Žiemą ešeriai – pagrindinis poledinės žūklės objektas. Jie gyvena beveik visur – upėse, daugelyje ežerų, tvenkiniuose, apysūriuose jūros vandenyse. Ešeriai paprastai užauga iki 1,5 – 2 kg svorio. Upėse jie laikosi pakraščiuose, kur srovė lėtesnė, prie žolių. Ežeruose bei upių užtvankose nusileidžia kartais ir į labai didelį gylį.

Stambus ešerys maitinasi daugiausia smulkiomis žuvelėmis. Upėje didieji ešeriai susiranda sau patinkančias vietas ir dažniausiai laikosi po vieną ar nedideliais būreliais. Mažų žuvelių upės srovėje jie pasigauna vis tik lengviau, nei tie kurie gyvena dideliuose ežeruose ir net stambūs, daugiau nei kilogramą sveriantys ešeriai sudaro gana didelius būrius.

Kaip ir ežere, upėje gyvenantys ešeriai dažniausiai medžioja smulkias žuveles rytais ar pavakariais, o, esant darganotam ar vėjuotam orui, ir vidurdienį. Tuomet jie daugiau juda, išeina į srovę, paskui žuveles atplaukia į seklumas.

Žiemą ešeriai – pagrindinis poledinės žūklės objektas. Iš po ledo juos rekomenduojama gaudyti avižėlėmis, ypač geltonomis, plūdine meškere. O upėje galima gaudyti ir žiemine dugninuke, naudojant nestorą valą ir uždėjus ne per sunkų slankiojantį svarelį.

Stambesnius ešerius ežere labai patogu gaudyti gyvomis žuvelėmis – pastatant vėliavėles. Tokiu būdu galima pagauti ir kitų plėšrių žuvų – lydekų, starkių, vėgėlių.

Gaudant avižėle ar meškeryte su sargeliu patyrę meškeriotojai pataria ant neilgo pavadėlio užrišti ir paprastą laisvą kabliuką su masalu. Kartais, kai žuvys būna ne tokios godžios, didesnė dalis užkimba ne ant avižėlės, o būtent ant to kabliuko. Avižėlė taip pat naudinga, nes atkreipia dėmesį ir privilioja žuvis. Masalą ant laisvo kabliuko dažnai griebia ne tik ešeriai, bet ir baltos žuvys, ypač aukšlės, nedideli karšiai, kuriems avižėlė būna per sunki.

Gaudant ešerius, masalui rekomenduojama rinktis gyvas žuveles, sliekus, uodo truklio lervas, dėles, žuvies akis, raudonus pelekus, šoniplaukas.

Stambių ešerių pasitaiko beveik kiekviename didesniame Lietuvos ežere. Tačiau ypač stambiais ešeriais garsėja Asveja, Rekyva ir Platelių ežeras.

Views All Time
Views All Time
4925
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!