Verslo naujienų tarnyba “Bloomberg” paskelbė, kad interneto paieškos milžinė “Google Inc.” iki balandžio taps 12 mlrd. JAV dolerių vertės akcine bendrove. “Bloomberg” pranešime teigiama, kad “Google” pasamdė investicinius bankus “Morgan Stanley” ir “Goldman Sachs”, kurie turėtų parengti pirminį viešą bendrovės akcijų siūlymą (IPO).
Jo metu bus viešai pasiūlyta už 4 mlrd. JAV dolerių įsigyti trečdalį “Google”, kuri yra didžiausia pasaulyje interneto paieškos sistema, akcijų.

“Google” akcijų siūlymas bus didžiausias nuo 2002 metų liepą įvykusio “CIT Group Inc.” IPO, kurio vertė siekė 4,87 mlrd. JAV dolerių. Manoma, kad šį mėnesį “Google” savo akcijų pardavimą įregistruos JAV vertybinių popierių ir biržos komisijoje (SEC), o akcijas parduos iki balandžio.

Pasak kai kurių analitikų, daugelio lauktas “Google” akcijų pardavimas gali sukelti naują technologijų sektoriaus akcijų bumą.

“Google” paieškos sistemą 1998 metais sukūrė du Stenfordo universiteto absolventai. Sistema sudėtingais algoritmais pagal populiarumą atrenka interneto tinklalapius. Daugiausiai pajamų “Google” gauna iš paieškos reklamos, kai už tam tikrą mokestį įmonės gali užsitikrinti pirmąsias pozicijas su jų verslu susijusiuose paieškos rezultatuose.

Praėjusiais metais “Google” pajamos siekė apie 1 mlrd. JAV dolerių, o grynasis pelnas sudarė 200 mln. dolerių. “Bloomberg” teigimu, šiemet paieškos sistemos pajamos ir grynasis pelnas turėtų atitinkamai padidėti iki 1,5 mlrd. ir 300 mln. JAV dolerių.

Views All Time
Views All Time
2496
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!