresnė, o protingi vyrai moka tai vertinti.

Telieka atsisakyti stereotipų, ką žmonės vis dažniau ir daro.

Views All Time
Views All Time
3537
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!