Įrodyta: meilė iš pirmo žvilgsnio išties egzistuoja

Įrodyta: meilė iš pirmo žvilgsnio išties egzistuoja

Mokslininkai sako, kad meilė iš pirmo žvilgsnio egzistuoja ne tik romantikų ir naivuolių galvose – meilė iš pirmo žvilgsnio išties egzistuoja. Kokių santykių norime su sutiktu žmogumi paprastai nusprendžiame per pirmąsias pažinties minutes.

Ohio valstybinio universiteto mokslininkai suporavo 164 studentus. Tyrimų autorius Artemio Ramirezas sako, kad greitos santykių pradžios privalumas tas, jog žmonės specialiai nešvaisto laiko.

Meilė iš pirmo žvilgsnio – tai pranašystė, kuri nereikalauja jokių pastangų. Pamatę žmogų mes iš karto suprantame, kokių santykių su juo norėtume ir akimirksniu apsisprendžiame, kiek pastangų įdėsime kurdami šiuos santykius.

Straipsniai 1 reklama

Ateitis

Profesorius A. Ramirezas, tyrimus atlikęs kartu su kolega Michaeliu Sunnafranku iš Minesotos universiteto teigia, kad nauji tyrimai apie meilę iš pirmo žvilgsnio paneigė ankstesnius spėjimus.

Ankstesni tyrimai teigė, kad tik per pirmąsias pažinties dienas žmogus nusprendžia, ar nori su nauju pažįstamu vystyti tolesnius santykius. Bet dabar įrodyta, kad tai įvyksta kur kas greičiau – per pirmąsias pažinties minutes.

Tyrime dalyvavusieji studentai po pirmo susitikimo (kuris truko tris, šešias arba 10 minučių) su kitu žmogumi, užpildė klausimyną, kuriame jų klausė apie tai, kaip jie įsivaizduoja ateitį su tuo naujai sutiktu žmogumi.

Studentai taip pat turėjo pasakyti, kiek, jų manymu, bendrų savybių jie turi su naujai sutiktu žmogumi ir kokios to žmogaus savybės jam ar jai patiko.

Santykiai

Po devynių savaičių tyrime dalyvavę studentai buvo klausinėjami apie jų ir naujai sutiktų žmonių santykius.
Tie, kurie jau pirmosiomis akimirkomis teigiamai įvertino bendravimą su nepažįstamuoju (-a), paskaitų metu sakė daugiau su tuo žmogumi bendraujantys, sėdi šalia per paskaitas ir netgi flirtuoja.

Po devynių savaičių jų santykiai tapo dar artimesni. Taip pat artimai bendrauja tie, kurie pirmo pasimatymo metu kalbėjosi tris, šešias ar 10 minučių.

A.Ramirezas sako, kad tai įrodo, jog jausmų kibirkštėlė įsižiebia labai greitai. Žmonės tuo pačiu momentu apsisprendžia, kokių tolesnių santykių norėtų su ką tik sutiktu žmogumi.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]