Harvardo universiteto psichologas Zickas Rubinas pamėgino moksliniu metodu nustatyti įsimylėjimo lygį ir sulaukė gana įdomių rezultatų. Paaiškėjo, kad įsimylėjimo lygį galima nustatyti per atitinkamo laiko tarpą, kai įsimylėjęs žmogus žiūri į savo objektą, rašoma Journal of Experimental Social Psychology.

Smegenys akimirksniu reaguoja į dėmesingą partnerio žvilgsnį

Mokslininko tvirtinimu, jei vyras ir moteris žiūri vienas į kitą 75 proc. per visą pokalbio laiką, vadinasi, jie – įsimylėję! Tačiau įsimylėjėliai mažiau kreipia dėmesį vienas į kitą, kai į jų pokalbį įsikiša ar prisijungia trečiasis asmuo. Pasak psichologo, įprasto pokalbio metu žmonės žiūri vienas į kitą vidutiniškai 30-60 proc. laiko.

Šis įsimylėjimo nustatymo metodas pavadintas Rubino skale. Jei žmogus sugebės iš akies nustatyti bent apytikslį laiką, kuriuo metu į jį žiūri priešingos lyties pašnekovas, tada jis gali nustatyti, kiek tas žmogus domisi juo daugiau nei pašnekovas. Mokslininko tvirtinimu, šis metodas padeda ir tiems, kurie nori, kad juos įsimylėtų. „Pamėginkite žiūrėti žmogui į akis, kuris jums patinka, apie 75 proc. viso pokalbio laiko.Tuo atveju, jei jūs patinkate partneriui, jo smegenys kaip mat sureaguos. Reikalas tas, kad žmogaus smegenys linkusios akimirksniu reaguoti į dėmesingą priešingos lyties atstovo žvilgsnį. Taip mes pradedame patys tikėti tuo, kad esame įsimylėję, o mūsų smegenys pradeda aktyviai išskirti fermentą feniletilaminą, – sako Zickas Rubinas.

– Feniletilaminas – tai amfetamino „brolis“, išskiriamas nervų sistemos, kai mes esame stipriai įsimylėję“.

Metodas pasiteisina, norintiems sustiprinti įsimylėjimą

Pasak mokslininko, būtent tas fermentas priverčia mūsų širdis smarkiau plakti, jaudintis ir rausti, kai mes pamatome mums patinkantį žmogų.

Suprantama, sunku pritraukti prie savęs trokštamą žmogų net ir Rubino skale, jei visiškai nepatinki tam žmogui. Tačiau jo metodą galima sėkmingai pritaikyti tuo atveju, kai norima sustiprinti įsimylėjimą. Pamėginkite ir įsitikinsite, kad gauti rezultatai pasiteisins. Pagaliau suteikite žmogui, kuris jums labai patinka, galimybę pajusti, kad esatę įsimylėję jį. Žiūrėkite į jį ir jis ims tvirčiau jaustis bei nebijos parodyti, kad ir jus taip pat myli.

Views All Time
Views All Time
5054
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!