Džordžas Tenetas (George J. Tenet), buvęs CŽV vadovas, paragino padidinti Interneto saugumo lygį, – rašo The Washington Times.

Pasaulinį Interneto tinklą jis pavadino “juoduoju įėjimu teroristams ir JAV priešams” ir “potencialiu Achilo kulnu”, keliančiu grėsmę valstybės finansiniam stabilumui ir fiziniam saugumui.

– Aš žinau, kad tokie pareiškimai šiuo metu gali atrodyti ginčytini, juk mes vis dar galvojame, kad Internetas – tai atvira visuomenė, kurioje nėra kontrolės ir atsakomybės, – pareiškė Tenetas, skaitydamas pranešimą Vašingtone vykusioje informaciniam ir technologiniam saugumui skirtoje konferencijoje, – tačiau galiausiai Laukiniai Vakarai turės užleisti vietą valdymui ir kontrolei”.

Pasak Teneto, šalies priešai, įskaitant žvalgybos tarnybas ir karines organizacijas, kuria JAV informacinio puolimo planus, rimtą grėsmę šioje srityje ir toliau kelia teroristinė “Al-Quaeda” organizacija.

Tenetas taip pat įvardijo kitus potencialius pavojus, kylančius dėl svarbiausių šalies pramonės šakų modernizacijos, mat, karinių įmonių ir valstybinių įmonių prijungimas prie Interneto daro jas labiau pažeidžiamomis. Savo ugningos kalbos pabaigoje buvęs žvalgybininkas nepamiršo paraginti pramoninkų, prisakęs jiems “diegti ir kurti” naujus saugumo standartus.

Jo nuomone, priėjimas prie pasaulinio voratinklio turi būti apribotas ir leistas tik tiems, kas sugebėtų įrodyti, kad rimtai žiūri į saugumo problemą.

Views All Time
Views All Time
2185
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!