2006 m. balandžio 20 d., Vilinius. Gegužės 5-6 dienomis Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre (Vokiečių g. 2), rengiama tarptautinė vyno paroda “Vyno dienos. Vilnius 2006”. Antrą kartą rengiamoje parodoje dalyvaus ir savo nacionalinius stendus pristatys Prancūzijos, Austrijos, Kanados ir Gruzijos vyno gamintojai bei devynios vyną į Lietuvą importuojančios kompanijos. Renginio dalyviai galės susipažinti su rekordiniu vyno rūšių skaičiumi – 1500 skirtingų rūšių iš įvairių pasaulio šalių.

Pasak renginį organizuojančio “Vyno klubo” direktorės Rasos Sužiedelienės, šiuo renginiu siekiama paskatinti visuomenę pažinti pasaulio vyno kultūrą, gilinti vyno vartojimo tradicijas Lietuvoje. R.Sužiedelienė teigia, jog didelis vilniečių susidomėjimas praėjusiais metais rengtomis “Vyno dienomis” paskatino vyno parodą Vilniuje rengti kasmet.

“Pastaruoju metu lietuvių susidomėjimas vyno kultūra pastebimai auga. Tai liudija ir faktas, jog vien per praėjusius metus Vilniuje atidarytos 5 naujos specializuotos vyno parduotuvės – vartotojai reikalauja kokybės, žmonėms reikia ne tik gero vyno, bet ir informacijos apie jį”, – teigia R.Sužiedelienė.

Dvi dienas vyksiančiame renginyje šventės lankytojai galės ne tik degustuoti ar įsigyti pasaulio vyno, bet ir, kaip teigia kultūros ekspertai, pažinti pasaulį per jo vyną. Lankytojai bus kviečiami klausytis paskaitų apie vyną ir meną, kurias skaityti pakviesta ekspertė iš Didžiosios Britanijos profesorė Hilary Guise, informacijos apie vyno kultūrą, gamybos technologijas, vartojimo subtilumus bus galima semtis iš dokumentinių filmų.

Pagrindinis “Vyno dienų 2006” rengėjas “Vyno klubas” ir Lietuvos someljė asociacija rengia pirmąjį Lietuvoje vyno čempionatą, kurio tikslas – išrinkti geriausius Lietuvoje parduodamus vynus. Geriausiais vyno ekspertų pripažinti vynai bus apdovanoti bronzos, sidabro ir aukso medaliais, o geriausi iš geriausiųjų pelnys Grand Prix apdovanojimus. Pirmą kartą Lietuvoje rengiamo vyno čempionato vynai nugalėtojai bus paskelbti ir pristatyti “Vyno dienose”, o renginio lankytojai juos galės ne tik pamatyti, bet ir paragauti.

Šių metų renginio naujiena – vynuogių sodinukų paroda. Nors Lietuva nėra ta šalis, kurią lepina vynuogių auginimui reikalinga klimato sąlygos, tačiau vynuogės auginamos ir mūsų krašte. Kokios jos ir kokie vynai iš jų gali būti gaminami “Vyno dienų” lankytojai sužinos Šiaulių universiteto botanikos sodo darbuotojų surengtoje vynuogių sodinukų parodoje.

Vyno kultūrai propaguoti skirti renginiai iš karto po šventės nesibaigs – jie persikels į sostinės barus ir restoranus. Dvi savaites dešimtyje Vilniaus barų ir restoranų vyks įvairūs teminiai renginiai: vyno degustacijos, paskaitos, vakaronės, naujų vyno meniu pristatymai. Kuriuose restoranuose vyno kultūros mėgėjams derėtų apsilankyti, sufleruos vyno kelio žemėlapis.

Daugiau informacijos apie “Vyno dienas 2006” rasite www.vynodienos.lt.

Views All Time
Views All Time
1832
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!