Naujasis virusas apsimeta Billu Gatesu

Interneto saugumo ekspertai perspėja apie naują el. paštu masiškai plintantį virusą „Sobig-C”, kuris naudoja neva „Microsoft” pirmininkui priklausantį adresą „bill@microsoft.com”.

El. pašto filtravimo sprendimų kompanija „MessageLabs” pranešė pirmą kartą jį aptikusi gegužės 31 d. Jungtinėse Valstijose. Birželio 1 d. jis jau buvo apkrėtęs interneto vartotojų kompiuterius 84 šalyse. Kompanijos „F-Secure” atstovai teigia pastebėję vieną įdomybę: prieš dvi savaites pasirodęs ir smarkiai išplitęs kitas „kirminas” „Sobig.B” buvo suprogramuotas taip, kad susinaikintų gegužės 31-ąją, tai yra tą pačią dieną, kai pasirodė naujoji jo atmaina. „Sobig.C” yra suprogramuotas susinaikinti birželio 8 d.

Kaip ir ankstesnysis viruso variantas, „Sobig.C” plinta prie el. laiškų prikabintais PIF ar SCR vykdomaisiais failais ir išsisiutinėja pagal „Outlook” adresų knygelę. Kitaip nei „Sobig.B”, kuris išsiplatindavo visais rastais adresais, naujasis „kirminas” juos atsirenka atsitiktinai. Po to jis bandydavo atsisiųsti tam tikrus komponentus iš „Geocities.com” serveryje esančio tinklapio, kuris jau uždarytas.

Daugiau apie „Sobig.C” galima sužinoti antivirusinės programinės įrangos gamintojų, pavyzdžiui, „F-Secure”, svetainėse.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]