Kovo 21 – Digital Download Day

Britų atlikėjo Peterio Gabrielio firma OD2 kartu su žinomiausiais pasaulio koncernais (HMV, MSN, Freeserve, įrašų gigantais) kovo 21-ąją skelbia “Skaitmeninės muzikos nemokamo siuntimo diena”.

Tai reiškia, kad (tik šią dieną) MP3 mėgėjai galės nemokamai ir visiškai nemokamai iš 150 tūkst. dainų sąrašo atsisiųsti 30 dainų. Renginys reklamuojamas D. Britanijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Italijoje ir kitur.

Praėjusį spalį, analogiška akcija susilaukė 0,5 mln. susidomėjusių lankytojų bei sukėlė tinklų perkrovas. Plačiau apie seną ir naują akciją rašoma www.digitaldownloadday.com.

Straipsniai 1 reklama

OD2 teigia, kad jų iniciatyva prisidės prie padeties pasaulio muzikos rinkoje, kurią sukėlė nemokamų MP3 programų siuntimas, „normalizavimo”. Įrašų industrijos atstovai pareiškė, kad pernai dėl piratinių siuntimų įrašų pardavimai krito 10 proc. ir kompanijoms kainavo apie 3 mlrd. svarų sterlingų.

Jei tokia situacija tęsis ir toliau (nelegaliai bylas iš 1 mln. dainų sąrašo kasdien Europioje siunčia bent 4,5 mln. žmonių), darbo gali netekti apie 0,5 mln. žmonių susijusių su įrašų industrija, gasdina jos atstovai.

Šią savaitę situaciją toliau komplikavo įrašų gigantų iškeltas ieškinys muzikos mainų sistemai “KaZaa” bei populiariaus daininko Robbie Williamso pareiškimas, kad “piratavimas yra gerai” ir „nieko prieš tai nepadarysi”

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *