Niujorko generalinis prokuroras Eliotas Spiceris pateikė baudžiamąjį ieškinį vadinamajam “Bafalo šiukšlintojui”, išgarsėjusiam masiniu nereikalingų elektroninio pašto žinučių siuntimu.

Teigiama, kad Hovardas Karmakas kaltinamas keturiais sunkiais nusikaltimais ir dviem baudžiamaisiais nusižengimais dėl tariamai pasisavintos tapatybės ir klastojimo, leidusių “Bafalo šiukšlintojui” per interneto paslaugų tiekėją “EarthLink” išsiųsti daugiau kaip 825 mln. elektroninio pašto žinučių.

H. Karmakas kaltinamas “EarthLink” sukūręs daugiau kaip 340 elektroninio pašto paskyrų, naudodamasis vogtomis kredito kortelėmis ir kitais neteisėtais dokumentais.

Dėl šios “Bafalo šiukšlintojo” veiklos JAV interneto paslaugų tiekėja patyrė daugiau kaip 1 mln. dolerių nuostolių, susijusių su tinklo išteklių išeikvojimu ir fiktyviomis paskyromis.

Sukurtas paskyras H. Karmakas vėliau naudojo masiškai siuntinėti elektroninio pašto žinutėms.

Naujieji kaltinimai pateikti tepraėjus savaitei, kai “EarthLink” federalinio teismo svarstytoje civilinėje byloje prisiteisė 16,4 mln. dolerių ir draudimą H. Karmakui.

Dabar “Bafalo šiukšlintojui” gresia iki septynerių metų kalėjimo, jei jis bus pripažintas kaltu dėl klastojimo. Pats H. Karmakas savo kaltę neigia.

“Bafalo šiukšlintojo” suėmimas yra viena iš griežtų priemonių, kurių prieš interneto šiukšlintojus ėmėsi šalies valstijų ir federalinės teisėsaugos institucijos.

Interneto šiukšlės įmonėms ir valstybės institucijoms kasmet atsieina milijardus dolerių, prarandamų dėl darbo našumo nuostolių. Tuo tarpu vartotojų elektroninio pašto dėžutes kai kuriomis dienomis užplūsta šimtai žinučių, siūlančių viską – nuo pigių būsto paskolų iki pornografijos ir receptinių vaistų.

Views All Time
Views All Time
2164
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!