Daugybė skautų iš visos Lietuvos rengs šventę Vilniaus miestui

Šį savaitgalį Vilniuje vyks įspūdingas renginys, kuriame dalyvaus daugiau kaip 1500 skautų iš visos Lietuvos. Kasmetinė skautų Pavasario šventė, vykstanti vis kituose miestuose, šiemet ypatynga – tai pirmasis Lietuvos skautijos renginys, skirtas sekančiais metais vyksiančio skautų šimtmečio jubiliejui.

Ateinantys metai ypatingai svarbūs skautams – jau praėjo beveik visas amžius, kai buvo užrištas pirmasis skautiškas kaklaraištis. O štai šiandien jau yra 28 milijonai skautų 216 valstybių.

„Vienas pasaulis, vienas įžodis” – tokiu šūkiu vedini skautai visame pasaulyje organizuos renginius, taip pažymėdami skautybės įkūrimo šimtąsias metines. Visus renginius vienija idėja pasaulį padaryti geresniu, būtent taip sakė skautų įkūrėjas lordas R.Baden-Powell‘is. Pasaulinės skautų judėjimo organizacijos WOSM kviečiami skelbti apie jubiliejų pradeda ir skautai Lietuvoje.

Straipsniai 1 reklama

Skautų šimtmečio minėjimo renginiai prasideda jau šį penktadienį, konfereciją „Kokią Lietuvos ateitį kurs šių dienų jauni žmonės?”. Čia pranešimus skaitys žymūs visuomenės veikėjai, politikai bei jaunimo organizacijų atstovai. Kalbant apie tautiškumą bei patriotiškumą bus aptariamas ir jaunimo organizacijų, tame tarpe ir skautų, vaidmuo.

Kitą dieną po šio renginio Vilniaus mieste prasidės kasmetinė skautų Pavasario šventė, šį kartą pavadinta „99 Pavasariai”. Skautaujantis jaunimas iš visos Lietuvos rinksis Katedros aikštėje, kur išklausys renginio globėjo LR prezidento V.Adamkaus sveikinimo kalbos, po to įvairiose Vilniaus miesto vietose vyks skautiškos pramogos – senovės amatų mugė mažiesiems, rungtynės paspirtukais didesniems, gerieji darbai Vilniaus miestui vyriausiems. Šeštadienio renginius užbaigs pop muzikos atlikėjų koncertas Kalnų parke. Sekmadienį skautai žada pasiekti rekordą – didžiausia gyva banguojanti trispalvė.

Konferencija ir skautiška Pavasario šventė – tik pirmieji žingsniai, skelbiantys Lietuvos visuomenei, jog skautų judėjimui pasaulyje jau šimtas metų. Jubiliejaus minėjimo renginiai tik įgauna pagreitį belaukiant 2007-ųjų.

Kartu su skautais švęsti pavasario kviečiame ir vilniečiai bei miesto svečiai.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *