GameZone.lt portalas švenčia dešimties metų jubiliejų

GameZone.lt portalas švenčia dešimties metų jubiliejų

1995 metais grupės entuziastų įkurtas GameZone.lt portalas švenčia jau dešimties metų jubiliejų. Tai pirmasis žaidimų portalas Lietuvoje. Vien per 2004-tuosius metus mūsų puslapiai sulaukė daugiau nei 100.000 lankytojų. Tas pats internautas svetainę aplankė vidutiniškai jau per dešimtį kartų. Svetainė niekada neiškrenta iš TOP-10 ir yra nuolat lankoma 54 pasaulio šalių internautų, daugiausia – 16-25 metų amžiaus lankytojų. Projektas labai gerai žinomas tarp užsienio lietuvių ir „ten“ studijuojančio jaunimo. Vis didėjantį lankytojų srautą pritraukia ir anglų kalba sukurti puslapiai. Iš pradžių projektą kūrė bendraminčių trijulė – Vidmantas Laurinavičius, Danas Stašys ir Andrius Tamulevičius, vėliau prisidėjo naujų. Šiuo metu projektą kuria trys žmonės. Pradėjus tik nuo kelių puslapių su nuorodomis, gausėjant straipsnių, svetainėje esanti informacija netrukus pradėta skirstyti pagal temas.

Projekto svetainėje medžiaga pateikta lietuvių, anglų bei rusų kalbomis. Kaip skelbimų svetainė pradėtas projektas šiandien aplankytas jau 440236-ąjį kartą (be to, jo statistika pradėta rinkti ne nuo projekto gyvavimo pradžios). Lankytojų patogumui žaidimai ir jų žanrai suskirstyti pagal abėcėlę, pateikta keli tūkstančiai nuorodų į užsienietiškas žaidimų svetaines.

„Gamezone“ tikslas – ne vien duona ir žaidimai, bet ir demokratija, laisvas žodis ir galimybė jį išreikšti. Norime sujungti visus, ypač per pastaruosius metus atsiradusius, lietuviškus žaidimams skirtus tinklalapius, kad svetainė taptų vartais į lietuviškąjį žaidimų pasaulį. Nuolat interneto svetainę plečiame ir tobuliname, stengiamės papildyti turiniu ir nuorodomis, todėl esame gausiai lankomi. Lietuvoje esama nemažai vertingų projektų, o daugelis net nežino, kas yra sukurta, todėl norime tokias svetaines padaryti „matomas“. Pagrindinė portalo rėmėja –„Penkių kontinentų“ įmonių grupė. Esame labai jai dėkingi už į mūsų projektą įdėtų pastangų įvertinimą. Tai taip pat skatina dirbti.

Straipsniai 1 reklama

Kokie įdomesni svetainės skyriai? Įkurtas pirmųjų dar „anais“ laikais lietuviškųjų „Santakos“ kompiuterių – ZX-Spectrum Nostalgijos klubas. Iš jo puslapio galite parsisiųsti senųjų, elitinių „Golden“ serijos žaidimų – „Exolon“, „Target Renegade“, „Nebulus“, „Robocop“ bei kitų to meto šedevrų. Jis populiarus ir dabar.

Yra populiariausių – „Alien vs Predator“, „Counter Strike“, „Doom III“, „Quake“, „Warcraft“ žaidimų skyreliai, daug informacijos apie „Quake II“, „Quake III Arena“, „Ouake III: Team Arena“ žaidimus. Turime išvardiję visus Lietuvoje esančius „Counter Strike“, „Quake“ serverius (yra ir studentų „Niujorko“ miestelio, ir „Delfi“ žaidimų serveriai), gausu nuorodų į įvairius žaidėjų klanus ir jų interneto puslapius. Neseniai atsirado ir darbastalio fonų galerija. Aprašome ne tik žaidimų, bet ir kompiuterių programinės įrangos bei „geležies“ naujoves, kuriame įvairias apžvalgas.

Portalas veikia šiuolaikinio PHP varikliuko pagrindu, jo turinys papildomas kiekvieną dieną. Prie kiekvieno straipsnio – nuoroda į jo versiją spausdinimui, įdiegta galimybė bet kurį straipsnį parsisiųsti „Word formatu“, anketa klausimams, komentarams, kritikai ir atsiliepimams.

Su didžiuliu dėmesiu laukiame naujų bendradarbių ir rėmėjų – svarbiausia, kad būtų iniciatyvos, neišsenkančių kūrybinių idėjų ir nors kruopelytė noro kurti žaidimų pasaulį. Specialiai tam sukurtas individualią kūrybą priimantis Konkursų skyrelis. Aktyviausi jo dalyviai galės tapti mūsų bendradarbiais, kiti gaus paskatinamuosius prizus. Kokie jie bus – kol kas paslaptis…

Svetainėje galite paskelbti savo skelbimus. Galime pasigirti didžiausia duomenų baze, joje – nuolat atnaujinami visų populiariausių žaidimų kodai. Jų, kaip ir svetainės temų, sąrašai pateikti pagal abėcėlę ir tik lietuvių kalba. Skirtingai nuo kitų resursų, lietuviškoje versijoje angliškų kodų neskelbiame, nes lankytojai viską daug geriau supranta, kai tai parašyta gimtąja kalba. Tai – ilgametės patirties ir darbo rezultatas.

Foto albumo skyrelyje, kuris, beje, turi gerai atliktą grafinę sąsają, galite peržvelgti X-Box žaidimų nuotraukas. „Flash“ skyrelyje skelbiame naujausius internete žaidžiamus žaidimus, yra nuorodų į resursus, kaip kurti animaciją „Macromedia Flash“ programa. Anekdotų skyrelyje – daugiau kaip tūkstantis anekdotų.

Kad padėtume susigaudyti kasdien kintančioje situacijoje, reguliariai skelbiame geriausių žaidimų TOP-10 puslapį. Žaidimų dešimtukai skelbiami ne tik PC, bet ir „Playstation“, „Playstation 2“, N64 bei „Dreamcast“ platformoms.

Žaidimų Zonos kūrybinis procesas vyksta ne dėl skaitiklių parodymų, o dėl pačių lankytojų. Žinoma, per visą „Gamezone“ egzistavimo laiką gavome ne vieną komercinį pasiūlymą – vien per tris pastaruosius mėnesius atkeliavo du rimti komerciniai pasiūlymai iš gerai žinomų užsienio firmų, siūliusių platinti jų internetinius sprendimus. Lietuvoje jie kol kas nepasiteisintų dėl dar per mažos internautų bendruomenės.

Reklaminės svetainės užsklandos žaliame fone dominuoja riteris, besikaunantis su drakonu. Tai – kasdieninės kovos prieš rutiną už savo išlikimą, žaidimų pasaulio egzistavimą simbolis. Perfrazavus knygos „Begalinė istorija“ princesės žodžius – „Fantazijų šalis negali nustoti egzistavusi“, galima pasakyti – kol pasaulyje bus nors vienas altruistas-dizaineris – žaidimų ir fantazijų pasaulis egzistuos. Su drakonu kovojantis riteris visada buvo gėrio ir tiesos įsikūnijimu. „Gamezone“ portalas visada kovos už internauto teisę į laisvę, pramogas ir vertingą laisvalaikio praleidimą.

Iš Gamezone.lt atsirado ir ne vienas kitas geras projektas.

Iš pradžių naujienas publikavusios http://news.gamezone.lt skilties žinių tipo straipsniams viršijus tūkstantį, 2003 m. gegužės 5 d. paleista jau ne tik žaidimams, bet ir mokslui, švietimui, pramogoms, gyvenimiškoms aktualijoms skirta svetainė www.straipsniai.lt, kovojanti su kasdienine rutina, ne tik stebinti, bet ir aprašanti visas valdžios, korumpuotų valdininkų daromas blogybes – kyšininkavimą, piktnaudžiavimus savo užimama padėtimi ir žemės grobstymus.

Šiandien svetainėje paskelbta virš 7700 straipsnių ir naujienų, pateiktų lietuvių ir anglų kalbomis, startuoja rusų kalba sukurti puslapiai. Svetainė „kalba“ jau 3 kalbomis. Ji aplankyta jau 859 tūkst. kartų, čia gausu rubrikų įvairiomis temomis, nes viskas buvo kuriama taip, kad kiekvienos srities specialistas – mokytojas, programuotojas, verslininkas, žemdirbys ar moksleivis, studentas, tie, kuriems rūpi jaunimo narkomanijos, nusikalstamumo problemos ir jų prevencija ar žmonės, tiesiog norintys turiningai praleisti savo laisvalaikį, sužinotų kažką nauja, rastų tai, ko ieškojo. Svetainę aplankė jau 74 šalių internautai.

Operatyviai bendraujant su lankytojais ir reaguojant į jų poreikius, svetainė nuolat pildoma nauja medžiaga, bendradarbiaujame su įdomių straipsnių, idėjų ir svetainių autoriais, padedame įgyvendinti jų idėjas ir vertiname kiekvieno, prie to prisidėjusio, įnašą. Nemaža lankytojų dalis – moksleiviai ir studentai, todėl publikuojame virš pusantro tūkstančio diplominių, kursinių darbų, referatų ir rašinių. Pateikta ir poezijos bei folkloro.

Pagal 2004 m. sausio 9 dienos sutartį „Dėl Elektroninių išteklių pateikimo į Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo Bibliotekos Elektroninių Išteklių Archyvą“ www.straipsniai.lt projektas pripažintas informaciniu paveldu ir saugomas ateities kartoms.

Pagal 2004 m. vasario 12 dienos sutartį su LAĮAD (Lietuvos asmenų įgaliotųjų atstovų draugijos) žmogaus teisių gynimo skyriaus pirmininku Zenonu Jurgelevičiumi www.straipsniai.lt sukurtoje ir administruojamoje rubrikoje „Žmogaus teisės“ paskelbti visi Žmogaus Teisių Gynimo Skyriaus straipsniai.

Šiuo metu pradėta kurti svetainė www.hakeriai.lt (nors oficialiai apie ją dar nebuvo paskelbta), per dieną taip pat jau sulaukia per tūkstantį lankytojų, šį projektą planuojame paversti dėmesio vertu informacinių technologijų resursu.

Kodėl rašome apie įsilaužėlius? Manome, kad augančiai kartai privalu žinoti, kas pradėjo (ir padėjo) kurti informacinę revoliuciją, kas iš tikrųjų yra Kevinas Mitnikas, ir tai, jog „Atari“ nuo „Commodore“ skiriasi ne tik tuo, kad dabar kuria žaidimus. „Cyberpunk“ judėjimas skatina tobulėti, o ne gyventi įstrigus vienoje vietoje. „Hakeriai“ taip pat turi savus įstatymus ir savitą garbės kodeksą, tačiau… Kompiuterių įsilaužėliu tapti gali ne kiekvienas.

Kas gi yra kompiuterių įsilaužėlis? Tai, visų pirma, – gabus programuotojas-profesionalas – tam reikia ilgus metus sėdėti prie kompiuterio ir kantriai mokytis. Lietuvoje taip pat yra gabių žmonių, gerai dirbančių su „Flash“ ar programuojančių PHP kalba. Gal parašysime ir apie juos ar apie tai, kaip jie kuria savo verslą…? „Gamezone“ apie naujausias PĮ versijas ir jų pataisas periodiškai skelbiama informacija naudinga ir sistemų administratoriams, kitiems kompiuterių specialistams. Ji skatina laiku įdiegti naujausias, labiau apsaugotas programų versijas ar ištaisyti savo sistemų spragas – juk nėra nieko blogiau už snaudžiantį administratorių :))

Spaudos dažniausiai aprašomi „hakeriai“ labiau panašūs į krakerius, o šie – tai jau programas, svetaines ir apsaugos sistemas gadinantys žmonės. Manome, jog tai neskatina informacinės visuomenės kūrimo.

Kartu su šiuo projektu tiek mūsų, tiek kitų žmonių iniciatyva netrukus pasirodys dar keletas vertingų resursų – plačiau juos pristatysime jau artimiausiu metu.

Statistika:

GameZone.lt

Gauti apdovanojimai:

2002 Red and Grey Gold winner
2003 Community Web Site Excellence award
2003 Abbys 5 Star award winner
2002-2003 Golden Web Award winner
2003-2004 Golden Web Award winner

Straipsniai.lt

Iš viso puslapių: 10194
Paskelbtos naujienos ir straipsniai: 7714
Svetainėje pateikti paveiksliukai ir nuotraukos: 2163
Lankytojų parašytų komentarų: 3044
Svetainė aplankyta 859 tūkst. kartų.
Straipsniai.lt/diskusijos – sukurta temų: 1917
Straipsniai.lt/diskusijos – parašyta žinučių: 3298
Straipsniai.lt/diskusijos – užsiregistravusių dalyvių: 529

Views All Time
Views All Time
3906
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

40 + = 46