Kartas nuo karto kolega žudantis reklamą pareiškia, kad laikas baigti su TV reklamomis ir pereiti į internetą. Ar tikrai reklamos internete efektyvios? Ar iš viso reklamos internete ko nors vertos? Aš tuo drįsčiau abejoti. Jūs greičiausiai reklamas skirstote į geras ir blogas, tuo tarpu aš: į tas kurias ignoruoju ir tas kurias užblokuoju.

Pradėkime nuo kategorijos blogos reklamos, arba tas kurias aš užblokuoju. Prieš pradedant aš norėčiau pasakyti, jog naršymui internete naudoju Opera, kuri turi labai gerą savybę/mygtuką „Block Concent“ t.y. kiekvienas naršytojas gali užblokuoti bet kurią nepatikusią jam reklamą, o patikusią tiesiog ignoruoti. Tikiuosi, kad kitos naršyklės irgi turi kažką panašaus.

Taigi, blogos reklamos, arba blogų reklamų sudedamosios dalys:

Garsas. Kažkas sakė, jog interneto reklamų ateitis priklauso video reklamoms, aš siūlyčiau tam žmogui eiti nusišauti. Kodėl? Ką gi, leiskit pasigirti, nes šita diena tikrai ypatinga: aš užblokavau pirmą video reklamą! Garsas iš tiesų žudo, ne tik reklamą, bet dažniausiai ir puslapius, kurie įsileidžia tokias reklamas. Įsivaizduokite jog jūs sėdite savo ofise, dėl neaiškių priežasčių jūsų kolonėlės užsuktos ant viso garso, vietoj to kad dirbtumėte, jūs kažkodėl naršote internete ir staiga iš jūsų kolonėlių kas nors užbaubia „buy at…“. Nemaloni situacija? Arba kita situacija. Jūs sėdite su ausinėmis klausote savo mėgstamos muzikos ir per priedainį kažkoks senis reperis įsiterpia su žodžiais „buy at…“ Tikrai nemaloni situacija. Kai aš ieškau kokios nors informacijos ir staiga užkrautas puslapis pradeda skleisti kokius nors garsus aš jį tuoj pats uždarau ir man visiškai nesvarbu to puslapio turinys, ten gali būti parašyta kur piratas Raudonbarzdis paslėpė savo lobius, kur dingo Gintaro kambarys, arba kaip pasigaminti jaunystės eleksyrą. Visiškai nesvarbu, aš eisiu ieškoti puslapio, kuris bus be garso.

Vis tik garsas turi vilties, jeigu aš einu tarkim pažaisti flash žaidimų į kokį nors Shockwave, prieš užkraunat žaidimą, ten visuomet parodo trumpą video reklamą. Ką gi su tuo aš galiu susitaikyti, juk žaidimus žaisti be garso neįdomu.

Animacija Bet kokios judančios reklamos būna tuoj pat užblokuotos, nes judantys dalykai šalia teksto blaško susikaupimą ir aš tiesiog negaliu įsigilinti į straipsnį. Jeigu aš perskaitęs po minutės užmiršiu apie ką skaičiau, tai kam dar vargintis ir iš viso eiti į tą puslapį?

Vakar mačiau labai gražią reklamą, joje vaizduojama kaip tarakonai puola kompiuterį. Tikrai graži, buvo labai gaila ją užblokuoti.

Ryškios spalvos Įsivaizduokite juodame puslapyje salotinę/ryškiai žalią reklamą. Patys pagalvokite, kur automatiškai krypsta akys, į tekstą ar į ryškią reklamą? Savaime suprantama tokios reklamos užblokuojamos iš karto.

Iššokančios reklamos Po nuostabaus dalyko kaip „popup bloker“, neatsimenu kada paskutinį kartą mačiau tokią reklamą, kas nors iš jūsų atsimena?

Naujos kartos iššokančios reklamos. Tai pati bjauriausia reklamų rūšis, nes jos neiššoka kitame lange, bet atsiranda tame pačiame puslapyje uždengdamos tekstą, kurį nori skaityti. Be to „popup bloker“ nesugeba su jomis susidoroti. Žmonės, kurie deda tokias reklamas į savo puslapius visiškai negerbia skaitytojų. Pirmą kartą pamačiau tokias reklamas f-1.lt daugiau tame puslapyje nebesilankau, tuo labiau, kad galima lankytis formule1.lt. Antrą kartą tokias reklamas pamačiau cha.lt, tuomet kai aš norėjau paskaityti anekdotus ir atsipalaiduoti išlindo negras laikantis tris Manijas. Galite, vadinti mane ne patriotu, bet nuo to laiko nebeperku Manija šokoladų. Aš daug mieliau pirksiu Snikerį arba Marsą, kurio neatsimenu kada mačiau reklamą, bet tikrai ne Manija, nes ta reklama mane ĮŽEIDĖ! Beje, informuokite Kraft foods Lietuva marketingo skyrių, kad būna reklama kuri privilioja klientus, ir būna reklama kuri ATBAIDO juos.

Įterptukai. Tai tokios reklamos kurios įsispraudžia į tekstą, jeigu jos tiesiog padalintų skaitomą straipsnį į dvidalis, tai tiesiog ignoruočiau, bet ne – jos prisispaudžia šalia teksto. Pirmą kartą, tokias reklamas pamačiau delfi pamaniau, jog daugiau nesilankysiu tame puslapyje, bet vis tik aš tame puslapyje kartas nuo karto lankausi, tiesa jis atrodo kiek kitaip, nei norėtų puslapio savininkai. 

Rodos su blogomis reklamomis viskas baigta išvardinau visas rūšys dabar galime pereiti prie antros kategorijos reklamos kurias aš ignoruoju.

Tekstinės. Atsimenu, kai pirmą kartą užsienietiškame saite pamačiau Googel Adds su lietuvišku tekstu, tai buvo kažkas tokio Oooo… Lyg sutikti lietuvi Kinijoje. Tikrai negalėjau nepaspausti. Dabar tai jau manęs nestebina, tai tas pats kas sutikti lietuvį Airijoje. Tiesiog ignoruoji tokias reklama nesigilindamas į turinį.

Aišku nesinorėtų šio rašinio pabaigti tokiomis pesimistinėmis gaidomis, vis tik internete būna ir gerų reklamų.

Gera reklama. Atsimenu mačiau tokią reklamą. Atrodo kaip paprastas paveiksliukas jame pavaizduota meška ir taikiklis. Tačiau kaip užeini ant jos meška pradeda lakstyti, o tu su pele vedžioji taikiklį ir paspaudęs šaudai. Kai nušauni mešką, kitame lange atsidaro reklamuojamas puslapis. Savaime suprantama, jog tą mešką nėra sunku nušauti, tačiau reklama man ant tiek patiko, kad aš tuoj pat uždarydavau atsiradusi puslapį ir toliau medžiojau mešką. Hm… galbūt tai gera reklama pagal idėja, bet neatrodo, kad jinai gera puslapiui, kurį ji reklamavo, kadangi aš tikrai negaliu pasakyti to puslapio turinio ar paskirties. Šūdas.

Apibendrindamas turiu pasakyti, jog toks dalykas kaip reklama internete, nelabai egzistuoja. Manau, kad naršytojams geriau išsilavinus ateityje jų naršomi puslapiai atrodys panašiai kaip pas mane – be reklamos ir reklama tiesiog bus priversta pasitraukti, nes neduos norimo efekto.

Views All Time
Views All Time
2512
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!