Prisiklausęs kalbų apie nepaprasto dydžio lynus, nutariau ir aš pamėginti jų pagauti, todėl su bičiulių, kuris sutiko pabūti gidu ir parodyti tas žuvingas vieteles, patraukėme į Kuršėnų karjerus lynų. Atvažiavome gana anksti ir pradėjome ieškoti tinkamos vietelės, neiškarto radome, tačiau po ne ilgų paieškų pavyko rasti padorią ir atrodo lynams patinkančia vietelę. Kaip visada ruošiam pašarus, drėkinam, maišom… Aš nutariau žvejoti 8 metrų sportine meškere, o bičiuliai žvejojo paprastomis meškerėmis su ritėmis. Bandom įvairius masalus, tačiau žūklės pradžia neatrodo sėkminga, užkimba keletas kuojų, ešeriukas ir viskas. Kolegos taip pat neturi kuo pasigirti. Tuomet nusprendžiu keisti kabliuką į mažesni, ir šiek tiek ploninti pavadėlį, nes tokia taktika kada žuvis sunkiai kimba, man pasiteisindavo. Ir iš tiesu, pakeitus pavadėli į 0,10 mm su mažesniu kabliuku, žuvis pradėjo kibti šiek tiek aktyviau, tačiau tai buvo tik kuojos, taip laukiamų lynų nė kvapo… Taip žvejojau gan ilgokai, viena kita kuoja, ir viskas. Žvejoju taip atsipalaidavęs, stebiu plūdę, jau nebesitikiu didesnės žuvies, murkt, murkt, kertu, o ten vidutinio dydžio kuoja, vėl maunu ant kabliuko kukurūzą ir vėl lauku kibimo. Taip po eilinės ištrauktos kuojos, vėl uždėjau marinuotą kukurūzą ir užmečiau, plūdė keletą kartų niurktelėjo ir lėtai nuskendo, eilinė kuoja, pamaniau, kirtimas…., o, meškerė perlinko, smūgis kaip į kelmą, tačiau jaučiasi kitam gale galinga žuvis. Na va, pagaliau lauktasis lynas, tačiau jau tikrai didelis, nes žuvies praktiškai negaliu pakelti nuo dugno, sugebu tik laikyti ją vietoje ir šiek tiek neleidžiu plaukti į žoles. Tai kovodamas, pagalvojau, gal ir be reikalo aš pakeičiau pavadėlį į plonesnį, dabar tai gali atsisukti prieš mane, ir taip lauktas lynas nuplėš mano 0,10mm pavadėlį. Aišku kolegos jau stovi už mano nugaros ir stebi, kaip aš tokiu ilgu kotu ir plonu pavadėliu bandau kovoti su tariamu lynu, nes kol kas nepavyko jo pakelti į vandens paviršių.

Bet žuvis po truputį pradeda silpti ir jau sugebu ja kelti į paviršių, keletas žuvies smūgių, tačiau sportinė meškerė puikai gesina jos smūgius, ir sėkmingai pakeliu žuvį į vandens paviršių, ir pasirodo jos nugara… Ir visi beveik kartu surinkame, KARPIS!!! Žuvis, matyt išgirdusi mūsų beprotišką klyksmą, vėl neria gilyn, tačiau jau kiek pavargusią žuvį sėkmingai sustabdau, nors pamatęs dabar jau tariamą karpį, pasidaro ne ramu, pagalvojus apie pavadėlio storį, bet jaučiu, kad vėl galiu valdyti žuvį ir keliu ją į paviršių. Jau lengviau susitvarkau su ja ir pakėlęs į vandens paviršių, jau gerai pasirodo žuvis ir vėl, beveik visi choru surinkame , LYDEKA!!!

Vėl mintyse šmėstelėjo pavadėlis ir mažas kabliukas, bet galvoju, jei jau tiek laiko nenukando, tai turbūt įsikirto į tokią vietą, kur dantys nepasiekia mano pavadėlio. Kaip tyčia po ranka turėjau ir paruoštą graibštą, sėkmingai jį pakišau ir lydeka jau nebeturi šansų. Aišku, teko išgirsti kartu atvažiavusių bičiulių komentarus, kaip čia taip galima, kad ant kukurūzo, plonu valu ir meškere be ritės, ištraukiau visai padorią lydeką, kad taip nebūna ir panašai… Tačiau faktas lieka faktu, pasitaiko ir tokių dalykų. Tai štai, toks mano lynas, kuris pavirto karpiu, o paskui ir lydeka, kuri užkibo ant marinuoto kukurūzo. Beje, lydekos svoris buvo 900 gr.

Views All Time
Views All Time
2528
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!